Kompletne rozwiązania dla przemysłu – Diamond Systems

DIamond Systems

Od ponad 30 lat firma Diamond Systems produkuje i dostarcza swoje produkty dla wielu gałęzi przemysłu na całym świecie. W ofercie CSI znajdują się m.in. ich wytrzymałe moduły rozszerzeń I/O, systemy Nvidia, switche Ethernet, komputery jednopłytkowe SBC oraz kompletne rozwiązania, dopasowane do indywidualnych potrzeb zamawiających z rynku przemysłowego, jak i militarnego.

Rozwiązania NVIDIA

Linia produktów NVIDIA Jetson firmy Diamond oferuje rozwiązania dla całej serii produktów Jetson na każdym poziomie integracji: płyty bazowe (Carrier boards), płyty bazowe z modułem Jetson, aż po kompletne systemy z dedykowanymi obudowami.

Należy podkreślić, że firma Diamond jako pierwsza zaimplementowała możliwości obliczeniowe modułów AI NVIDIA Jetson z wytrzymałym i sprawdzonym w przemyśle  standardem PCIe/104. W ofercie CSI można znaleźć flagowe produkty mi.in.: FLOYD-SC, STEVIE czy JETBOX STEVIE.

Wieloletnie doświadczenie firmy Diamond w projektowaniu carrier board służy dziś jako podstawa wielu projektów klasy SoM, wykorzystujących dedykowane płyty bazowe (Custom Carrier Boards) dla klientów na całym świecie i pomaga firmie udoskonalać standardowe produkty z portfolio.

Produkty NVIDIA sygnowane przez Diamond Systems znajdują szerokie zastosowanie np. w przemyśle farmaceutycznym. NVIDIA Jetson carriers można odnaleźć chociażby w systemach komunikacji wizualnej (Digital Singnage) czy stacjach ładowania EV.

SWITCHE Ethernet

Linia wytrzymałych switchy Ethernet odniosła wielki sukces i jest swego rodzaju unikatem na rynku. Stosowane są powszechnie zarówno w pojazdach wojskowych jak i użytkowych, a także wielu rozwiązaniach wyposażenia stacjonarnego. Ponadto wszystkie switche Diamond są wyposażone we wbudowane oprogramowanie sterujące z funkcją Layer 2+

Główne cechy urządzeń z linii Epsilon to chociażby:

 • switche warstwy 2/3
 • możliwość przełączania/routingu za pomocą wbudowanego oprogramowania
 • do 24 portów 1G + 4 porty 10G na jednej płycie
 • w paśmie Web GUI i Out-of-band interfejsy dla portów szeregowych
 • możliwość IEEE 1588 / PTP dostępna w większości produktów
 • grubsze laminaty PCB
 • rozszerzona temperatura pracy: -40~+85C
 • kwalifikacja zgodnie z normami MIL dotyczącymi wstrząsów i wibracji

Modele m.in.: EPS-8130, EPS-24G4X  oraz wiele innych znaleźć można tutaj.

Komputery jednopłytkowe

Diamond posiada zróżnicowaną linię SBC przeznaczoną do pracy w trudnych warunkach z dużymi możliwościami konfiguracji w zakresie układów I/O. Wyróżniają je też następujące cechy:

– Zintegrowane płyty montażowe, które pełnią również funkcję chłodzenia elektroniki

– Złącza zatrzaskowe i grubsze płytki PCB

– Rozszerzona temperatura pracy: od -40 do +85C

Kompaktowe komputery SBC łączą wytrzymałość, wydajność, elastyczność oraz mały rozmiar z dużą ilością złączy I/O.  Komputery COM Express SBC składają się z płyty bazowej w standardzie przemysłowym. Ta zintegrowana konstrukcja zapewnia skalowalną wydajność i przedłużoną żywotność dzięki zastosowaniu wymiennych modułów COM Express. Gniazda rozszerzeń ułatwiają obsługę I/O, a tym samym dostosowanie do niemal każdej aplikacji.

W ofercie CSI można odnaleźć  produkty z omówionej serii, jak: VENUS używany np. do badań geologicznych skał,  SATURN,  JASPER czy ZETA. Seria ZETA znajdzie zastosowanie w pojazdach podwodnych.

