Konwertery DC – zewnętrzny wzmacniacz urządzeń sieciowych

Konwertery DC

Firma Antaira Technologies, światowy lider w dziedzinie przemysłowych urządzeń sieciowych, wprowadziła  na rynek dwa konwertery DC-DC montowane na szynie DIN. Linia produktów DTD może działać jako zewnętrzny wzmacniacz urządzeń sieciowych, wymagających wyższego napięcia. Mowa tu na przykład o większych przełącznikach Ethernet bez PoE z dużą liczbą portów, które nie potrafią samodzielnie zwiększyć niskiej mocy.

Konwertery DTD-360-0953-T i DTD-480-0953-T idealnie nadają się do zastosowań, w których potrzebne jest zasilanie prądem stałym nie tylko o napięciu 12-24 V, ale także 48-52 VDC.  Jest to możliwe ponieważ mogą one zwiększyć niskonapięciowe źródło zasilania powszechne w wielu szafach sterowniczych (9-36 VDC) do maksymalnej regulowanej mocy wyjściowej  53 VDC oraz do 480 watów (DTD-480-0953-T) lub do 360 watów (DTD-360-0953-T).

Wyjątkowo wytrzymałe i kompaktowe konwertery zasilania DTD mogą pracować w ekstremalnych warunkach przemysłowych (-40°C do 75°C). Przed szkodliwymi czynnikami chroni je metalowa obudowa IP30, która jest także odporna na wstrząsy i wibracje. Mając na uwadze minimalizację przestojów, konwertery DC są zabezpieczone przed niską jakością zasilania dzięki ochronie przed szkodliwymi zwarciami, przeciążeniem, odwrotną polaryzacją i zbyt niskim napięciem. Wbudowany SVR umożliwia regulację napięcia wyjściowego w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb urządzenia.

Konwertery DC- zastosowanie

Zarówno DTD-480-0953-T, jak i DTD-360-0953-T są zoptymalizowane pod kątem zróżnicowanych potrzeb energetycznych. Znajdą zastosowanie w wielu branżach, począwszy od automatyki przemysłowej i nadzoru wideo, a skończywszy na energetyce słonecznej i sieciach komórkowych. Konwertery nie są bezpośrednim substytutem regulatora mocy panelu słonecznego, ale mogą pomóc zwiększyć moc z 12- lub 24-woltowego akumulatora DC do bardziej użytecznego 48-52 VDC. Takie zasilacz jest kompatybilny z innymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak laptopy. Po zainstalowaniu w autobusach konwertery nie tylko zwiększają moc, ale także ją oczyszczają, czyniąc je bardziej precyzyjnymi i stabilnymi. Zwiększają we ten sposób swoją żywotność.

Urządzenia znajdą zastosowanie w takich sektorach takich jak automatyka, bezpieczeństwo, transport, a nawet w zastosowaniach solarnych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagane są wytrzymałe, niezawodne produkty, a przestrzeń jest parametrem krytycznym.

Inne wpisy

EPIC-RPS9 z szerokim spektrum zastosowań (od automatyzacji produkcji po zarządzanie infrastrukturą energetyczną)

4-calowy komputer jednoukładowy EPIC-RPS9 firmy AAEON stanowi przykład innowacyjnego rozwiązania, łączącego w sobie zaawansowane technologie z elastycznością zastosowań. Dla firm poszukujących komputera przemysłowego, który będzie nie tylko wydajny i niezawodny, ale również elastyczny, płyta EPIC-RPS9 to wybór…

Czytaj więcej

CSI S.A. wystawcą na Evertiq Expo w Krakowie 12 czerwca 2024!

Z radością informujemy, że CSI S.A. będzie wystawcą na targach Evertiq EXPO, które odbędą się już 12 czerwca 2024 roku w Krakowie! Jest to jedno z największych spotkań branżowych w kraju. Od 2011 roku zrzesza osoby profesjonalnie związane…

Czytaj więcej

Zabezpieczanie danych w aplikacjach wbudowanych. Przemysłowa seria WORM firmy Apacer

W odróżnieniu od tradycyjnych nośników pamięci, umożliwiających wielokrotny zapis i modyfikację danych, seria WORM (Write Once Read Many) firmy Apacer zapewnia ochronę danych poprzez umożliwienie jednokrotnego zapisu danych i zapobieganie ich kasowaniu, modyfikacji czy nadpisywaniu. Funkcja ochrony gwarantuje,…

Czytaj więcej