Konwertery DC – zewnętrzny wzmacniacz urządzeń sieciowych

Konwertery DC

Firma Antaira Technologies, światowy lider w dziedzinie przemysłowych urządzeń sieciowych, wprowadziła  na rynek dwa konwertery DC-DC montowane na szynie DIN. Linia produktów DTD może działać jako zewnętrzny wzmacniacz urządzeń sieciowych, wymagających wyższego napięcia. Mowa tu na przykład o większych przełącznikach Ethernet bez PoE z dużą liczbą portów, które nie potrafią samodzielnie zwiększyć niskiej mocy.

Konwertery DTD-360-0953-T i DTD-480-0953-T idealnie nadają się do zastosowań, w których potrzebne jest zasilanie prądem stałym nie tylko o napięciu 12-24 V, ale także 48-52 VDC.  Jest to możliwe ponieważ mogą one zwiększyć niskonapięciowe źródło zasilania powszechne w wielu szafach sterowniczych (9-36 VDC) do maksymalnej regulowanej mocy wyjściowej  53 VDC oraz do 480 watów (DTD-480-0953-T) lub do 360 watów (DTD-360-0953-T).

Wyjątkowo wytrzymałe i kompaktowe konwertery zasilania DTD mogą pracować w ekstremalnych warunkach przemysłowych (-40°C do 75°C). Przed szkodliwymi czynnikami chroni je metalowa obudowa IP30, która jest także odporna na wstrząsy i wibracje. Mając na uwadze minimalizację przestojów, konwertery DC są zabezpieczone przed niską jakością zasilania dzięki ochronie przed szkodliwymi zwarciami, przeciążeniem, odwrotną polaryzacją i zbyt niskim napięciem. Wbudowany SVR umożliwia regulację napięcia wyjściowego w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb urządzenia.

Konwertery DC- zastosowanie

Zarówno DTD-480-0953-T, jak i DTD-360-0953-T są zoptymalizowane pod kątem zróżnicowanych potrzeb energetycznych. Znajdą zastosowanie w wielu branżach, począwszy od automatyki przemysłowej i nadzoru wideo, a skończywszy na energetyce słonecznej i sieciach komórkowych. Konwertery nie są bezpośrednim substytutem regulatora mocy panelu słonecznego, ale mogą pomóc zwiększyć moc z 12- lub 24-woltowego akumulatora DC do bardziej użytecznego 48-52 VDC. Takie zasilacz jest kompatybilny z innymi urządzeniami elektronicznymi, takimi jak laptopy. Po zainstalowaniu w autobusach konwertery nie tylko zwiększają moc, ale także ją oczyszczają, czyniąc je bardziej precyzyjnymi i stabilnymi. Zwiększają we ten sposób swoją żywotność.

Urządzenia znajdą zastosowanie w takich sektorach takich jak automatyka, bezpieczeństwo, transport, a nawet w zastosowaniach solarnych. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagane są wytrzymałe, niezawodne produkty, a przestrzeń jest parametrem krytycznym.

Inne wpisy

Pierwsza płyta główna w formacie THIN Mini-ITX, uwalniająca potencjał mobilności obliczeniowej

 AIMB-219 to nowoczesna płyta główna firmy Advantech w formacie THIN Mini-ITX. Wykorzystuje najnowszą platformę Atom® i obsługuje procesory Atom® z serii N, Atom x7000RE oraz Intel Core-i3 z serii N. Nowy model zapewnia 2,5-krotny wzrost wydajności CPU oraz 2-krotną…

Czytaj więcej

Seria PHANES-F od APRO – Niezrównana wydajność i długa żywotność

CSI S.A. z przyjemnością prezentuje serię PHANES-F od APRO. Wykorzystuje ona technologię MLC 14 nm firmy Samsung, dostępną w postaci kart SD, kart microSD oraz pamięci eMMC. Z gwarancją dostępności aż do 2030 roku. Seria PHANES-F od APRO: Zaawansowane rozwiązania…

Czytaj więcej

COM-R2KC6 – komputery modułowe z procesorami AMD Ryzen™ Embedded R2000

COM-R2KC6 to pierwsza seria komputerów modułowych od AAEON wyposażona w procesory AMD Ryzen™ Embedded R2000. Ma dostarczać użytkownikom niezbędnych funkcji dla różnorodnych zastosowań w przystępnej cenie, bez kompromisów w kwestii jakości. Posiada wiele opcji rozszerzeń, charakterystycznych dla linii COM…

Czytaj więcej