Moduły I/O

Wytrzymałe moduły rozszerzeń PC/104 znajdują szerokie zastosowanie w transporcie. Zapewniają łatwe, gotowe do użycia porty I/O dla systemów wbudowanych wymagających wytrzymałości. Wśród dostępnych można wyróżnić m.in.:

 • moduły analogowe z autokalibracją i biblioteką programistyczną. To wiodąca w branży rodzina modułów akwizycji danych PC/104, PC/104-Plus, PCIe/104 / OneBank, PCIe MiniCard i FeaturePak z funkcjami A/D, D/A, DIO i licznika/timera.
 • moduły cyfrowe – z szerokim zakresem temperatur moduły PC/104, PC/104-Plus, PCIe/104 / OneBank, PCIe MiniCard i FeaturePak z programowalnymi dwukierunkowymi cyfrowymi wejściami/wyjściami, licznikami/timerami, wyjściami optoizolowanymi i wyjściami przekaźnikowymi.
 • moduły komunikacyjne – wytrzymałe, z szerokim zakresem temperatur moduły PC/104, PC/104-Plus, PCIe/104 / OneBank, PCIe Minicard i FeaturePak ze standardowymi i optoizolowanymi interfejsami szeregowymi RS-232/422/485, Ethernet, magistralą CAN i cyfrowymi wejściami/wyjściami.

Pełna oferta modułów dostępna jest tutaj.

Wytrzymałe SYSTEMY do zadań specjalnych

Firma Diamond oferuje przemysłowe i wojskowe systemy komputerowe. Są gotowe do spełnienia szerokiej gamy zastosowań w pojazdach militarnych, poduszkowcach, czołgach czy dronach. Wytrzymałe systemy Diamond to kompaktowe, wysokiej jakości systemy, zbudowane wokół komputerów jednopłytkowych i modułów I/O firmy Diamond.

Wyróżniającą się linią jest SABRE. System zapewniający ekonomiczne wytrzymałe rozwiązania dla wbudowanych modułów SBC Diamond (SabreCom) i switchy Ethernet (SabreNet). Można go łatwo dostosować do potrzeb klienta za pomocą zasilaczy i dodatkowych modułów I/O, spełniających wymagania dowolnych aplikacji.  Ponadto posiada stopień ochrony IP67 oraz MILSTD-202G w zakresie wstrząsów i wibracji.

Natomiast system GEODE to najnowsza rodzina spośród systemów Diamond, oferująca szybszy czas wprowadzenia na rynek i łatwiejsze rozszerzenia I/O. Geode posiada bezkablową konstrukcję zwiększającą wytrzymałość i gotowe do rozbudowy złącza I/O, upraszczające ich dostosowanie. Architektura oparta na COM Express obsługuje wiele opcji procesorów, zapewniając skalowalną wydajność i zwiększoną żywotność produktu.

Wytrzymałe systemy Diamond zostały już z powodzeniem wdrożone w kontroli ruchu, kontroli przemysłowej czy żegludze morskiej.  Wszystkie można dowolnie dostosowywać, w zakresie takim jak: tym złącza,  funkcje I/O czy zasilanie. W znakomitej większości przypadków zapewniają one także możliwość pracy bez wentylatora, w rozszerzonym zakresie temperatur od -40 do +85 st. C. Dodatkowo firma Diamond Systems oferuje cały szereg usług, umożliwiających dopasowywanie ich produktów do indywidualnych potrzeb. Więcej szczegółów na: diamondsystems.com

Inne wpisy

BOXER-6646-ADP z hybrydowymi procesorami 12. generacji Intel® Core™

Firma CSI S.A. poszerza ofertę bezwentylatorowych komputerów przemysłowych typu Box PC o nowy BOXER-6646-ADP od AAEON. BOXER-6646-ADP jest wyposażony w hybrydowe procesory Intel® Core™ i7/i5/i3  12. generacji. Łącząc procesor o mocy 28W z technologiami Intel Gaussian i Neural…

Czytaj więcej

Nowoczesne listwy zasilające Rack Power

Inteligentne jednostki dystrybucji zasilania Rack Power służą do sterowania zasilaniem w szafach przemysłowych w tym szafach typu Open Frame Rack i obudowach do montażu na ścianie. Istnieje możliwość zaprojektowania zasilania, wykorzystując różne dostępne opcji konfiguracji. Zaletami produktu od nVent…

Czytaj więcej

II edycja konferencji TEK.day. Zapraszamy!

Już 30 marca na Tarczyński Arena we Wrocławiu odbędzie się II edycja konferencji TEK.day, w której CSI S.A. weźmie udział. Jest to jednodniowe wydarzenie dedykowane dla osób profesjonalnie związanych z elektroniką. Pierwsza edycja tego spotkania odbyła się 31 marca…

Czytaj więcej