Odkryj inteligentne rozwiązania dla transportu!

rozwiązania dla transportu

Rozwój inteligentnych technologii oraz to jak wpłynęły one na nasze życie, stało się jednym z głównych tematów do dyskusji w świecie automatyki przemysłowej. Widzimy ostatnio coraz więcej aplikacji, które rozwijają się w kierunku inteligentnych rozwiązań oraz wiele już istniejących aplikacji, które rozbudowują swoje mocne strony do bardziej zaawansowanych funkcji, które kiedyś były uważane za niemożliwe do osiągnięcia.

Skupiając się na komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, kolej), zarządzaniu parkingami, zautomatyzowanym poborze opłat na autostradach i zarządzaniu flotą, firma Aaeon opracowała wiele innowacyjnych rozwiązań, które mogą uprościć złożoności operacyjną wymienionych elementów przemysłu transportowego. Jak również rozszerzają one istniejące już rozwiązania dla transportu.

Inteligentny parking samochodowy

Komputer kompaktowy BOXER-6851 zamontowany w odpowiedniej aplikacji na parkingu może zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników, poprzez wykorzystywanie kamer do monitorowania całego obiektu oraz w przypadku korzystania z NVR-Q67 (Network Video Recorder), może przetwarzać i przechowywać zapisane dane do dalszej analizy.

Na parkingach, w których znajdują zastosowanie urządzenia Aaeona można również wprowadzić czujniki ultradźwiękowe do wykrywania czy dane miejsce parkingowe jest zajęte. Znajdą tutaj także zastosowanie moduły łączności bezprzewodowej do komunikacji z centrum kontroli i wspomagania kierowcy, aby pomóc zlokalizować pojazd, a rozpoznawanie tablic pomaga w znalezieniu zagubionych przez kierowców pojazdów.

Inteligentna komunikacja miejska

Dzięki bezwentylatorowemu komputerowi BOXER-6301VS oraz komputerowi do zastosowań w transporcie VPC-5500, pasażerowie w pojeździe mogą korzystać z połączenia z Internetem poprzez WiFi. Natomiast na zamontowanych ekranach wyświetlane mogą być informacje mające umilić podróż.

Kierowca może monitorować sytuacje w autobusie dzięki kamerom pokładowym, zamontowanym w pojeździe i reagować w odpowiednich sytuacjach.

Natomiast znajdujący się w centrali komputer kompaktowy NVR-6300S przetwarza przychodzące dane oraz pomaga w zarządzaniu flotą w czasie rzeczywistym, dlatego też zarządzający mogą podejmować błyskawicznie decyzje w zależności od zaistniałej sytuacji.

Na podstawie analizy otrzymanych z pojazdu danych można regulować trasy oraz reagować na sytuacje kryzysowe, takie jak złe warunki drogowe, awaria systemu oraz sprawnie i zdalnie eliminować potencjalne zagrożenia.

Inteligentna kolej

Codzienna podróż pociągiem może być przyjemna i bardzo interesująca dzięki komputerowi kompaktowemu BOXER-6370VS lub BOXER-6357VS.

Dodatkowe opcje multimedialne, które może zaoferować sprzęt firmy Aaeon, są dostępne dzięki wyświetlaczom podłączonym do komputera kompaktowego. Prezentowane są na nich zarówno treści informacyjne i rozrywkowe, jak i dane dotyczące trasy.

Bezpieczeństwo podróży dzięki takim rozwiązaniom jest zwiększone, ponieważ zarówno pociąg, tory jak i stacje są ściśle monitorowane, a dane z monitoringu są przesyłane do centrum sterowania za pomocą NVR-6300S Network Video Recorder. Daje to operatorom możliwość nie tylko przechowywania przechwyconego w ten sposób materiału, ale także natychmiastowego informowania prowadzących pojazd o jakichkolwiek komplikacjach w pociągu lub na trasie. Mogą oni także doradzać maszynistom, dzięki czemu napotkane problemy są rozwiązywane szybko i na bieżąco.

