Kompaktowy zasilacz FSP2400-20FM o potężnej mocy 2400W

zasilacz

FSP Group jeden z wiodących globalnych producentów zasilaczy przemysłowych, wprowadził na rynek zasilacz FSP2400-20FM o mocy 2400W. Najnowsza wersja produktu jest odpowiedzią na nieustanne zapotrzebowanie na duże moce obliczeniowe na rynku przemysłowym. Zasilacze FSP Group o mocy 550W~2400W są zunifikowane w tym samym rozmiarze, dzięki czemu klienci nie muszą dostosowywać rozmiaru swoich obudów komputerowych podczas wymiany zasilacza na ten o wyższej mocy.

FSP2400-20FM to trzecia generacja flagowego zasilacza z serii FSP, opartego na standardzie CRPS 2.0. W stosunku do poprzednich modeli od FSP Group, ten zasilacz jest jak dotąd najwydajniejszy, oferując aż 2400W mocy. Pomimo znacznie większej pojemności, produkt pozostaje w tym samym rozmiarze, co jego poprzednicy. Obudowa tego kompaktowego urządzenia mierzy zaledwie 185 x 73.5 x 39 mm.

Warto nadmienić, że FSP2400-20FM obsługuje funkcję PMbus (Power Management Bus) pozwalającą m.in. na nieprzerwalną komunikację z płytą główną, zarządzanie podzespołami oraz płynną i wydajną komunikację z komponentami komputerowymi innych producentów. Protokuł PMBus umożliwia również automatyczną regulację mocy w zależności od zapotrzebowania na energię. Funkcja zapobiega także awariom systemu i utracie danych.

Funkcja Smart On pozwala na włączenie lub wyłączenie głównego modułu zasilania w celu uzyskania jak najlepszej wydajności systemu. Kolejnymi przydatnymi funkcjonalnościami są możliwość aktualizacji oprogramowania systemu oraz moduły redundancyjne. Zasilacz FSP2400-20FM posiada całkowitą ochronę EMC oraz spełnia najnowsze normy dotyczące bezpieczeństwa, dzięki czemu jest niezwykle niezawodny. Model jest przeznaczony do pracy w zakresie temperatur od 0°C do 50°C.

Sektory takie jak Edge Computing, AI deep-learning czy kopalnie kryptowalut wymagają mocnych i energochłonnych kart graficznych. Te z kolei potrzebują zasilaczy o wysokiej pojemności, właśnie takich jak FSP2400-20FM. Dodatkowo, model ten jest idealnym wyborem do zastosowań w centrach danych, stacjach roboczych, komunikacji przemysłowej i innych aplikacjach związanych z automatyzacją. Produkt spełnia najnowsze standardy bezpieczeństwa i kompatybilności elektromagnetycznej. Dzięki niewielkim rozmiarom i inteligentnym funkcjom, zasilacz FSP2400-20FM stanowi idealne rozwiązanie na rynku przemysłowym.

Dodatkowe informacje:

  • Niskie iTHD
  • 80 Plus Platinum
  • Resetowalne odcięcie zasilania
  • Wsparcie dla ochrony obwodu OCP, OTP i OVP
  • Ochrona przed zwarciem na wszystkich wyjściach
  • Wysokość pracy: 5.000 metrów nad poziomem morza
  • MTBF: 100 000 godzin ciągłej pracy przy 25°C i obciążeniu 100% wyjścia.

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej