Elektroniczny system pobierania opłat w autobusach

Innowacyjny i automatyczny system poboru opłat w transporcie miejskim jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla miejscowości turystycznych. Nowy system pozwala m.in. na dokładną ochronę pasażerów i kierowców w ruchu drogowym, egzekwowanie od kierowców przepisów drogowych, a także pomaga ustalić przyczyny ewentualnych wypadków.
System zbierania opłat za przejazd autobusem umożliwia także bardziej wydajne zarządzanie, zarówno opłatami, nadzorem wideo, informacją o pasażerach, śledzeniem autobusu i aplikacjami typu infotainment w pojeździe.
Wymagania aplikacji
Pojazdy często bywają narażone na przeróżne wyładowania elektryczne, wstrząsy i wibracje, kurz, a nawet skrajne temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność podróży, komputery w pojazdach wymagają specjalnej konstrukcji, która pozwala na stałą pracę, pomimo trudnych warunków środowiskowych, co odróżnia je od standardowych produktów IT.
System w komputerze, zamontowanym w pojeździe, musi obsługiwać różne połączenia bezprzewodowe, a także być wyposażony w odbiornik GPS, umożliwiający śledzenie tras.
Rozwiązania systemowe
Firma Advantech oferuje rozwiązanie NVR – w postaci komputera kompaktowego ARK-2121V, który jest wyposażony w dostosowany do sektora transportowego bezwentylatorowy system, 7” monitor dotykowy open frame oraz kamery IP. Ten bezwentylatorowy system posiada wbudowany sterownik MCU do obsługi funkcji zasilania power ignition. Jednostka systemowa ARK-2121V może być automatyczne włączana i wyłączana dzięki sygnałowi z zapłonu lub akumulatora. Komputer posiada cztery wbudowane porty PoE, które zapewniają proste i łatwe połączenie oraz zasilanie kamery IP przez jeden kabel RJ-45 cat.6.
Oprogramowanie Advantech SUSIAccess zapewnia dobrze rozwinięte SDK i interfejsy APIs, dzięki którym integratorzy systemu mogą wygodnie opracowywać własne funkcje zdalnego monitoringu i sterowania, zarządzanie zapłonem pojazdów, czy zarządzanie połączeniami peryferyjnymi, takimi jak stan PoE, GPS i G-sensor.
Korzyści
- NVR w pojeździe oferuje możliwość podłączenia biletomatu, monitora dotykowego i kamer
- Zapewnia odpowiednią, dla potrzeb aplikacji transportowych, wydajność wideo 1280 x 720 @ 60 fps, zarówno na podglądzie, jak i odtwarzaniu nagrania na żywo
- Wysokiej trwałości rezystancyjny ekran dotykowy (5-wire), zapewniający szybszą reakcję na dotyk
- Oferuje ponad 32+ urządzeń do zarządzania w APIs, w tym stan systemu oraz monitoring podłączonych urządzeń, zarządzanie funkcją power ignition, GPS, G-sensor
- Izolowane porty I/O, zapewniające bardziej stabilną transmisję danych pomiędzy pojazdem a systemem
- Obsługuje większość połączeń bezprzewodowych; klient może używać jednocześnie Wi-Fi i 3G/LTE
Polecamy także publikację:
Certyfikowane rejestratory NVR firmy Advantech do transportu oraz monitoringu ulic
Inne wpisy
Wydajne rozwiązanie w formacie mini-ITX z procesorami serii N
MIX-ALND1 to warta uwagi płyta od AAEON, idealnie nadająca się do rozwiązań „low budget”. Jest wyposażona w procesory Intel® z serii N (Intel® N97, Intel® N50). Płyta zapewnia niski pobór mocy oraz dużą wydajność. Uzupełnia ją wbudowana…
CSI S.A. na konferencji TEK.day w Gdańsku!
Już 15 września 2023 roku w centrum konferencyjnym AmberExpo odbędzie się konferencja Tek.day! Jest to jednodniowe wydarzenie, zrzeszające profesjonalistów związanych z produkcją i projektowaniem elektroniki. Spotkanie to przede wszystkim targi w formule table-top, szereg interesujących wykładów oraz praktyczne…
Enterprise SSD to zoptymalizowana wytrzymałość do różnych zastosowań
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia pamięci masowej klasy przemysłowej wśród małych i średnich przedsiębiorstw, Apacer wprowadził na rynek nową serię Enterprise SSD. Produkty z serii charakteryzują się dużą pojemnością, żywotnością i niezawodnością klasy korporacyjnej, a także znacznie mniejszymi…