LVDS

LVDS czyli Low Voltage Differential Signallig to system przesyłania sygnałów różnicowych o niskim napięciu. System ten wykorzystywany jest np. do wyświetlania obrazu na matrycach laptopów, natomiast w przemyśle spotyka się go w maszynach vendingowych, prostych systemach wizyjnych oraz aplikacjach typu digital signage.

Tematyka problemu:

  • projekt kabla LVDS między komputerem a matrycą
  • chęć uruchomienia posiadanej matrycy LVDS z nowo nabywanym komputerem

Wsparcie CSI:

W ramach Consultingu Technicznego zapewniamy pomoc w uruchomieniu konkretnych matryc, przy zakupie komputera z naszej oferty. W praktyce, oznacza to wykonanie projektu specjalnych kabli, które posłużą do połączenia dwóch urządzeń. Kable te następnie dostarczamy klientom wraz z nabytymi u nas komputerami.

W skład okablowania wchodzą dwa kable: kabel sygnałowy LVDS oraz kabel zasilający matrycę. W niektórych naszych ofertach znajdują się także płyty z wbudowanym inwerterem, dzięki czemu kabel zasilający matrycę, podobnie jak kabel sygnałowy, podłączony zostanie bezpośrednio do płyty.

Jakich informacji potrzebujemy od klienta:

Aby zapewnić odpowiednie wsparcie klientowi, potrzebujemy odpowiedzi na kilka pytań

Pytania dotyczące kabla sygnałowego LVDS:

  • Ilu bitowy jest LVDS zastosowany w wyświetlaczu?
  • Jaki jest pinout konektora LVDS po stronie matrycy i płyty?
  • Jaki jest rodzaj/model konektora/złącza/wtyczki LVDS wyświetlacza i płyty głównej?
  • Jakie jest napięcie operacyjne na jakim pracuje LVDS wyświetlacza (najczęściej 3,3V lub 5V)?
  • Jakie jest napięcie podświetlania matrycy (najczęściej 5V lub 12V)?

Pytania dotyczące kabla zasilania matrycy:

  • Jakie są dokładne rodzaje/modele konektorów/wtyczek kabla zasilającego po stronie matrycy i płyty/inwertera (pinout po stronie płyty/inwertera wymagany jest jedynie w momencie gdy mówimy o zasilaniu z inwertera zintegrowanego z płytą lub zewnętrznego)?
  • Jakie jest napięcie zasilania matrycy (najczęściej 5V lub 12V)?
  • Jaki jest pinout konektora zasilania po stronie matrycy i płyty/inwertera (pinout po stronie płyty/inwertera wymagany jest jedynie w momencie gdy mówimy o zasilaniu z inwertera zintegrowanego z płytą lub zewnętrznego)?

 

UWAGA! Aby uniknąć ewentualnych problemów i dodatkowych pytań, najbezpieczniej jest udostępnić dokumentację techniczną wyświetlacza i płyty, do których ma zostać zaprojektowany kabel. Ponadto należy pamiętać, że odradza się stosowanie kabli LVDS dłuższych niż 2 metry.

Dodatkowe informacje:

Sprawy techniczne (komputery przemysłowe, systemy operacyjne, wsparcie produktowe) – email:

 

Inne wpisy

NVIDIA

Aetina – innowacyjne rozwiązania NVIDIA dedykowane AI

Aetina jest producentem innowacyjnych komputerów przemysłowych dedykowanych AI oraz specjalistycznych kart graficznych dla branż AI, IoT oraz Edge Computing. Udostępnia szereg rozwiązań z akceleracją GPU, wyposaża komputery oparte na architekturze ARM i x86 oraz układy ASIC w sztuczną inteligencję….

Czytaj więcej

Różnica pomiędzy NVMe a PCIe

Przy deskrypcji dysków SSD, termin „PCIe” jest zwykle pisany razem ze słowem „NVMe”, przez co może nasunąć się pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy NVMe a PCIe? Nieustanny postęp technologiczny sprawia, że warto na moment cofnąć się do początków standardu…

Czytaj więcej
3D NAND

Ewolucja pamięci Flash

Ewolucja pamięci Flash sięga korzeniami schyłku XX wieku, kiedy to skonstruowane zostały jej dwa podstawowe typy, NOR oraz NAND. Wprowadzenie architektury NAND Flash do użytku przez firmę Toshiba w 1989 roku było działaniem napędzającym dalszy rozwój tej technologii. Zagwarantowało…

Czytaj więcej