Ekstremalnie odporny na temperatury otoczenia przemysłowego komputer BOX PC

Odporny BOX PC

BOXER-6641-Pro to ekstremalnie odporny BOX PC. Najnowszy bezwentylatorowy komputer z serii Rugged Embedded od firmy Aaeon. Kompatybilny z procesorami 8. i 9. generacji Intel® Core™(Coffee Lake/Coffee Lake Refresh) o wartości TDP wynoszącej maksymalnie 35W . Wszystko po to, by zapewnić optymalną wydajność w krytycznych zastosowaniach przemysłowych. BOXER-6641-Pro może zaoferować wyższą wydajność termiczną niż inne modele z tej serii dzięki innowacyjnej konstrukcji bloku radiatora z grafenem, która pozwala uniknąć potencjalnych problemów z przegrzaniem throttlingiem procesora. Ten komputer przemysłowy może pracować również przy znacznie niższej temperaturze otoczenia. Innowacyjna konstrukcja sprawia więc, że BOXER-6641-Pro może niezawodnie wykonywać zadania obliczeniowe w ekstremalnych zakresach temperatur od -40°C aż do +70°C.

Grafenowa obudowa komputera przemysłowego BOXER-6641-Pro

Komputer posiada dwa sloty na pamięć DDR4-2666 SO-DIMM (do 64GB). Ma także dwie kieszenie na 2.5” dyski SATA HDD/SSD (co daje możliwość ustawienia pracy w trybie RAID 0/1).  Znajdujący się w ofercie CSI model ma również możliwość wyświetlania obrazów w trybie dual display przez dwa porty HDMI. Zaletą tego komputera jest także mnogość zastosowanych portów komunikacyjnych. BOXER-6648-Pro posiada 4 kontrolery Gigabit Ethernet, 8 portów USB 3.2 (lub 4 x USB 3.2 i 4x USB 2.0 w zależności od wersji, oraz 6 portów RS DB-9 konfigurowalnych jako RS-232/422/485. Ponadto wprowadzono również interfejs Audio oraz 10-pinowy terminal dla 8-bitowego DIO.
Funkcjonalność urządzenia można rozszerzyć za pomocą dwóch mini kart miniPCI-Ex typu full size oraz slotu na karty SIM. Komputer może być zasilany ze źródła napięcia stałego DC 10~35V i jest przystosowany do montażu ściennego. Producent udostępnia sterowniki dla systemów operacyjnych Windows 10 i Linux Ubuntu.

 

Główne cechy komputera BOXER-6641-Pro:

  • Szeroki zakres temperatur pracy -40 ~ 70°C z obudową grafenową zapewniającą ekstremalną moc obliczeniową
  • Procesor Intel Core i3/i5/i7 (TDP 35W)
  • Obsługa do 64 GB pamięci DDR4 ECC lub Non-ECC SODIM
  • 2x port HDMI z funkcją Dual Display
  • Intel® GbE LAN x 4 (i211 x 3 + i219 x 1)
  • Intel® AMT (A2 Model)
  • Obsługa RAID 0/1 (A2 Model)
  • Szeroki zakres napięcia stałego 10 ~ 35 V

Komputery Rugged od Aaeon

Komputery wbudowane Box PC typu rugged firmy Aaeon mają zapewnić optymalną wydajność obliczeniową. Jednocześnie ich zadaniem jest sprostać wymagającym środowiskom przemysłowym jakie panują w automatyce fabryk, systemach wizyjnych i innych krytycznych zastosowaniach przemysłowych. Do tej rodziny komputerów przemysłowych, oprócz opisanego wyżej komputera BOXER-6641-Pro należą BOXER-6450-TGU oraz BOXER-6840-CFL.

BOXER-6450-TGU to też odporny BOX PC, bezwentylatorowy, kompaktowy komputer typu Embedded Box PC z procesorem Intel® Core™ i7/i5/i3/Celeron 11. generacji, który optymalizuje rzeczywiste osiągi w aplikacjach intensywnie korzystających z grafiki. Wydajny, kompaktowy komputer Box PC jest również wyposażony w wbudowaną pamięć LPDDR4 do 32G w celu uzupełnienia wydajności procesora oraz w przewodową łączność 2,5GbE przez kontroler Intel® i225 Ethernet.
BOXER-6840-CFL to potężny kontroler bramy przemysłowej zasilany przez procesory Intel® Core™ 8./9. generacji (wcześniej Coffee Lake/Coffee Lake Refresh) w celu przyspieszenia przemysłowych aplikacji wbudowanych. Dzięki innowacyjnej konstrukcji termicznej BOXER-6840-CFL obsługuje do 71 W TDP. Zaprojektowany z dużą skalowalnością, BOXER-6840-CFL posiada jedna mini kartę typu full-size, jedną mini-kartę typu half-size, M.2 2280 oraz karty rozszerzeń PCIe [x4] i PCIe [x16].

Pozostałe aktualności

conga-B7XI – Ultrawydajny moduł COMe type 7 Basic z Ice Lake

Mamy przyjemność zaprezentować najnowszy modułowy komputer przemysłowy conga-B7XI w standardzie COMe type 7 Basic od firmy congatec. Wspominany komputer bazuje na bardzo wydajnych procesorach Intel® Xeon® D z rodziny Ice Lake. Dodatkowo maksymalna ilość obsługiwanej pamięci operacyjnej to 128GB DDR4…

Dowiedz się więcej

PoE+ czy PoE++? Jak wybrać odpowiedni switch?

W najnowszej publikacji naszego działu Consulting techniczny analizujemy technologię PoE, czyli Power over Ethernet. To znana od niemal dwóch dekad technologia, która pozwala na przesyłanie danych i zasilania tym samym kablem Ethernet. Rozwój sieci komputerowych i urządzeń IoT spowodował, że standard…

Dowiedz się więcej

Rozbudowa magistrali Compact PCI Serial w oparciu o rozwiązania firmy nVent Schroff

Śpieszymy poinformować, że w zakładce „Consulting Techniczny” pojawił się bardzo ciekawy artykuł na temat rozwoju magistrali Compact PCI Serial. Piszemy w nim m.in. o tym, że: Firma nVent Schroff, jako pionier w środowisku Compact PCI Serial, rozszerzyła rodzinę tych produktów,…

Dowiedz się więcej