Dysk SSD PCIe 4.0 NVMe od Silicon Power spełniający wymagania aplikacji Edge Computing

 

Rozwój wytrzymałych systemów przetwarzania brzegowego

W niniejszym artykule zaprezentujemy nowy dysk SSD PCIe 4.0 NVMe firmy Silicon Power spełniający wymagania aplikacji Edge Computing. Bowiem obliczenia Edge Computing odgrywają dziś kluczową rolę w przetwarzaniu i przechowywaniu dużej ilości danych w czasie rzeczywistym. Dostęp do tego typu danych i ich analiza sprawiają, że wzmocnione komputery przetwarzania brzegowego stają się konkurencyjną koniecznością we wszystkich sektorach i branżach. Od urządzeń wykorzystywanych w obliczeniach brzegowych wymaga się niezawodnego działania w niestabilnych środowiskach, które nie są przyjazne dla zwykłych systemów.

 

Przemysł 4.0, IIoT i 5G

Trendy i technologie, takie jak Przemysł 4.0, IoT i 5G, zwiększają zapotrzebowanie na coraz lepszą wydajność. Przedsiębiorstwa i organizacje chcą mieć zapewnione coraz więcej mocy obliczeniowej w urządzeniach brzegowych*. NVM Express (NVMe) jest kluczową technologią stosowaną w tego typu aplikacjach. Redukuje opóźnienia i przyspiesza przetwarzanie danych do tego stopnia, że podłączone urządzenia mogą działać w dowolnym miejscu. Mogą też wykonywać zadania związane z uczeniem maszynowym, sztuczną inteligencją i wnioskowaniem.

 

Nowa seria SP Industrial MEC3H0S

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wytrzymałe przetwarzanie brzegowe, nowa seria dysków SSD – w tym dysk SSD PCIe 4.0 MEC3H0S firmy Silicon Power z technologią flash 3D TLC – wykorzystuje szybki interfejs PCIe 4.0 z ciągłą prędkością odczytu i zapisu odpowiednio do 7200 MB/s i 6800 MB/s. Dyski są zgodne ze standardami NVMe 1.4 i są dostępne w pojemnościach do 3840 GB. Zapewniają niskie opóźnienia, szybki dostęp do pamięci masowej i dużą pojemność w urządzeniach o wzmocnionej konstrukcji.
Środowiska, w których działają urządzenia typu Edge Computing, z natury rzeczy nie funkcjonują tak stabilnie ani w sposób tak kontrolowany jak centra danych. W fabrykach i magazynach panują ekstremalne temperatury. Niekorzystne warunki środowiskowe są nieodłącznym elementem pracy w zakładach produkcyjnych, a urządzenia mobilne rutynowo narażane są na wstrząsy i wibracje. Seria MEC3H0S (W) działa niezawodnie w szerokim zakresie temperatur od -40°C do 85°C. Ponadto zastosowano w niej 12-warstwową płytkę drukowaną o wysokim standardzie, która nie zawiera części ruchomych, co zapewnia jej większą stabilność.

Aby przeciwdziałać nieprzewidywalnym i niestabilnym warunkom pracy oraz zapewnić bezpieczeństwo danych, w serii MEC3H0S zastosowano zaawansowane technologie ochrony danych. Są one zgodne z protokołami TCG Opal 2.0, dzięki czemu wszystkie informacje są przechowywane w kontrolerze SSD. Dane te są szybko szyfrowane i odszyfrowywane wewnątrz systemu, bez wpływu na jego wydajność. Co więcej, 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES, jakie zastosowano w dyskach MEC3H0S firmy Silicon Power, wykorzystuje algorytm symetryczny. Zapewnia on najsilniejszy i najbardziej wytrzymały standard szyfrowania na rynku.

 

Poza sprzętem: Oprogramowanie SMART

Oprócz nowej serii MEC3H0S na uwagę zasługują również narzędzia do analizy oprogramowania. Zapewniają one istotny wgląd w urządzenia używane w aplikacjach Edge Computing. Monitorują one na bieżąco stan produktów. Zbierają istotne informacje, aby skutecznie zapobiegać awariom i zapewnić prawidłowe działanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Co najważniejsze, wszystko to odbywa się zdalnie. Jest to czynnikiem krytycznym w przypadku niełatwo dostępnych i nie zawsze bezpiecznych urządzeń działających w środowisku przemysłowym.
Zestaw narzędzi SP SMART Toolbox umożliwia użytkownikom sprawdzanie stanu wielu zmiennych opisywanych dysków SSD MEC3H0S. Obejmuje to testy prędkości odczytu/zapisu, skanowanie diagnostyczne, stopień zużycia oraz wykrywania stanu bloków.
Technologia SMART Embedded umożliwia bezproblemową integrację z urządzeniami. Jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows, Linux i Ubuntu. A ponadto z różnymi platformami procesorowymi: Intel x86 CPU, ARM-based CPU i Raspberry Pi.
SMART IoT Sphere to usługa w chmurze z powiadomieniami o alarmach i konserwacji, która monitoruje stan nośników w podłączonych urządzeniach. Może ona wykonywać obliczenia analizy predykcyjnej, aby zapobiegać możliwym awariom.
SMART Dashboard natomiast, opracowany w ramach IBM Node Red, monitoruje informacje SMART w czasie rzeczywistym oraz umożliwia wygodne i proste zarządzanie cyklem życia produktu.

 

Wnioski końcowe

Systemy zaprojektowane z myślą o trudnych warunkach pracy na wytrzymałych urządzeniach brzegowych mogą teraz efektywnie wykorzystywać bogaty wgląd w celu zapewnienia lepszej kontroli jakości i bezpieczeństwa przetwarzanych informacji. Podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym jest łatwiejsze, a NVMe wnosi kluczową wartość do aplikacji typu Edge Computing.

* Według kluczowych producentów, urządzenia brzegowe gromadzą dane najczęściej w czasie rzeczywistym. Przybliżają one systemy stosowane w aplikacjach Internetu Rzeczy (IoT), jak bramy sieciowe i infrastrukturę obliczeniową do źródeł danych, w celu usprawnienia procesów czy poprawy jakości produktów. Przykładowo, inteligentne urządzenia brzegowe wykorzystywane w produkcji mogą obejmować roboty sterowane wizją lub komputery przemysłowe.

Inne wpisy

Płyta główna MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji dla IoT Edge

CSI S.A. przedstawia MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji (dawniej Alder Lake PS). Jest to nowa przemysłowa płyta główna w formacie Mini-ITX marki AAEON. Dzięki technologii Intel® Hyper-Threading zintegrowanej ze sprzętem, MIX-ALPSD1 stanowi zrównoważone rozwiązanie dla projektów wymagających…

Czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne TEKNOKOL

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne marki TEKNOKOL. Systemy ramion nośnych stały się nieodzownym produktem wciąż rozwijającego się przemysłu. Ułatwiają i przyśpieszają pracę operatorom w zakładach produkcyjnych. System ramion nośnych wpływa również na poprawę bezpieczeństwa pracy operatora….

Czytaj więcej

Ultraszybka seria dysków 3D NAND M.2 PCIe SSD PHANES-V do zastosowań przemysłowych i w sektorze obronnym

W odpowiedzi na rozwój technologii Flash NAND, firma APRO wprowadziła nowe dyski 3D NAND PCIe Gen4 x4. Ultraszybka seria SSD PHANES-V doskonale nadaje się zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i w sektorze obronnym. Najwyższe prędkości transmisji Nowa seria od…

Czytaj więcej