Zabezpieczenie dysków przed zanikami zasilania – ATP Power Protector

Power Protector to niezależne sprzętowe zabezpieczenie, które zapewnia wystarczający bufor energii do zakończenia procesu zapisu, po wystąpieniu spadków napięć lub braku zasilania. Problem jest dość powszechny w aplikacjach mobilnych (pojazdy), dlatego CSI oferuje jego rozwiązanie w postaci doboru nośnika, zapewniającego poprawne działanie w trudnych warunkach otoczenia.

Tematyka problemu:

  • Niestabilna praca komputera/rejestratora podczas zaników zasilania
  • Problemy z bootowaniem systemu operacyjnego w aplikacjach mobilnych i systemach sterowania w energetyce, spowodowane uszkodzeniem struktury danych na dysku

Wsparcie CSI:

W naszej ofercie znajdują się dyski Flash w postaci kart CF, CFast, SSD 2,5” SATA, eUSB i SATA DOM wyposażone w technologię ATP Power Protector.

 

Opis działania:

Niestabilne warunki zasilania występujące w aplikacjach zewnętrznych, takich jak telekomunikacja, systemy sieciowe i systemy embedded, przyczyniają się do występowania ryzyka utraty danych i uszkodzenia dysku podczas nagłego zaniku zasilania. Fakt ten powoduje awarie i przestoje w pracy oraz konieczność ponownej instalacji systemów operacyjnych z uszkodzoną strukturą danych.

 

Gdy występują anomalie w układzie zasilania dysku, kontroler wykrywa takie nieprawidłowości i aktywuje funkcję Power Protector. Realizowane jest to poprzez pobranie energii zgromadzonej w kondensatorach, co pozwala na dokończenie procesu zapisu i nie dopuszcza do uszkodzenia struktury kondensatora oraz pamięci Flash.

Diagram ilustrujący, jak funkcja Power Protector przedłuża funkcjonalność pamięci NAND Flash

Phase #1

Poprawne działanie kontrolera i pamięci Flash.

Phase #2

Moment nagłej utraty zasilania. Napięcie na dysku bez funkcji Power Protector zaczyna spadać i osiąga wartość poniżej wymaganego poziomu napięcia. W związku z tym kontroler i pamięć Flash ulegają awarii i dochodzi do naruszenia integralności istniejących danych.

Phase #3

Dysk z funkcją PowerProtector, poprzez wykorzystanie rezerw mocy, utrzymuje wymagany poziom napięcia przez dłuższy okres. W tym czasie PowerProtector zapewnia też wykonanie ostatniego polecenia lub pozwala na dokończenie procesu przetwarzania danych z buforu do pamięci Flash, chroniąc przed ich utratą.

W praktyce, w największych gabarytowo nośnikach (SSD 2,5”), gdzie znajduje się największa liczba kondensatorów magazynujących energię, podtrzymanie zasilania w fazie 2 i 3 sięga aż do 10 sekund.

Jakich informacji potrzebujemy od klienta:

  • Typ aplikacji (mobilna, stacjonarna)
  • Zabezpieczenie typu UPS (jest/brak)
  • Model komputera (celem doboru formatu mechanicznego dysku)
  • Wymagana pojemność na system operacyjny lub wersja systemu operacyjnego (określimy niezbędne miejsce na system)

Dodatkowe informacje:

Sprawy techniczne (Dział Industrial Flash)

Osoba Stanowisko Email Telefon
 Kamil Ćwiertnia  Product Manager  kamil.cwiertnia@csi.pl  12 323-62-13
 Łukasz Zachara  Specjalista ds. Sprzedaży [email protected]  12 323-62-14

 

Pozostałe aktualności

Bezpieczeństwo cybernetyczne systemów automatyki przemysłowej

Jesienią 2014 roku miał miejsce cyberatak na jeden z zakładów metalurgicznych na terenie Niemiec. Hakerzy stosując sztuczki socjotechniczne i jednocześnie wykorzystując luki w zabezpieczeniach przejęli kontrolę nad systemem SCADA zarządzającym pracą systemów automatyki doprowadzając do przegrzania pieca hutniczego. W…

Dowiedz się więcej

Indywidualne umowy serwisowe

Zdarzają się sytuacje, że klienci zgłaszają się do nas z pytaniami związanymi z indywidualnymi umowami serwisowymi. Dotyczy to głównie dużych projektów, w których sprzęt odpowiada za kluczowe procesy produkcyjne u klienta. W związu z tym konieczne jest zapewnienie szybkiego…

Dowiedz się więcej

Technologia SSD WIDGET

Przemysłowe dyski elektroniczne i karty pamięci Flash wykorzystują najnowsze technologie w celu dostarczenia innowacyjnych i różnorodnych rozwiązań dla przemysłu. Jedną z nich jest proponowana przez firmę Apacer zaawansowana technologia SSD WIDGET.

Dowiedz się więcej