Dysk SSD PCIe 4.0 NVMe od Silicon Power spełniający wymagania aplikacji Edge Computing

 

Rozwój wytrzymałych systemów przetwarzania brzegowego

W niniejszym artykule zaprezentujemy nowy dysk SSD PCIe 4.0 NVMe firmy Silicon Power spełniający wymagania aplikacji Edge Computing. Bowiem obliczenia Edge Computing odgrywają dziś kluczową rolę w przetwarzaniu i przechowywaniu dużej ilości danych w czasie rzeczywistym. Dostęp do tego typu danych i ich analiza sprawiają, że wzmocnione komputery przetwarzania brzegowego stają się konkurencyjną koniecznością we wszystkich sektorach i branżach. Od urządzeń wykorzystywanych w obliczeniach brzegowych wymaga się niezawodnego działania w niestabilnych środowiskach, które nie są przyjazne dla zwykłych systemów.

 

Przemysł 4.0, IIoT i 5G

Trendy i technologie, takie jak Przemysł 4.0, IoT i 5G, zwiększają zapotrzebowanie na coraz lepszą wydajność. Przedsiębiorstwa i organizacje chcą mieć zapewnione coraz więcej mocy obliczeniowej w urządzeniach brzegowych*. NVM Express (NVMe) jest kluczową technologią stosowaną w tego typu aplikacjach. Redukuje opóźnienia i przyspiesza przetwarzanie danych do tego stopnia, że podłączone urządzenia mogą działać w dowolnym miejscu. Mogą też wykonywać zadania związane z uczeniem maszynowym, sztuczną inteligencją i wnioskowaniem.

 

Nowa seria SP Industrial MEC3H0S

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wytrzymałe przetwarzanie brzegowe, nowa seria dysków SSD – w tym dysk SSD PCIe 4.0 MEC3H0S firmy Silicon Power z technologią flash 3D TLC – wykorzystuje szybki interfejs PCIe 4.0 z ciągłą prędkością odczytu i zapisu odpowiednio do 7200 MB/s i 6800 MB/s. Dyski są zgodne ze standardami NVMe 1.4 i są dostępne w pojemnościach do 3840 GB. Zapewniają niskie opóźnienia, szybki dostęp do pamięci masowej i dużą pojemność w urządzeniach o wzmocnionej konstrukcji.
Środowiska, w których działają urządzenia typu Edge Computing, z natury rzeczy nie funkcjonują tak stabilnie ani w sposób tak kontrolowany jak centra danych. W fabrykach i magazynach panują ekstremalne temperatury. Niekorzystne warunki środowiskowe są nieodłącznym elementem pracy w zakładach produkcyjnych, a urządzenia mobilne rutynowo narażane są na wstrząsy i wibracje. Seria MEC3H0S (W) działa niezawodnie w szerokim zakresie temperatur od -40°C do 85°C. Ponadto zastosowano w niej 12-warstwową płytkę drukowaną o wysokim standardzie, która nie zawiera części ruchomych, co zapewnia jej większą stabilność.

Aby przeciwdziałać nieprzewidywalnym i niestabilnym warunkom pracy oraz zapewnić bezpieczeństwo danych, w serii MEC3H0S zastosowano zaawansowane technologie ochrony danych. Są one zgodne z protokołami TCG Opal 2.0, dzięki czemu wszystkie informacje są przechowywane w kontrolerze SSD. Dane te są szybko szyfrowane i odszyfrowywane wewnątrz systemu, bez wpływu na jego wydajność. Co więcej, 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES, jakie zastosowano w dyskach MEC3H0S firmy Silicon Power, wykorzystuje algorytm symetryczny. Zapewnia on najsilniejszy i najbardziej wytrzymały standard szyfrowania na rynku.

