Szybka i bezpieczna transmisja dzięki przemysłowym urządzeniom sieciowym

Komunikacja sieciowa to nieodzowny element nowoczesnych aplikacji przemysłowych. A urządzenie sieciowe to podstawowa jednostka. Aby transmisja była bezpieczna i szybka rozbudowuje się dostępne urządzenia sieciowe w oparciu o najnowocześniejsze platformy sprzętowe. W tym artykule przybliżymy dwa urządzenia sieciowe firmy Aaeon z serii FWS-22xx, które oparto na architekturze x86. W obudowach typu desktop, 1U i 2U, łączą one w jednym małym komputerze funkcje takie jak SD-WAN, uCPE, czy też Gateway przewodowy i bezprzewodowy.

Pierwszym z nich jest urządzenie sieciowe FWS-2280 zasilane przez wysokowydajne procesory z rodziny Elkhard Lake, takie jak Intel® Atom x6000E, Celeron® i Pentium® z serii N i J. W połączeniu z maksymalnie 32GB pamięci RAM, FWS-2280 jest w stanie zapewnić szybszy i bezpieczniejszy transfer danych, wspierając jednocześnie nowoczesne aplikacje sieciowe, takie jak np. UTM, SMB, uCPE, Firewall, SASE, SD-WAN, VPN. Bezpieczne szyfrowanie oraz szybsze i dokładniejsze połączenia są również możliwe, dzięki obsłudze technologii Intel® AES-NI. Komputer posiada także certyfikat flexiWAN. Dzięki temu uwzględnia specyficzne potrzeby każdej sieci i obniża koszty ich eksploatacji. flexiWAN oferuje rozwiązanie SD-WAN typu open-source. Umożliwia ono korzystanie z różnych aplikacji sieciowych przy użyciu takich narzędzi jak: flexiEdge i flexiManage.

Elastyczność i bezpieczeństwo transmisji w kompaktowym rozwiązaniu typu desktop

FWS-2280 zaprojektowano z myślą o szybszych i bardziej elastycznych połączeniach. Wyposażono go w cztery miedziane porty Gigabit RJ-45 LAN i jeden port światłowodowy SFP. FWS-2280 zapewnia elastyczność połączeń bezprzewodowych dzięki sześciu portom antenowym i trzem gniazdom Mini PCIe (współdzielonym z M.2). Umożliwiają one jednoczesną instalację do trzech modułów bezprzewodowych, w tym wielu sieci Wi-Fi i Bluetooth, a także modułów komórkowych 4G i 5G. Komputer posiada też slot na karty mSATA oraz port SATA III. Na uwagę zasługuje również wyposażenie FWS-2280 w grafikę nowej generacji Intel® UHD Graphics oraz złącze HDMI.

W modelu FWS-2280 zastosowano kilka dodatkowych rozwiązań zapewniających większą funkcjonalność i niezawodność sieci. Mianowicie wyposażenie systemu w  w redundantne zasilanie (2x 12V DC) zapewnia utrzymanie niezawodnego połączenia nawet w przypadku awarii jednego źródła zasilania. Może też pracować w temperaturze od 0°C do 60°C. Nad poprawnością systemu czuwa programowalny Watchdog.

 

 

Urządzenie sieciowe z procesorem Intel® Apollo Lake

W małych sieciach LAN, idealnie sprawdzi się kompaktowe urządzenie sieciowe FWS-2277, niewiele większe od typowych przełączników sieciowych klasy konsumenckiej. Komputer zasila procesor Intel® Celeron® N3350 (z rodziny Apollo Lake) z wbudowanym algorytmem Intel® AES-NI, który zapewnia bezpieczne szyfrowanie danych i szybsze przetwarzanie niż standardowy algorytm AES. FWS-2277 to kompaktowa platforma sieciowa, która obsługuje funkcje sieciowe takie jak UTM (Unified Threat Management), VPN i NGFW. Urządzenie jest także idealnym rozwiązaniem do tworzenia zdalnych punktów dostępu dla małych sieci, takich jak SD-WAN.

FWS-2277 – Kompaktowe rozwiązanie sieciowe dla małych przedsiębiorstw

FWS-2277, obsługujący do 4GB pamięci LPDDR4, posiada dwa porty Gigabit LAN. Jest certyfikowany do pracy w sieciach bezprzewodowych, w tym Wi-Fi (11a/b/g/n/ac 2Tx2R) i Bluetooth (V5.0 LE). System jest też wyposażony w grafikę Intel® UHD Graphics i złącze HDMI. Ma dwa porty USB i slot na Mini-Card Full Size. Jest zasilany napięciem stałym 12 V DC i może pracować w zakresie temperatur od 0°C do 40°C. Nad poprawnością systemu czuwa programowalny Watchdog. Komputer ma także wytrzymałą metalową konstrukcję, która doskonale sprawdza się we wdrożeniach typu Small Office/Home Office (SOHO).

W ofercie firmy CSI S.A. znajdują się również inne serie urządzań sieciowych dedykowane m. in. do telemedycyny, branży security, czy kolejowej, jak również do zastosowań w szafach serwerowych itp. Chętnie dobierzemy odpowiednie rozwiązanie do Państwa aplikacji.

Pozostałe aktualności

conga-B7XI – Ultrawydajny moduł COMe type 7 Basic z Ice Lake

Mamy przyjemność zaprezentować najnowszy modułowy komputer przemysłowy conga-B7XI w standardzie COMe type 7 Basic od firmy congatec. Wspominany komputer bazuje na bardzo wydajnych procesorach Intel® Xeon® D z rodziny Ice Lake. Dodatkowo maksymalna ilość obsługiwanej pamięci operacyjnej to 128GB DDR4…

Dowiedz się więcej

PoE+ czy PoE++? Jak wybrać odpowiedni switch?

W najnowszej publikacji naszego działu Consulting techniczny analizujemy technologię PoE, czyli Power over Ethernet. To znana od niemal dwóch dekad technologia, która pozwala na przesyłanie danych i zasilania tym samym kablem Ethernet. Rozwój sieci komputerowych i urządzeń IoT spowodował, że standard…

Dowiedz się więcej

Rozbudowa magistrali Compact PCI Serial w oparciu o rozwiązania firmy nVent Schroff

Śpieszymy poinformować, że w zakładce „Consulting Techniczny” pojawił się bardzo ciekawy artykuł na temat rozwoju magistrali Compact PCI Serial. Piszemy w nim m.in. o tym, że: Firma nVent Schroff, jako pionier w środowisku Compact PCI Serial, rozszerzyła rodzinę tych produktów,…

Dowiedz się więcej