Obecnie CSI oceniania jest jako jeden z czołowych dostawców systemów komputerowych w kraju.

O naszej firmie

Firma CSI została założona w 1992 roku i od tego dnia dzień po dniu wypracowuje sobie mocną pozycję na rynku branżowym, zarówno w dziedzinie szeroko rozumianej automatyki przemysłowej, jak i dystrybucji akcesoriów fotograficznych, rozwiązań pamięci masowych oraz akumulatorków, baterii i ładowarek.

Obecnie CSI oceniania jest jako jeden z czołowych dostawców systemów komputerowych w kraju. Wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami m.in.: Gazele Biznesu, Diamenty Forbesa, znalazła się również w gronie laureatów pierwszej edycji rankingu najzdrowszych przedsiębiorstw „ Wehikuły Czasu ”.

Siedziba CSI w Krakowie przy ul. Sosnowieckiej 89

Oddział CSI w Krakowie przy ul. Jasnogórskiej 69

Nasza misja

Naszym celem jest kreowanie najlepszych rozwiązań dla nowych potrzeb i wymagań naszych klientów. Dążymy do optymalizacji firmowej oferty, zgodnej z koncepcją One-Stop-Shop, starając się patrzeć w rożnych kierunkach, kreatywnie podchodząc do wyzwań jakie rzuca nam współczesny rynek.

Dbamy jednak o mądry i zrównoważony rozwój, który daje nam oraz naszym partnerom biznesowym poczucie bezpieczeństwa oraz stabilności finansowej. Kładziemy mocny nacisk na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, jednak nigdy nie zapominamy o zdobytych przez lata doświadczeniach, bardzo mocno opierając swoje działania na Kulturze Firmowej CSI.

Nasze działy

CSI przez ponad 30 lat swojej działalności zmieniała się i ewoluowała, dostosowując swoją ofertę do stale rosnących potrzeb rynku, na którym działa. Na rynek patrzymy pod kątem rozwiązań, starając się nie zamykać na konkretne branże, ale łączyć rożne projekty i usługi, aby być dla naszych klientów kompleksowym dostawcą.

Ciągły rozwój i modernizacja wewnętrznych struktur przyczyniały się do wyodrębniania się kolejnych firmowych działów. Aktualnie możemy podzielić je na działy przemysłowe: Dział Komputerów Przemysłowych, Dział Industrial Flash, Dział Obudów Przemysłowych oraz Dział Komputerów Wojskowych, a także dział produktów detalicznych, do którego należy Dział Elektroniki  Użytkowej.

Komputery przemysłowe

Industrial Flash

Obudowy przemysłowe

Komputery wojskowe

Działy przemysłowe

Od początku naszej działalności jesteśmy dostawcą zaawansowanych systemów komputerowych wiodących na świecie marek.

Produkty z naszej oferty spełniają rygorystyczne wymagania zarówno rynku przemysłowego, jak i elektroniki, automatyki, transportu, telekomunikacji, security, energetyki, Digital Signage, rynku spożywczego, medycznego i wojskowego. Od lat współpracujemy z największymi firmami z branży przemysłowej. Obecnie rozwijamy działalność zgodnie z modelem Value Added Distributor. Nie tylko dostarczamy produkty, ale skupiamy się również na usługach integracyjnych, doradztwie technicznym oraz serwisie posprzedażowym.

Firma w dziedzinie komputerów przemysłowych ma w ofercie rozwiązania firm Advantech, Aaeon, congatec, Aplex, Diamond Systems czy Antaira. Wyspecjalizowaliśmy się też w dostarczaniu i konfigurowaniu modułowych komputerów zgodnych ze standardami Compact PCI serial, VPX i VMEbus produkowanych m.in. przez firmy Abaco, Acromag, Tews.

Zapewniamy wyspecjalizowane obudowy zgodne ze standardem mechaniki 19’’ produkowane przez nVent, w skład której wchodzi marka Schroff. Współpracujemy także z firmą Teknokol oferującą wysokiej klasy ramiona nośne HMI, systemy typu kiosk i ultralekkie obudowy dla stoisk operatorskich (HMI).

