Technologie w pamięciach SSD dla przemysłu

dysk SATA ATP

Urządzenia klasy przemysłowej muszą być przygotowane do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur, co wyróżnia je spośród produktów z rynku komercyjnego. Niemniej rozszerzony zakres temperatur pracy, to nie jedyna cecha spotykana w aplikacjach przemysłowych. Sprawdź, jakie inne rozwiązania mogą przydać się w pamięciach przemysłowych.

 

Rozszerzony zakres temperatur

Jak już zdążyliśmy napisać we wstępie w aplikacjach przemysłowych znajdują zastosowanie produkty, które charakteryzują się odpornością na ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury. Jest to jedna z niezbędnych cech charakteryzujących pamięci przemysłowe. Przykładowo biletomaty komunikacji miejskiej czy elektroniczne tablice z rozkładem jazdy na przystankach muszą często pracować w warunkach od -30°C zimą do +30°C latem. Tak wysokie amplitudy temperatur nie działają korzystnie na sprzęt, stąd idealnym rozwiązaniem są karty i dyski SSD zdolne do prawidłowej pracy w szerokim zakresie temperatur.

W takim środowisku zwykły produkt komercyjny może nie wytrzymywać warunków środowiskowych w jakich się znalazł. Sprzęt, którego używamy w naszych domach może pracować zazwyczaj w temperaturach od 0°C do około 70-85°C. Natomiast kiedy temperatura otoczenia w jednej chwili spada poniżej 0°C urządzenie klasy komercyjnej może napotkać problemy i przestać działać prawidłowo.

Firma ATP, wiodący dostawca pamięci SSD, specjalizuje się w konfiguracjach, które pozwalają na działanie nośnika pamięci 24/7, w szerokim zakresie temperatur i w rozsądnej cenie.

 

Secure Erase

Z kolei technologia Secure Erase umożliwia trwałe i bezpieczne usuwanie wszelkich oryginalnych danych zapisanych na dysku SSD lub innym nośniku pamięci masowej.

Nie ma więc potrzeby, aby fizycznie niszczyć urządzenie, jeśli zachodzi potrzeba całkowitego usunięcia danych z dysku. Technologia Secure Erase powoduje, że usunięcie danych staje się szybsze, łatwiejsze i bardziej opłacalne. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w aplikacjach rządowych i wojskowych, które charakteryzują się podwyższonymi wymogami bezpieczeństwa.

 

AdvancedMLC

Wytrzymałość, wydajność i przechowywanie danych to najważniejsze elementy pamięci NAND Flash, które pozwalają spełniać wysokie wymagania eksploatacyjne aplikacji przemysłowych. Aby sprostać tym wyzwaniom, ATP oferuje zaawansowaną technologię oprogramowania aMLC” (advancedMLC), dla produktów NAND Flash.

AdvancedMLC (aMLC) zapewnia ponad 40 tys. cykli P/E (wytrzymałości), z dużo lepszym stosunkiem wytrzymałość do ceny za GB, 13 razy wyższą wytrzymałością niż tradycyjne MLC NAND, 3 razy większą wydajnością zapisu i ponad 5-krotną poprawą retencji danych, a dodatkowo konkurencyjne ceny.

 

Power Protector

Power Protector to niezależne sprzętowe zabezpieczenie, które zapewnia wystarczający bufor energii do zakończenia procesu zapisu, po wystąpieniu spadków napięć lub braku zasilania.

Niestabilne warunki zasilania występujące w aplikacjach zewnętrznych, takich jak telekomunikacja, systemy sieciowe i systemy embedded, przyczyniają się do występowania ryzyka utraty danych i uszkodzenia dysku podczas nagłego zaniku zasilania. Fakt ten powoduje awarie i przestoje w pracy oraz konieczność ponownej instalacji systemów operacyjnych z uszkodzoną strukturą danych.

Gdy występują anomalie w układzie zasilania dysku, kontroler wykrywa takie nieprawidłowości i aktywuje funkcję Power Protector. Realizowane jest to poprzez pobranie energii zgromadzonej w kondensatorach, co pozwala na dokończenie procesu zapisu i nie dopuszcza do uszkodzenia struktury kondensatora oraz pamięci Flash.

 

Powłoki konformalne

Nakładanie powłok konformalnych to proces, w którym nanoszona jest na elektronikę warstwa ochronna, mająca na celu zabezpieczenie przed pyłem, chemikaliami, ekstremalnymi temperaturami, wilgocią czy korozją. Niepokryte w ten sposób powierzchnie są podatne na uszkodzenia i niesprawne działanie, stąd dodatkowa ochrona staje się niezbędne, jeśli chodzi o pracę w trudnych warunkach.

Produkty ATP, dostępne w ofercie CSI, znajdują zastosowanie między innymi w aplikacjach dedykowanych do przemysłu, telekomunikacji, zarządzania siecią, czy do automatyki. Sprzęt w tych rozwiązaniach musi charakteryzować się długoterminową niezawodnością systemu, a bez odpowiedniego nośnika pamięci, dostosowanego do warunków pracy aplikacji, ciężko myśleć o takich produktach przemysłowych.

 

Zainteresowała Cię tematyka pamięci przemysłowych ATP?

Zapoznaj się z naszymi publikacjami!

Trwałe i wydajne dyski SSD wykonane w technologii pSLC zapewniające optymalne TCO

Wydajne dyski SSD 3D NAND Flash nowej generacji M.2 2280 NVMe N600Si/N600Sc

Inne wpisy

AIMB-208 – płyta główna Mini-ITX z procesorami Intel Core 12. i 13. generacji

Firma CSI S.A. rozszerza swoje portfolio produktów o zaawansowaną płytę główną AIMB-208 od Advantech, zaprojektowaną w standardzie Mini-ITX. AIMB-208. Zwiększona Wydajność Obliczeniowa Płyta główna AIMB-208 jest zaprojektowana do pracy z najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. i 13. generacji….

Czytaj więcej

176-warstwowe dyski SSD PCIe Gen 4 x4 M.2 i U.2 od ATP

CSI S.A. ma przyjemność zaprezentować innowacyjne i niezwykle szybkie dyski półprzewodnikowe (SSD) z serii N601 M.2 2280 i U.2 od ATP Electronics. Te 176-warstwowe dyski przemysłowe wyposażone są w interfejs PCIe 4. generacji i obsługują protokół NVMe. Prędkość…

Czytaj więcej

MIO-5377 – 3,5” komputer jednopłytkowy z procesorami 12. i 13. generacji

CSI S.A przedstawia MIO-5377, nowość marki Advantech. Jest to 3,5” komputer jednopłytkowy typu SBC z najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. i 13. generacji. Produkt oferuje maksymalnie do 14 rdzeni i 20 wątków przy TDP wynoszącym 28 watów….

Czytaj więcej