Modyfikacja BIOS

Z uwagi na częste problemy, zgłaszane do naszego Działu Technicznego, dotyczące tematyki BIOS, zdecydowaliśmy się na rozwinięcie tego tematu w naszym Consultingu Technicznym. Poniżej znajduje się tematyka problemu, opis naszych usług oraz to, co jest nam potrzebne ze strony klienta do rozwiązania problemu.

Tematyka problemu:

  • Brak wymaganej funkcjonalności komputera
  • Chęć ustawienia konkretnego zachowania sprzętu komputerowego
  • Problemy z kompatybilnością komputera z innymi urządzeniami

Wsparcie CSI:

BIOS (Basic Input Output System) czyli zapisany w pamięci stałej komputera zestaw podstawowych procedur i instrukcji, których odpowiednia konfiguracja umożliwia uzyskiwania konkretnych, pożądanych funkcjonalności posiadanego sprzętu.

Przykładem takich funkcjonalności, o które często pytają klienci to:

  • funkcja Power after failure, umożliwiająca pracę jednostki w trybie zasilania AT zamiast ATX
  • RAID, umożliwiający tworzenie macierzy dyskowych (najczęściej RAID 0 oraz RAID 1)
  • konfiguracja wyjść video (np. wysterowanie sygnału LVDS)

W ramach Consultingu Technicznego zapewniamy zarówno pomoc w konfiguracji istniejących już opcji, jak i dodanie zupełnie nowych funkcjonalności. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentem oferujemy customizację BIOS’u, czyli stworzenie nowej jego wersji, dedykowanej dla konkretnej aplikacji. Wersja taka zostaje oznaczona unikalnym kodem i może być później instalowana we wszystkich nabywanych przez klienta urządzeniach (w ramach konkretnego modelu komputera).

Daje to oszczędność czasu, który klient musiałby poświęcić na konfigurację każdej jednostki. Zapisujemy specyficzne ustawienia klienta jako domyślne i powielamy nowy BIOS na każdej nabywanej przez sztuce.

Jakich informacji potrzebujemy od klienta:

  • Jakich funkcjonalności potrzebuje twoja firma?
  • Jak ma zachowywać się sprzęt w określonych sytuacjach? (dokładny opis pożądanego zachowania się sprzętu w określonych sytuacjach)

Dodatkowe informacje:

Sprawy techniczne (komputery przemysłowe, systemy operacyjne, wsparcie produktowe) – email:

 

Pozostałe aktualności

Ramka danych CAN

Ramka danych CAN i mechanizmy zapewniające niezawodność

Ramka danych CAN. Formaty Klasyczny protokół CAN obsługuje dwa formaty ramki danych CAN. Zasadniczo różnią się one tylko długością identyfikatora CAN. Classical Base Frame Format (CBFF)” obsługuje długość 11 bitów dla identyfikatora CAN, a „Classical Extended Frame Format (CEFF)” obsługuje…

Dowiedz się więcej
Standard CAN

Magistrala CAN

Powstanie i zastosowanie magistrali CAN Controller Area Network (CAN) to standard magistrali transmisyjnej stworzony przez firmę Robert Bosch GmbH już na początku lat osiemdziesiątych. Standard CAN powstał w wyniku zapotrzebowania branży motoryzacyjnej. Ilość i skomplikowanie wszelkich elektronicznych elementów…

Dowiedz się więcej
Technologia VPX

Technologia VPX

Technologia VPX została zaprezentowana na targach Bus & Board (VITA) już w 2004, ale dopiero w ostatnich latach zyskuje na popularności, głównie ze względu na rosnącą liczbę producentów i na spadające ceny. VPX, zdefiniowany przez grupę roboczą VITA (ang. VME…

Dowiedz się więcej