Bogatą ofertę stanowią również dyski elektroniczne i karty Flash firm ATP, Apacer, Cactus, Silicon Power, SanDisk dla rozwiązań przemysłowych i komercyjnych.

Dział Elektronika Użytkowa

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem światowego lidera rozwiązań pamięci masowej flash – marki SanDisk, której oferta obejmuje zarówno wysokiej jakości karty pamięci, pamięci USB, dyski SSD oraz odtwarzacze MP3. Od 2019 roku jesteśmy również dystrybutorem znanej na całym świecie marki Anker, specjalizującej się w szeroko pojętej branży ładowania mobilnego oraz marek należących do grupy Anker Innovations: Soundcore, Eufy i Nebula.

Ponadto w  ofercie  posiadamy cały przekrój marek, które wprowadzamy na bieżąco, aby rozszerzyć ofertę o produkty z innych kategorii, jak np. akumulatorki i ładowarki eneloop, stacje pogodowe Technoline, czy akcesoria fryzjerskie Babyliss. Nasze produkty kierujemy zarówno do dużych sieci sprzedaży jak np. X-Kom, Komputronik czy RTV Euro AGD, ale też do mniejszych sklepów i salonów a także do klientów detalicznych. Profesjonalnie podchodzimy do naszych partnerów biznesowych, starając się jak najlepiej dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb i wymagań.

Założenie firmy VMEpro

Rozpoczęcie dystrybucji komputerów przemysłowych zgodnych ze standardem magistrali VME.

Zmiana nazwy firmy na CSI Beata Marzec

Nowa nazwa firmy CSI Computer Systems for Industry adekwatnie odzwierciedlała nasz model biznesowy – oferowanie kompleksowej gamy komputerów oraz podzespołów dla systemów komputerów zdatnych do niezawodnej pracy w wymagającym środowisku przemysłowym.

Wyodrębnienie się Działu Flash

Rozpoczęcie współpracy z firmą SanDisk oferującą m.in. pamięci masowe odporne na czynniki środowiskowe. Wprowadzenie tego typu wyrobów zamiast dysków wirujących było w przemyśle naturalną koleją rzeczy. Po 30 latach od ich dodania do naszej oferty, możemy obecnie dostarczyć klientom praktycznie każdy rodzaj pamięci Flash NAND, tj. SLC, MLC, 3D TLC – zarówno nowości technologiczne, jak też produkty, których cykl życia niezmiennie trwa od 20 lat.

Wyodrębnienie się Działu Obudów Przemysłowych oraz Działu Technicznego

Specjalizowane obudowy mechaniczne marki Schroff stanowią ważną grupę naszego asortymentu i są w praktyce niezbędne, aby oferować kompletne systemy komputerowe.

Ściśle współpracując z częścią techniczną działu komputerów przemysłowych, w której pracuje dwa razy więcej osób, niż w dziale handlowym, jesteśmy w stanie wykonywać nawet bardzo złożone integracje, spełniając wymagania klienta w zakresie parametrów technicznych, dedykowanego systemu operacyjnego czy certyfikacji.

Powstanie Działu Komputerów Przemysłowych

Dział komputerów przemysłowych IPC powstał od współpracy z jednym z liderów na rynku przemysłowym, firmą Advantech. Obecnie w ofercie działu posiadamy urządzenia wykonane we wszystkich wiodących standardach i wykonaniach. Dostarczamy m.in. komputery panelowe, kompaktowe i jednopłytkowe, monitory, tablety oraz przemysłowe płyty główne. Rozszerzamy też ofertę o komputery dedykowane rozwiązaniom z zakresu AI.

Rozszerzenie oferty Działu Flash o produkty z branży foto i energia

Po rozszerzeniu oferty z sektora komercyjnego, wyodrębnienie działu przemysłowych pamięci Flash stało się naturalną koleją rzeczy. Obecnie oferujemy ich wykonania specjalne zgodne z normami takimi jak m.in. MIL-STD-810F, które pracować mogą w ekstremalnych warunkach występujących w środowisku przemysłowym i przy dużych narażeniach mechanicznych, w tym np. zaniku zasilania. Przemysłowe pamięci Flash wyróżniają się również sprzętowym szyfrowaniem AES standardzie FIPS 140-2 czy zastosowaniem materiałów odpornych na korozję z certyfikacją ANSI/ ISA 71.04 G3.