 

Poza sprzętem: Oprogramowanie SMART

Oprócz nowej serii MEC3H0S na uwagę zasługują również narzędzia do analizy oprogramowania. Zapewniają one istotny wgląd w urządzenia używane w aplikacjach Edge Computing. Monitorują one na bieżąco stan produktów. Zbierają istotne informacje, aby skutecznie zapobiegać awariom i zapewnić prawidłowe działanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Co najważniejsze, wszystko to odbywa się zdalnie. Jest to czynnikiem krytycznym w przypadku niełatwo dostępnych i nie zawsze bezpiecznych urządzeń działających w środowisku przemysłowym.
Zestaw narzędzi SP SMART Toolbox umożliwia użytkownikom sprawdzanie stanu wielu zmiennych opisywanych dysków SSD MEC3H0S. Obejmuje to testy prędkości odczytu/zapisu, skanowanie diagnostyczne, stopień zużycia oraz wykrywania stanu bloków.
Technologia SMART Embedded umożliwia bezproblemową integrację z urządzeniami. Jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows, Linux i Ubuntu. A ponadto z różnymi platformami procesorowymi: Intel x86 CPU, ARM-based CPU i Raspberry Pi.
SMART IoT Sphere to usługa w chmurze z powiadomieniami o alarmach i konserwacji, która monitoruje stan nośników w podłączonych urządzeniach. Może ona wykonywać obliczenia analizy predykcyjnej, aby zapobiegać możliwym awariom.
SMART Dashboard natomiast, opracowany w ramach IBM Node Red, monitoruje informacje SMART w czasie rzeczywistym oraz umożliwia wygodne i proste zarządzanie cyklem życia produktu.

 

Wnioski końcowe

Systemy zaprojektowane z myślą o trudnych warunkach pracy na wytrzymałych urządzeniach brzegowych mogą teraz efektywnie wykorzystywać bogaty wgląd w celu zapewnienia lepszej kontroli jakości i bezpieczeństwa przetwarzanych informacji. Podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym jest łatwiejsze, a NVMe wnosi kluczową wartość do aplikacji typu Edge Computing.

* Według kluczowych producentów, urządzenia brzegowe gromadzą dane najczęściej w czasie rzeczywistym. Przybliżają one systemy stosowane w aplikacjach Internetu Rzeczy (IoT), jak bramy sieciowe i infrastrukturę obliczeniową do źródeł danych, w celu usprawnienia procesów czy poprawy jakości produktów. Przykładowo, inteligentne urządzenia brzegowe wykorzystywane w produkcji mogą obejmować roboty sterowane wizją lub komputery przemysłowe.

Inne wpisy

ATP Industrial Enterprise SSD: Spójna Wydajność i Niezawodność w Ekstremalnych Warunkach Pracy

Firma ATP Electronics to globalny lider w dziedzinie specjalistycznych rozwiązań pamięci masowej i pamięci operacyjnej. W ostatnim czasie wprowadziła na rynek serię dysków SSD Industrial Enterprise N651Sie. Te zaawansowane dyski NVMe PCIe Gen4x4 są dostępne w formatach: M.2, U.2…

Czytaj więcej

OMNI-ADP: Seria siedmiu modeli modułowych komputerów panelowych HMI z procesorami Intel® Core™ 12. generacji

W dynamicznie zmieniających się środowiskach przemysłowych coraz większe znaczenie ma posiadanie urządzeń, łączących w sobie wszechstronność, niezawodność i nowoczesne technologie. Seria modułowych komputerów panelowych OMNI-ADP firmy AAEON, wyposażonych w procesory Intel® Core™ 12. generacji, to odpowiedź na te potrzeby….

Czytaj więcej

RICO-MX8P od AAEON – płyta główna PICO-ITX dla aplikacji embedded i sztucznej inteligencji

RICO-MX8P firmy AAEON to zaawansowana płyta główna w formacie Pico-ITX, zaprojektowana z myślą o wymagających zastosowaniach multimedialnych i przemysłowych. Wyposażona w procesor NXP i.MX 8M Plus. Integruje czterordzeniowy ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,6 GHz oraz dodatkowy rdzeń ARM Cortex-M7…

Czytaj więcej