Inteligentne zarządzanie flotą

Wyposażony w GPSWiFi i 3G, bezwentylatorowy komputer kompaktowy BOXER-6313/BOXER-6301VS można zamontować w każdym pojeździe floty i służy on między innymi do bezprzewodowej komunikacji w czasie rzeczywistym, z głównym centrum kontroli.

Z pomocą NVR-6300S Network Video Recorder nie tylko lokalizacja pojazdu może być ustalona, ale można także prześledzić przypadki nieprawidłowych zachowań jazdy i przerwy jakie miały miejsce. Wszystko to w celu zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa.

Rozwiązania dla transportu – elektroniczny pobór opłat

Innym aspektem w branży transportowej, który wymaga zrewolucjonizowania za pomocą inteligentnej technologii jest elektroniczny system poboru opłat na autostradach.

Elektroniczny system eliminuje powszechnie znane problemy z ręcznym poborem opłat. Do najważniejszych mankamentów tradycyjnej formy poboru opłat można zaliczyć spowolnienie ruchu na autostradzie, zwiększeniem czasu jazdy, zużycia paliwa i zanieczyszczeń oraz popełnianie błędów ludzkich.

Kiedy pojazd zbliży się do obszaru poboru opłat wyposażonego w sprzęt Aaeona, taki jak AEC-6977 z obsługą DI/O oraz komputer kompaktowy BOXER-6914, kierowca zostanie poinformowany o pasie ruchu, na który powinien wjechać oraz jaką kwotę zapłaci, a te wszystkie informację zostaną mu wyświetlone na ekranie LED, umieszczonym na każdym pasie jazdy.

Kamery wzdłuż pasów jazdy będą monitorować przez cały dzień przebieg zdarzeń oraz przesyłać obraz za pomocą sieci LAN do centrum kontroli, gdzie dzięki komputerowi NVR-Q67Network Video Recorder, będzie to dalej przetwarzane, analizowane i zapisywane.

Potrzeby użytkowników w branży transportowej są olbrzymie i nadal się rozwijają. Dlatego też urządzenia dedykowane do transportu, znajdujące się w ofercie CSI, nadal są rozwijane i przeprojektowywane, tak aby uzyskać najbardziej optymalne rozwiązania, spełniające potrzeby przemysłu transportowego.

Zapoznaj się z naszymi publikacjami związanymi z transportem

Komputery serii ARK dedykowane dla firm z branży transportowej

Pamięć e.MMC v5.1 dedykowana dla branży wojskowej, transportowej, medycznej

Pozostałe aktualności

Boxer-6450-TGU ekonomiczny komputer przemysłowy z procesorami 11 generacji Tiger Lake-U

Firma CSI S.A. ma przyjemność przedstawić ekonomiczny komputer przemysłowy marki Aaeon bazujący na wydajnych procesorach 11 generacji Tiger Lake-U. Jest to odchudzona wersja flagowego komputera BOXER-6643-TGU. Opisywany BOXER-6450-TGU ma wymiary 166 x 118 x 56 mm. Oferuje taki sam…

Dowiedz się więcej

SOM-5993 – wydajny moduł COM Express® Basic Type 7 z Ice Lake

CSI S.A. prezentuje najnowszy modułowy komputer przemysłowy od  firmy Advantech – SOM-5993. Ten wydajny moduł COM Express Basic Type 7 bazuje na niezwykle wydajnych procesorach Intel® Xeon® D z rodziny Ice Lake. Do dyspozycji użytkowników są następujące warianty CPU:…

Dowiedz się więcej

Karty SD i microSD z serii S750/S650 od ATP Electronics

W lipcu 2022 ATP Electronics, światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, przedstawił nowe karty SD i microSD z serii S750/S650 3D TLC, zaprojektowane z przeznaczeniem nagrywania non-stop. Wymienione serie spełniają wymagania kamer i rejestratorów cyfrowych (DVR), systemów nadzoru, pojazdów autonomicznych i…

Dowiedz się więcej