Obudowy dla stref Ex zagrożonych wybuchem z certyfikatem ATEX – seria ZONEX™ firmy Hoffman

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

CSI posiada w ofercie obudowy serii ZONEX™ firmy Hoffman spełniające normy ATEX 94/9/EC i przeznaczone do ochrony aparatury elektronicznej i elektrycznej na obszarach zagrożonych wybuchem w strefach 1 i 2 EEx e II 2GD. Obudowy te zostały przetestowane według standardów międzynarodowych i posiadają certyfikat numer ITS06ATEX 65438U zapewniając bezpieczeństwo pracy i niezawodność działania. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenie naszego stoiska numer E27 na targach Energetab 2012 w dniach 11-14 września gdzie prezentowane będą obudowy do stref Ex.

Obudowy do stref Ex wykonane są ze stali nierdzewnej typu 316 o najwyższej odporności na korozję. Zamontowana specjalna silikonowa uszczelka odporna na wysokie temperatury skutecznie chroni ich zawartość przed kurzem, wilgocią i innymi zagrożeniami występującymi w wymagających środowiskach zdefiniowanych przez ATEX. Obudowy ZONEX™ posiadają stopień ochrony na poziomie IP66 i mogą pracować w temperaturach od -400C do +700C. Użytkownik posiada możliwość łatwego dostępu do zamontowanej wewnątrz elektroniki, dzięki zastosowaniu w drzwiczkach ściąganych zawiasów.

ZONEX™ są dostępne w 21 różnych rozmiarach od 260x260x160mm do 762x508x205mm. Przeznaczone są do montażu w szafie, mogą być również wyposażone we wsporniki listew DIN oraz akcesoria do montażu panelowego, odpowietrzniki kanalizacji oraz listwy zaciskowe. W zależności od potrzeb wyposażone są w jedną lub trzy demontowalną płytę – podłogową lub także boczne.

Obudowy ZONEX™ są przeznaczone do stosowania w gałęziach przemysłu, w których występuje gaz, spaliny i pył, a więc w przemyśle paliwowym, chemicznym, petrochemicznym, czy też górniczym. Jako akcesoria do obudów posiadamy w ofercie także urządzenia do kontroli warunków klimatycznych w obudowach przeznaczonych dla stref Ex.

Katalog obudów dla stref Ex można pobrać pod poniższym linkiem:

Hazardous location

Inne wpisy

ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu…

Czytaj więcej

Dyski SV240 TCG firmy Apacer z certyfikatem FIPS 140-2

Stacje bazowe 5G podejmują kluczowe zadania lokalnej transmisji i konwersji danych, stanowiąc niezawodną rolę w infrastrukturze przetwarzania brzegowego. Sieć 5G zapewnia bezprzewodową łączność szerokopasmową oraz szybszą i niezawodną komunikację elektroniczną pomiędzy urządzeniami (Machine to Machine) w rozbudowie IIoT….

Czytaj więcej

Tablet RTC-710AP – Niewiarygodnie trwała i wytrzymała konstrukcja

AAEON wprowadza na rynek RTC-710AP – wytrzymały tablet przemysłowy cechujący się lepszą wydajnością w stosunku do swoich poprzedników. Model z serii RTC wyposażony jest w procesor Intel® Celeron™ N3350 (opcjonalnie N4200). Jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym i wielofunkcyjnym tabletem…

Czytaj więcej