Szybka i łatwa konfiguracja dystrybutora zasilania (PDU) pod indywidualne potrzeby użytkowników
Rack Safety Plus to modułowa jednostka dystrybucji zasilania (PDU), przeznaczona do montażu rack w szafach mechaniki 19, zasilająca urządzenia elektryczne i elektroniczne prądem przemiennym AC i napięciem stałym 24 V DC. Jednostka pełni rolę centralnego wyłącznika zasilania z funkcją wyłączenia awaryjnego. Funkcja ta spełnia wymagania norm EN 60947-5-1 i EN 60204.
Najważniejszą cechą prezentowanego rozwiązania jest jego elastyczność. Do wyboru mamy trzy standardowe konfiguracje, które w szybki i łatwy sposób można dostosować do indywidualnych wymagań danej aplikacji. Koncepcja modułowa zakłada 300 tys. różnych opcji modyfikacji.
Specjalnie przygotowany przez firmę nVent konfigurator online umożliwia takie przeprojektowanie w ciągu 5 minut. Co więcej wszelkie produkty zmodyfikowane w oparciu o standardową platformę dostarczane są w ciągu 3-4 tygodni od zamówienia. Wszystkie rozwiązania, również wersje modyfikowane, są certyfikowane i odpowiednio testowane w celu natychmiastowej integracji z aplikacją klienta.
Cechy podstawowe Rack Safety Plus:
- Aluminiowa obudowa 19″, 3U, głębokość: 547,11 mm
- Wyłącznik główny
- Bezpieczniki sieciowe
- Panel wyłączników różnicowo-prądowych
- System wyłączania awaryjnego
- Diody LED sygnalizujące obecność faz i wyłącznik awaryjny
- Przełącznik ON/OFF dla wyjść przełączanych
Możliwe konfiguracje prezentowanego rozdzielacza prądu:
- Wejście sieciowe
◦ 3-fazowe 400V lub 1-fazowe 230V z różnymi typami złączy, takimi jak IEC 60309, IEC 60320-C20, Harting Han 3A/Q5 lub kabel - Wyjścia prądu zmiennego 230V 10A
◦ 2 panele tylne z różnymi typami złączy, np. IEC 60320-C13, IEC 60320-C19 lub CEE 7/3 typ F (Schuko) - Zasilanie prądem stałym
◦ Zasilacz 24 V DC z tylnym panelem wyjściowym - Stałe wyjścia serwisowe prądu przemiennego
◦ IEC 60320-C13 lub CEE 7/3 Typ F (Schuko) na panelu przednim i tylnym - Wyłącznik automatyczny RCD
- Przezroczysta osłona wyłączników
- Ogranicznik przepięć
- Ogranicznik prądu rozruchowego
- Wejście AC z filtrem EMC
- Wszystkie wyjścia zabezpieczono wyłącznikami automatycznymi
Wszystkie wyjścia z wyjątkiem wyjść „serwisowych” mogą być wyłączone przez system wyłączenia awaryjnego.
Na życzenie klienta funkcje bezpieczeństwa i rozdziału mocy mogą być podzielone na dwa urządzenia. W ofercie standardowej występują trzy modele Rack Safety Plus, których parametry zebrano w poniższej tabeli:
Własną konfigurację można wybrać w oparciu o KONFIGURATOR ONLINE Konfiguracja Rack Safety Plus rozpoczyna się od domyślnego zestawu opcji obowiązkowych dla dystrybucji zasilania z wyłącznikiem awaryjnym. Ponadto klient ma możliwość wyboru mocy wyjściowej oraz dodatkowych funkcji, takich jak ogranicznik przepięć lub filtr EMC, w zależności od posiadanej infrastruktury.
Rack Safety Plus idealnie sprawdzi się do instalacji w szafach Varistar, Varistar CP, czy też Novastar. Rozwiązanie przeznaczono do stanowisk testujących w takich obszarach jak np.:
- urządzenia testujące i kontrolne
- monitorowanie systemów sterowania
- opracowywanie prototypów
- symulacje przeprowadzane w czasie rzeczywistym
- testy elektrycznych układów napędowych
- symulatory obciążenia dla pojazdów elektrycznych
Inne wpisy
Zapobieganie błędom odczytu w pamięciach Hot i Cold Storage (ATP)
W dobie gwałtownego wzrostu i konsumpcji danych, wybór odpowiedniego medium przechowywania staje się wyzwaniem nie tylko pod względem pojemności, ale także niezawodności oraz integralności danych. W miarę jak urządzenia pamięci NAND flash przechodzą przez liczne operacje w swoim…
Dlaczego DDR5 ma znaczenie dla serwerów: Czy warto dokonać zmiany?
Który typ pamięci jest odpowiedni dla danej platformy serwerowej? – RDIMM vs UDIMM W ciągu ostatniej dekady liczba rdzeni procesorów serwerowych gwałtownie wzrosła z 12 rdzeni na gniazdo do 96, a ostatnio do 128 rdzeni na gniazdo. Przepustowość pamięci skalowała…
Aetina – innowacyjne rozwiązania NVIDIA dedykowane AI
Aetina jest producentem innowacyjnych komputerów przemysłowych dedykowanych AI oraz specjalistycznych kart graficznych dla branż AI, IoT oraz Edge Computing. Udostępnia szereg rozwiązań z akceleracją GPU, wyposaża komputery oparte na architekturze ARM i x86 oraz układy ASIC w sztuczną inteligencję….