Przemysłowy komputer kompaktowy z procesorem Intel Celeron Quad Core J1900 chłodzony pasywnie ARK-6322

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

Komputer kompaktowy ARK-6322, to jednostka posiadająca wydajną grafikę, dużą liczbę portów komunikacyjnych oraz chłodzenie pasywne. Kompakt wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Celeron J1900 pracujący z maksymalną częstotliwością 2.4 GHz, chłodzony bezwentylatorowo. Wydajny kontroler grafiki Intel Gen 7 Graphics Engines pozwala na wyświetlanie dwóch niezależnych obrazów poprzez porty VGA i DisplayPort do maksymalnej rozdzielczości 2560×1600.

ARK-6322 jest niewielką jednostką (200x64x200 mm), która mimo to wyposażona jest w wiele wejść/wyjść komunikacyjnych: pięć portów RS-232, jeden port konfigurowalny jako RS-232/422/485, dwa porty GbE LAN oraz osiem portów USB (w tym jeden USB 3.0). Istnieje także możliwość rozszerzenia funkcjonalności komputera dzięki dodatkowym slotom na karty Mini PCIe full-size i Mini PCIe half-size.

Komputer posiada dwa gniazda pamięci SO-DIMM i obsługuje do 8 GB pamięci RAM DDR3L 1333MHz. Możliwe jest zamontowanie dysku twardego SATA HDD 2.5” lub 3.5” o maksymalnej wysokości 26,1mm. Dane można zapisać również na dysku mSATA.

Aluminiowa obudowa pełni rolę radiatora, który zapewnia właściwe odprowadzanie ciepła. Komputer firmy Advantech może pracować w temperaturach od 0 do 45°C oraz jest odporny na wstrząsy (do11ms) i wibracje (do 500Hz). Kompakt jest przeznaczony do użytku w środowisku o wysokim stężeniu pyłu. Dodatkowo jednostka posiada gniazdo zasilania, które chroni przed przypadkowym odłączeniem się wtyczki. Możliwe jest także zamówienie dodatkowych elementów do montażu naściennego lub VESA.

Do komputera dołączone jest oprogramowanie SUSIACCESS oraz Embedded Software APIs, które dają możliwość zdalnego zarządzania sprzętem oraz tworzenia kopii zapasowych. Ponadto komputer posiada funkcję Watchdog timer. Producent zapewnia wsparcie dla systemów: Windows 8, Windows 7, WES8, WES7 oraz Linux.

ARK-6322 jest przeznaczony do pracy w środowisku przemysłowym, zapewnia wysoką funkcjonalność między innymi w aplikacjach typu digital signage oraz w aplikacjach HMI.

Inne wpisy

OBUDOWY PXIE – szybkie i ekonomiczne wdrożenie indywidualnego systemu PXI Express

Oferta CSI S.A. zawiera szeroką gamę standardowych i niestandardowych systemów oraz sterowników PXIe do zastosowań testowych i pomiarowych. Produkowane są przez znaną firmę nVent SCHROFF. Biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie każdego klienta, istnieje możliwość elastycznego dopasowania rozwiązania według przygotowanego projektu. Specjaliści CSI S.A. służą…

Czytaj więcej

Wydajne rozwiązanie w formacie mini-ITX z procesorami serii N

MIX-ALND1 to warta uwagi płyta od AAEON, idealnie nadająca się do rozwiązań „low budget”. Jest wyposażona w procesory Intel® z serii N (Intel® N97, Intel® N50). Płyta zapewnia niski pobór mocy oraz dużą wydajność. Uzupełnia ją wbudowana…

Czytaj więcej

CSI S.A. na konferencji TEK.day w Gdańsku!

Już 15 września 2023 roku w centrum konferencyjnym AmberExpo odbędzie się konferencja Tek.day! Jest to jednodniowe wydarzenie, zrzeszające profesjonalistów związanych z produkcją i projektowaniem elektroniki. Spotkanie to przede wszystkim targi w formule table-top, szereg interesujących wykładów oraz praktyczne…

Czytaj więcej