Przemysłowe urządzenia sieciowe vs komercyjne

routery-switche

Świat sieci znacznie się rozwinął. Od samego początku sieci lokalne (LAN) wymagały od przełączników Ethernet współdzielenia form protokołu internetowego (IP). Teraz, urządzenia sieciowe, zamiast wyłącznego użytku w sieciach komercyjnych i mieszkalnych, przełączniki Ethernet mogą być również stosowane w środowisku przemysłowym. Aby dowiedzieć się więcej o różnicy między sieciami przemysłowymi i komercyjnymi, czytaj dalej.

Temperatura pracy

W przeciwieństwie do komercyjnych przełączników Ethernet stworzonych do pracy w łagodnych środowiskach o kontrolowanej temperaturze, przemysłowe przełączniki Ethernet są zaprojektowane do bardziej ekstremalnych warunków. Podczas gdy sieci komercyjne mogą działać w standardowych temperaturach pokojowych w zakresie od 0 do 60 stopni Celsjusza, sieci przemysłowe mogą się rozwijać w ekstremalnych temperaturach, które mogą wynosić od -40 do ponad +75 stopni Celsjusza.

Wytrzymała obudowa zewnętrzna

Komercyjne przełączniki Ethernet zostały stworzone, aby pracować w centrach danych, gdzie nie są narażone na trudne warunki. Z drugiej strony przemysłowe przełączniki Ethernet zostały specjalnie zaprojektowane, by wytrzymać trudne warunki, które mogą charakteryzować się intensywnymi wibracjami, wstrząsami lub szumem elektrycznym. Przemysłowe przełączniki Ethernet mają znacznie większą wytrzymałość obudowy niż ich komercyjne odpowiedniki i są oparte o dedykowane i bardziej wytrzymałe komponenty.

SPOF – Pojedyńczy punkt awarii

Pojedyńczy punkt awarii lub SPOF odnosi się do części systemu stanowiącej integralną część jego funkcji. Jeśli ta część zawiedzie, cały system nie będzie działać, co sprawia, że ​​systemy z SPOF są bardziej zawodne. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pojedyńczego punktu awarii, urządzenia sieciowe takie jak przemysłowe przełączniki Ethernet są zaprojektowane tak, aby nie zawierały wentylatora ani żadnych innych ruchomych części. Dzięki temu są one trwalsze niż komercyjne przełączniki Ethernet. Większość z nich ma możliwość podłączenia redundantnego zasilania.

Długość życia

Żywotność komercyjnych przełączników Ethernet zwykle wynosi zaledwie 1,5 do 3 lat. Z drugiej strony przełączniki przemysłowe mają znacznie dłuższy ogólny cykl życia, który może przekraczać 10 lat. Ta długa żywotność pomaga zminimalizować koszty przestojów, co może prowadzić do znacznych oszczędności w środowiskach przemysłowych.

Stopień ochrony

Sieci przemysłowe mają znacznie wyższy stopień ochrony (IP) niż sieci komercyjne. Stopień ochrony odnosi się do skuteczności uszczelnienia obudowy elektrycznej, która zapobiega przedostawaniu się ciał obcych i wilgoci. Przemysłowe przełączniki Ethernet mają większą odporność na wtargnięcie brudu, kurzu i narzędzi, które uniemożliwiłyby prawidłowe działanie przełączników komercyjnych. Ta ulepszona ochrona pozwala sieciom przemysłowym funkcjonować w trudniejszych warunkach.

 

Pozostałe aktualności

Przywrócenie domyślnych ustawień BIOS

Przywrócenie domyślnych ustawień BIOS możemy przeprowadzić na dwa sposoby z poziomu programowego (w BIOS) i sprzętowego. Pierwszy z nich to w przypadku komputerów oraz urządzeń przemysłowych wejście do BIOS’u poprzez klawisz ‘del’ podczas uruchamiania komputera. Następnie po pojawieniu się…

Dowiedz się więcej

Ciekawe funkcje Windows 10 IoT

Tryb KIOSK w systemach Windows 10 Czasami ze względu na specyfikę użycia urządzenia z zaimplementowanym systemem operacyjnym Windows 10, konieczne jest, aby użytkownik lub grupa użytkowników miała dostęp wyłącznie do jednej aplikacji wskazanej przez administratora systemu. <span...

Dowiedz się więcej

Wake On LAN – z czym jest związany i jak go ustawić?

Wake on LAN (WoL) jest to metoda włączania komputerów poprzez sieć lokalną LAN. Istotną rzeczą jest, aby komputer był wyłączony lecz dopływało do niego zasilanie w postaci podpiętego kabla sieciowego (jeśli jest). Przełącznik na zasilaczu musi być w pozycji…

Dowiedz się więcej