Wyzwaniem jest konfiguracja systemu

konfiguracja systemu

Serdecznie zapraszamy do przeczytania nowego i niezwykle interesującego artykułu, opublikowanego w sekcji Consulting Techniczny, którego autorem jest Zeljko Loncaric – inżynier w Dziale Marketingu firmy congatec.

(…) Wraz ze wzrostem ilości rdzeni wbudowanych w procesory możliwe jest uzyskanie oszczędności wynikających ze zmniejszenia liczby rozproszonych systemów wbudowanych do jednej, platformy obliczeniowej, która będzie realizować wszystkie zadania. Taka konsolidacja systemu wymaga optymalnego zbalansowania rdzeni obliczeniowych i maszyn wirtualnych. Komputery modułowe w połączeniu z maszynami wirtualnymi mogącymi pracować w czasie rzeczywistym umożliwiają bardzo łatwe równoważenie wydajności. Świat staje się coraz bardziej i bardziej podłączony do Internetu, w coraz większym stopniu wykorzystuje cyfrowy przepływ danych. Oczekuje się zatem, że systemy wbudowane wykorzystywane w urządzeniach, fabrykach, maszynach, robotach, pociągach, autobusach, samochodach lub maszynach rolniczych będą obsługiwać coraz większą ilość zadań. W rezultacie, zamknięte niegdyś systemy wbudowane zamieniają się w bramy (gateways) oraz centralne punkty komunikacyjne urządzeń w których są zainstalowane (hosty)….

Z pełną treścią publikacji można się zapoznać po kliknięciu w link:  Konsolidacja systemu brzegowego

 

Inne wpisy

ATP Industrial Enterprise SSD: Spójna Wydajność i Niezawodność w Ekstremalnych Warunkach Pracy

Firma ATP Electronics to globalny lider w dziedzinie specjalistycznych rozwiązań pamięci masowej i pamięci operacyjnej. W ostatnim czasie wprowadziła na rynek serię dysków SSD Industrial Enterprise N651Sie. Te zaawansowane dyski NVMe PCIe Gen4x4 są dostępne w formatach: M.2, U.2…

Czytaj więcej

OMNI-ADP: Seria siedmiu modeli modułowych komputerów panelowych HMI z procesorami Intel® Core™ 12. generacji

W dynamicznie zmieniających się środowiskach przemysłowych coraz większe znaczenie ma posiadanie urządzeń, łączących w sobie wszechstronność, niezawodność i nowoczesne technologie. Seria modułowych komputerów panelowych OMNI-ADP firmy AAEON, wyposażonych w procesory Intel® Core™ 12. generacji, to odpowiedź na te potrzeby….

Czytaj więcej

RICO-MX8P od AAEON – płyta główna PICO-ITX dla aplikacji embedded i sztucznej inteligencji

RICO-MX8P firmy AAEON to zaawansowana płyta główna w formacie Pico-ITX, zaprojektowana z myślą o wymagających zastosowaniach multimedialnych i przemysłowych. Wyposażona w procesor NXP i.MX 8M Plus. Integruje czterordzeniowy ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,6 GHz oraz dodatkowy rdzeń ARM Cortex-M7…

Czytaj więcej