Branża militarna

branża militana

Branża militarna to wyzwania technologiczne związane z niezawodnością i wytrzymałością, niezależnie od panujących okoliczności czy warunków środowiskowych. Komputery do zadań specjalnych łączą w sobie potężną platformę obliczeniową z pancerną obudową. Skonstruowane tak, aby przetrwać upadki z dużych wysokości, wstrząsy, wycieki płynów, wibracje, kurz i ekstremalne temperatury. Spełniając normy MIL, ze stopniem szczelności IP65/66. Zaawansowana platforma obliczeniowa umożliwia szybkie wyszukiwanie informacji w czasie rzeczywistym, zapewniając możliwość szybkiego reagowania. A potrzebę gromadzenia danych jak kody kreskowe, tagi RFID, zdjęcia czy filmy z różnych źródeł, umożliwiają wbudowane czytniki.

Branża militarna to praca w terenie, często z daleka od infrastruktury. Dlatego użytkownicy laptopów czy tabletów typu MIL oczekują od swojego urządzenia, że będzie ono w stanie utrzymywać stałą łączność w najodleglejszych lokalizacjach (Wi-Fi, WWAN, GPS).  Ponadto, że inteligentne czujniki umożliwią bezawaryjne funkcjonowanie dotykowego ekranu PCAP multitouch również w deszczu, a zimą w rękawiczkach. Wytrzymałe wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości zapewnią optymalną widoczność, dzięki łatwym w użyciu elementom sterującym na przednim panelu lub wbudowany czujnik światła, do automatycznej kontroli jasności, sam dopasuje ekran do warunków panującego oświetlenia.

Zakres oferowanych przez CSI S.A. produktów zaczyna się od kart LAN i WAN używanych w aplikacjach telekomunikacyjnych, a kończy na kartach MIL-STD-1553 używanych w awionice. Posiadamy również wybór kart I/O w standardach PMC oraz IP. Proponujemy ponadto rozwiązania do akwizycji danych, przetwarzania i archiwizowania, kompresji i dekompresji danych obrazowych. Bazują one na technologii NVIDIA CUDA, która staje się dominującą technologią w obrębie najbardziej zaawansowanych aplikacji wojskowych.

Wymagania stawiane urządzeniom stosowanym w branży militarnej:

  • Certyfikacja: MIL-STD-810G, MIL-STD 461F EMC
  • Odporność na wstrząsy i wibracje
  • Wzmocniona obudowa
  • Stopień ochrony IP 65/66
  • Ergonomiczny kształt (z podpórką lub wygodnym uchwytem)
  • Rozszerzony zakres temperatur pracy
  • Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz z automatycznym czujnikiem światła
  • Ekran (P-CAP) multitouch z funkcją obsługi w rękawiczkach/ w deszczu
  • Zróżnicowany typ montażu (w szafie rack, pojazdach opancerzonych)

Produkty dedykowane

Cechy charakterystyczne dedykowanych produktów

Filmy