Sztuczna inteligencja

Coraz więcej firm z branż takich jak IT, telekomunikacja, finanse i bankowość, czy też handel (głównie e-commerce), dąży do wdrożenia rozwiązań bazujących na AI. Poprzez technologie oparte o sztuczną inteligencję, firmy te będą w stanie budować przewagę konkurencyjną na rynku.

Jedną z cech komputerów stosowanych w aplikacjach przemysłowych jest konieczność analizy dużej ilości danych w czasie rzeczywistym. Poprzez uczenie maszynowe komputery przemysłowe pozwalają na szybkie uzyskanie prognoz i symulacji, co umożliwia m.in.:
• optymalizację poszczególnych procesów wytwarzania produktów
• automatyzację parku maszynowego
• ocenę jakości produktów
• redukcję kosztów utrzymania i przestojów
• efektywne podejmowanie decyzji biznesowych opartych o rzeczywiste dane
• zwiększenie bezpieczeństwa danych

Komputery wykorzystywane w projektach rzeczywistości rozszerzonej AI muszą zapewnić:
• dedykowaną wydajność dla przetwarzania głębokich sieci neuronowych
• niezawodną moc obliczeniową do przetwarzania dużej ilości danych oraz tworzenia maszyn wirtualnych i sieci
• unikalną konfigurację interfejsów komunikacyjnych
• jednoczesne przetwarzanie kilku obrazów w wysokiej rozdzielczości
• wsparcie dla platform typu open souce, jak np. Tensorflow, Caffe, MXNet
• elastyczność konfiguracji

W aplikacjach dotyczących np. monitorowania ruchu drogowego, rozpoznawania twarzy czy też inteligentnej sprzedaży ważna jest także energooszczędność produktu, jak również kompaktowa budowa odporna na pracę w trudnych warunkach przemysłowych, w tym możliwość pracy w rozszerzonym zakresie temperatur.

Produkty dedykowane

Cechy charakterystyczne dedykowanych produktów

Dzięki współpracy naszej firmy m.in. z firmą Aaeon jesteśmy w stanie dostarczyć komputery przemysłowe AI wyposażone w systemy embedded takich producentów jak Nvidia, Intel®,  HiSilicon czy Google. Dodatkowo w ofercie znajdują się moduły sztucznej inteligencji oparte na procesorach Intel® Movidius® Myriad™ X VPU i Kneron KL520 NPU, pozwalające na zwiększenie mocy obliczeniowej potrzebnej w programowaniu sztucznej inteligencji.

 

Platformy

nvidiaOferujemy platformy NVIDIA z układami: Jetson Nano, Jetson TX2 NX, Jetson Xavier NX, Jetson AGX Xavier a od połowy 2022r również Jetson ORIN NX czy AGX ORIN, a także rozwiązania oparte na procesorach graficznych NVIDIA. Dzięki nim nasze komputery przemysłowe AI mogą zostać zastosowane w wielu projektach sztucznej inteligencji, od rozwiązań brzegowych (edge AI), poprzez uczenie maszynowe, po obliczenia o wysokiej wydajności.

 

GoogleGoogle Coral Edge oferuje energooszczędne, wysokowydajne przetwarzanie danych AI stworzone z myślą o urządzeniach brzegowych. Wykorzystując wiedzę i zaangażowanie Google w narzędzia typu open source, Edge TPU, skierowany do urządzeń z segmentu Internetu Rzeczy, umożliwia wdrażanie wysokiej jakości wnioskowania ML na brzegu sieci.

 

intelJednostka przetwarzania wideo Intel® Movidius® Myriad™ X przy niskim zużyciu energii jest w stanie zapewnić wydajność obliczeniową do 4 TOPS (4 biliony operacji na sekundę). AAEON jako pierwszy zaoferował Intel Myriad X na samodzielnej karcie mPCIe, AI Core X. Wraz z AI Core XM2280 i AI Core XP4/XP8, Intel Myriad X zapewnia programistom proste rozszerzanie możliwości obliczeniowych. Platforma może być wykorzystywana do urządzeń takich jak roboty i drony, inteligentne kamery stosowane w systemach ochrony. Komputery zbudowane w oparciu o platformę Intel posiadają rozszerzenie OpenVino i pozwalają na analizowanie głębokich sieci neuronowych przy użyciu frameworków, takich jak Caffe i TensorFlow.

 

hicsiliconOferujemy również komputery zasilane przez HiSilicon HI3559A SoC, 8-rdzeniowy SoC zaprojektowany wokół trzech procesorów ARM, zapewniający stabilną platformę o dużej mocy obliczeniowej. Stworzony do wysokiej jakości szybkiego przetwarzania obrazu, HiSilicon HI3559A oferuje prędkości przetwarzania do 4 TOPS i prędkości przetwarzania obrazu 4K do 120 fps. HiSilicon HI3559A jest idealny do inteligentnych aplikacji jak rozpoznawanie twarzy, analizę behawioralną i rozpoznawanie obiektów w celu zapewnienia inteligentnego bezpieczeństwa.

 

KneronW portfolio komputerów dedykowanych AI znajdują się również produkty zaprojektowane z myślą o niskim zużyciu energii w cenie odpowiadającej napiętym budżetom lekkich projektów AI. Procesor Kneron KL520  jest dostępny w kilku formatach, jako moduł AI Edge – karta Mini-AI-520 z mPCIe, moduł M2AI-2242-520 M.2 2242 i moduł M2AI-2280-520 M.2 2280. Zapewnia on wydajność energetyczną na poziomie 0,56 TOPS i jest idealny do zastosowań mobilnych i bezzałogowych.

 

rockchipAAEON w swoich komputerach oferuje również szereg kompaktowych płyt RISC opartych na rozwiązaniach Rockchip ARM, zapewniających stabilną, energooszczędną wydajność dla obliczeń AI Edge.

 

 

jetpack

nvidia Aaeon

nvidia Aaeon1

 

 

Filmy