Modyfikacja BIOS

Z uwagi na częste problemy, zgłaszane do naszego Działu Technicznego, dotyczące tematyki BIOS, zdecydowaliśmy się na rozwinięcie tego tematu w naszym Consultingu Technicznym. Poniżej znajduje się tematyka problemu, opis naszych usług oraz to, co jest nam potrzebne ze strony klienta do rozwiązania problemu.

Tematyka problemu:

  • Brak wymaganej funkcjonalności komputera
  • Chęć ustawienia konkretnego zachowania sprzętu komputerowego
  • Problemy z kompatybilnością komputera z innymi urządzeniami

Wsparcie CSI:

BIOS (Basic Input Output System) czyli zapisany w pamięci stałej komputera zestaw podstawowych procedur i instrukcji, których odpowiednia konfiguracja umożliwia uzyskiwania konkretnych, pożądanych funkcjonalności posiadanego sprzętu.

Przykładem takich funkcjonalności, o które często pytają klienci to:

  • funkcja Power after failure, umożliwiająca pracę jednostki w trybie zasilania AT zamiast ATX
  • RAID, umożliwiający tworzenie macierzy dyskowych (najczęściej RAID 0 oraz RAID 1)
  • konfiguracja wyjść video (np. wysterowanie sygnału LVDS)

W ramach Consultingu Technicznego zapewniamy zarówno pomoc w konfiguracji istniejących już opcji, jak i dodanie zupełnie nowych funkcjonalności. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentem oferujemy customizację BIOS’u, czyli stworzenie nowej jego wersji, dedykowanej dla konkretnej aplikacji. Wersja taka zostaje oznaczona unikalnym kodem i może być później instalowana we wszystkich nabywanych przez klienta urządzeniach (w ramach konkretnego modelu komputera).

Daje to oszczędność czasu, który klient musiałby poświęcić na konfigurację każdej jednostki. Zapisujemy specyficzne ustawienia klienta jako domyślne i powielamy nowy BIOS na każdej nabywanej przez sztuce.

Jakich informacji potrzebujemy od klienta:

  • Jakich funkcjonalności potrzebuje twoja firma?
  • Jak ma zachowywać się sprzęt w określonych sytuacjach? (dokładny opis pożądanego zachowania się sprzętu w określonych sytuacjach)

Dodatkowe informacje:

Sprawy techniczne (komputery przemysłowe, systemy operacyjne, wsparcie produktowe) – email: [email protected]

 

Pozostałe aktualności

Bezpieczeństwo cybernetyczne systemów automatyki przemysłowej

Jesienią 2014 roku miał miejsce cyberatak na jeden z zakładów metalurgicznych na terenie Niemiec. Hakerzy stosując sztuczki socjotechniczne i jednocześnie wykorzystując luki w zabezpieczeniach przejęli kontrolę nad systemem SCADA zarządzającym pracą systemów automatyki doprowadzając do przegrzania pieca hutniczego. W…

Dowiedz się więcej

Indywidualne umowy serwisowe

Zdarzają się sytuacje, że klienci zgłaszają się do nas z pytaniami związanymi z indywidualnymi umowami serwisowymi. Dotyczy to głównie dużych projektów, w których sprzęt odpowiada za kluczowe procesy produkcyjne u klienta. W związu z tym konieczne jest zapewnienie szybkiego…

Dowiedz się więcej

Zabezpieczenie dysków przed zanikami zasilania – ATP Power Protector

Power Protector to niezależne sprzętowe zabezpieczenie, które zapewnia wystarczający bufor energii do zakończenia procesu zapisu, po wystąpieniu spadków napięć lub braku zasilania. Problem jest dość powszechny w aplikacjach mobilnych (pojazdy), dlatego CSI oferuje jego rozwiązanie w postaci doboru nośnika,…

Dowiedz się więcej