Diamond Systems

Od 1989 roku Diamond Systems Corporation z siedzibą w Dolinie Krzemowej dostarcza wytrzymałe, bogate w I/O wbudowane rozwiązania obliczeniowe dla firm z szerokiego zakresu rynków, w tym transportu, energii, lotnictwa, obrony, produkcji, medycyny i badań.

Szeroka linia produktów Diamond obejmuje: kompaktowe, wysoce zintegrowane komputery jednopłytkowe (SBC); rozbudowaną linię modułów rozszerzeń do analogowych i cyfrowych wejść/wyjść, komunikacji przewodowej i bezprzewodowej, w tym wieloprotokołowe porty szeregowe i przełączniki Ethernet, GPS, dysk półprzewodnikowy i funkcje zasilania; oraz kompletne wytrzymałe rozwiązania na poziomie systemu.
Produkty są oparte na standardowych magistralach wbudowanych i obudowach, takich jak PC/104, EBX, EMX, EPIC, ETX i COM Express. Gama modułów rozszerzeń I/O obejmuje analogowe i cyfrowe wejścia/wyjścia, liczniki/timery, komunikację szeregową, sieci przewodowe i bezprzewodowe, GPS, dyski półprzewodnikowe i funkcje zasilania DC/DC.

Diamond Systems posiada certyfikat ISO 9001:2015. Utrzymuje również globalną sieć zakładów produkcyjnych z certyfikatem ISO 9000, w tym lokalizacje w USA i na Dalekim Wschodzie.