EPC-C301 wszechstronny komputer kompaktowy z możliwością rozbudowy AI

Firma CSI S.A. ma przyjemność zaprezentować ciekawy komputer kompaktowy EPC-C301, który świetnie się sprawdzi w systemach automatyki przemysłowej i robotyki. Dzięki dedykowanej karcie akceleracyjnej VEGA-330 sprawdzi się również w; aplikacjach (AI) czy automatycznej inspekcji optycznej (AOI) i automatycznego rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych (APNR).

Komputer przemysłowy EPC-C301 z jeszcze lepszą wydajnością

Użytkownik EPC-C301 ma do wyboru jeden z dwóch procesorów Intel® Core ™ i7-8665UE / i5-8365UE ósmej generacji. Są to pierwsze procesory z serii U, które podwajają liczbę rdzeni do czterech na 15-watowym procesorze i zapewniają 1,5 razy większą wydajność niż poprzednia generacja. Dwukanałowa pamięć DDR4 o dużej przepustowości obsługuje do 32 GB. Dodatkowo spełnia wymagania dotyczące obsługi intensywnej transmisji danych i przetwarzania obrazu. Standardowo wersja z Core i5 wyposażona jest w 8GB RAM, a Core i7 w 16GB RAM.  EPC-C301 jest wyposażony w złącze na dyski M.2 M-Key 2280, który akceptuje zarówno dyski SATA SSD, jak i 5-ktotnie szybsze PCIex4 SSD. Standardowo komputer wyposażony jest w dysk 128GB SSD. Do dyspozycji mamy dwa wyjścia video; HDMI oraz DP, aby podłączyć wejścia kamer IP/HD wymaganych dla aplikacji AOI, APNR czy innych aplikacji wizyjnych dostępne są: 4 x GbE LAN i 4 x USB 3.2 Gen2 x1 (10 Gbps).

EPC-C301 jest kompatybilny z kartą VEGA-330 AI

Dla zapewnienia możliwości rozbudowy, niewielka konstrukcja EPC-C301 (170 x 118 x 70 mm) obejmuje dodatkowo; 4 x USB 2.0 i 4 x UART dla czytników kart, skanerów kodów kreskowych, klawiatur; czujników linii papilarnych i innych urządzeń peryferyjnych. EPC-C301 zapewnia ponadto 2 izolowane porty CANBus oraz 8GPIO przeznaczone do użytku w automatyce czy zastosowaniach medycznych. Użytkownik ma do dyspozycji również porty rozszerzeń; M.2 E-Key dla Wi-Fi i Bluetooth, M.2 B-Key dla LTE oraz mini-PCIe, który jest kompatybilny z kartą akcelerująca VEGA-330 AI. EPC-C301 może pracować w szerokim zakresie temperatur -20~60°C lub -20~50°C jeżeli zainstalujemy kartę VEGA. EPC-C301 wyposażony jest w sterowniki/interfejsy API oparte na systemach Windows i Linux, które znacznie poprawiają wygodę użytkownika podczas wdrażania aplikacji. Komputer przemysłowy dostępny jest z zestawem deweloperskim OpenVINO ™ jest on kompatybilny z kartą VEGA-330 AI i wstępnie zainstalowanym Ubuntu 18.04 LTS, oferując wszechstronny zestaw funkcji.

Zastosowanie w wielu aplikacjach przemysłowych

10-letnie wsparcie w zakresie aktualizacji oprogramowania zapewnia przedsiębiorstwom stabilną i bezpieczną platformę IoT dla ich automatyki przemysłowej i robotyki. EPC-C301 firmy Advantech zawiera WISE-DeviceOn, oprogramowanie do zarządzania urządzeniami IoT. Umożliwia to użytkownikom łatwą integrację, wizualizację, obsługę swoich przemysłowych urządzeń IoT za pośrednictwem usług w chmurze. Parametry komputera EPC-C301 sprawiają, że znajduje on zastosowanie w wielu aplikacjach takich jak; elektroniczne systemy poboru opłat, monitorowanie ruchu, inteligentne systemy parkingowe; AOI, roboty współpracujące i aplikacje AGV łączące się ze sztuczną inteligencją, monitoringiem wizyjnym czy technologią mowy. Jest odpowiedni dla Przemysłu 4.0, który dąży do automatycznego i inteligentnego przepływu produkcji, aby zwiększyć wydajność produkcji, jakość i bezpieczeństwo.

Inne wpisy

Zabezpieczanie danych w aplikacjach wbudowanych. Przemysłowa seria WORM firmy Apacer

W odróżnieniu od tradycyjnych nośników pamięci, umożliwiających wielokrotny zapis i modyfikację danych, seria WORM (Write Once Read Many) firmy Apacer zapewnia ochronę danych poprzez umożliwienie jednokrotnego zapisu danych i zapobieganie ich kasowaniu, modyfikacji czy nadpisywaniu. Funkcja ochrony gwarantuje,…

Czytaj więcej

CSI S.A. zaprasza na dwie konferencje „Automatyzacja i robotyzacja produkcji – kierunek Przemysł 4.0” oraz „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych” w Mielcu

CSI S.A. podczas trwania dwóch konferencji zaprezentuje innowacyjne rozwiązania wśród których wyróżnić można obudowy, szafy i kasety przemysłowe. Podczas trwania tak ważnych wydarzeń w regionie na pytania odpowie Pan Wiktor Kozioł, inżynier z ponad 20 – letnim doświadczeniem…

Czytaj więcej

Komputer modułowy (COM) NanoCOM-TGU – przyszłość w miniaturowych systemach komputerowych dla Przemysłu 4.0

Komputery modułowe COM Express Typ 10 NanoCOM-TGU firmy AAEON, wyposażone w procesory Intel Core 11. Generacji, łączą w sobie wysoką wydajność obliczeniową i wyjątkową energooszczędność z szeroką gamą zastosowań w wielu sektorach przemysłowych. Wykorzystanie procesorów Intel Core 11….

Czytaj więcej