Wyróżnienie w Rankingu Najzdrowszych Przedsiębiorstw Gazety Prawnej „Wehikuły czasu”

Ranking „Wehikuły czasu” jest wspólnym przedsięwzięciem Gazety Prawnej oraz wywiadowni gospodarczej Dun&Bradstreet, przy wsparciu ING Banku. Celem rankingu jest wyłonienie firm, które charakteryzują się najwyższą wiarygodnością finansową oraz wysoką dynamiką sprzedaży. Ranking dedykowany jest firmom o obrotach w zakresie 10 – 300 milionów złotych i opiera się na ocenie Failure Score, określającej prawdopodobieństwo upadku firmy w skali od 1 – firma bardzo ryzykowna do 100 – firma o minimalnym ryzyku upadłości.

Wyróżnienie w rankingu Najlepszych Firm Regionalnych „Gazety Bankowej”

Wyróżnienie Dun&Bradstreet za wyniki 2007r.

Wyróżnienie w rankingu „Puls biznesu” Gazele Biznesu 2008r.

Wyróżnienie w rankingu „Puls biznesu” Gazele Biznesu 2009

Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2009r.

Wyróżnienie w rankingu Dun & Bradstreet Przejrzysta Firma 2009r.

 

Wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2010

Rozpoczęcie wdrażania koncepcji TPiM – pełnej partycypacji w zarządzaniu

Rok 2012 to również huczne obchody 20-lecia CSI, z bankietem zorganizowanym dla naszych klientów w trakcie trwania targów Automaticon.

Przekształcenie formy prawnej firmy na spółkę cywilną

Zmiana nazwy firmy na CSI Beata Marzec, Bogdan Marzec, Andrzej Zasucha spółka cywilna.

 

Przekształcenie formy prawnej Spółki

Przekształcenie formy prawnej Spółki w CSI B.Marzec, B.Marzec, A.Zasucha Spółka Jawna

CSI B.Marzec, B.Marzec, A.Zasucha Sp.J.  znalazła się w gronie Gazel Biznesu

CSI B.Marzec, B.Marzec, A.Zasucha Sp.J.  znalazła się w gronie Gazel Biznesu – najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw według rankingu przygotowanego przez Coface na zlecenie dziennika gospodarczego „Puls Biznesu”.

Zmiana logo firmy

Przekształcenie Spółki CSI B.Marzec, B.Marzec, A.Zasucha Sp. J. w CSI Spółka Akcyjna.

Zainspirowani ideą pełnej partycypacji w zarządzaniu (TPIM), po 6-letnich przygotowaniach, przekształciliśmy firmę będącą przez poprzednie lata własnością trójki wspólników w spółkę akcyjną, w której 48% akcji objęli pracownicy. Dwójka akcjonariuszy będąca przedstawicielami pracowników weszła w skład nowego pięcioosobowego zarządu. Łączna liczba akcjonariuszy-pracowników to 70% wszystkich zatrudnionych.

Obchody 30-lecia działalności

CSI S.A. w 2022 roku to model dystrybucji z wartością dodaną, oparty na multibrandingu, dający możliwość wyboru najlepszego produktu. Bazując na własnym doświadczeniu, wyszliśmy z jedynie standardowej roli dystrybutora. Dziś jesteśmy w stanie przygotować dedykowany produkt, spełniający wymagania klienta w zakresie parametrów technicznych, systemu operacyjnego i certyfikacji. Wypracowaliśmy autorskie rozwiązania, które znalazły zastosowanie np. w wymagających systemach sterowania ruchem kolejowym (SRK). Było to możliwe dzięki odpowiednim kompetencjom i komplementarnej ofercie wszystkich działów.

Życzymy sobie, naszym Partnerom i Klientom, kolejnych 30 lat owocnej współpracy!