LVDS

LVDS czyli Low Voltage Differential Signallig to system przesyłania sygnałów różnicowych o niskim napięciu. System ten wykorzystywany jest np. do wyświetlania obrazu na matrycach laptopów, natomiast w przemyśle spotyka się go w maszynach vendingowych, prostych systemach wizyjnych oraz aplikacjach typu digital signage.

Tematyka problemu:

  • projekt kabla LVDS między komputerem a matrycą
  • chęć uruchomienia posiadanej matrycy LVDS z nowo nabywanym komputerem

Wsparcie CSI:

W ramach Consultingu Technicznego zapewniamy pomoc w uruchomieniu konkretnych matryc, przy zakupie komputera z naszej oferty. W praktyce, oznacza to wykonanie projektu specjalnych kabli, które posłużą do połączenia dwóch urządzeń. Kable te następnie dostarczamy klientom wraz z nabytymi u nas komputerami.

W skład okablowania wchodzą dwa kable: kabel sygnałowy LVDS oraz kabel zasilający matrycę. W niektórych naszych ofertach znajdują się także płyty z wbudowanym inwerterem, dzięki czemu kabel zasilający matrycę, podobnie jak kabel sygnałowy, podłączony zostanie bezpośrednio do płyty.

Jakich informacji potrzebujemy od klienta:

Aby zapewnić odpowiednie wsparcie klientowi, potrzebujemy odpowiedzi na kilka pytań

Pytania dotyczące kabla sygnałowego LVDS:

  • Ilu bitowy jest LVDS zastosowany w wyświetlaczu?
  • Jaki jest pinout konektora LVDS po stronie matrycy i płyty?
  • Jaki jest rodzaj/model konektora/złącza/wtyczki LVDS wyświetlacza i płyty głównej?
  • Jakie jest napięcie operacyjne na jakim pracuje LVDS wyświetlacza (najczęściej 3,3V lub 5V)?
  • Jakie jest napięcie podświetlania matrycy (najczęściej 5V lub 12V)?

Pytania dotyczące kabla zasilania matrycy:

  • Jakie są dokładne rodzaje/modele konektorów/wtyczek kabla zasilającego po stronie matrycy i płyty/inwertera (pinout po stronie płyty/inwertera wymagany jest jedynie w momencie gdy mówimy o zasilaniu z inwertera zintegrowanego z płytą lub zewnętrznego)?
  • Jakie jest napięcie zasilania matrycy (najczęściej 5V lub 12V)?
  • Jaki jest pinout konektora zasilania po stronie matrycy i płyty/inwertera (pinout po stronie płyty/inwertera wymagany jest jedynie w momencie gdy mówimy o zasilaniu z inwertera zintegrowanego z płytą lub zewnętrznego)?

 

UWAGA! Aby uniknąć ewentualnych problemów i dodatkowych pytań, najbezpieczniej jest udostępnić dokumentację techniczną wyświetlacza i płyty, do których ma zostać zaprojektowany kabel. Ponadto należy pamiętać, że odradza się stosowanie kabli LVDS dłuższych niż 2 metry.

Dodatkowe informacje:

Sprawy techniczne (komputery przemysłowe, systemy operacyjne, wsparcie produktowe) – email:

 

Inne wpisy

Dlaczego DDR5 ma znaczenie dla serwerów: Czy warto dokonać zmiany?

Który typ pamięci jest odpowiedni dla danej platformy serwerowej? – RDIMM vs UDIMM W ciągu ostatniej dekady liczba rdzeni procesorów serwerowych gwałtownie wzrosła z 12 rdzeni na gniazdo do 96, a ostatnio do 128 rdzeni na gniazdo. Przepustowość pamięci skalowała…

Czytaj więcej
NVIDIA

Aetina – innowacyjne rozwiązania NVIDIA dedykowane AI

Aetina jest producentem innowacyjnych komputerów przemysłowych dedykowanych AI oraz specjalistycznych kart graficznych dla branż AI, IoT oraz Edge Computing. Udostępnia szereg rozwiązań z akceleracją GPU, wyposaża komputery oparte na architekturze ARM i x86 oraz układy ASIC w sztuczną inteligencję….

Czytaj więcej

Różnica pomiędzy NVMe a PCIe

Przy deskrypcji dysków SSD, termin „PCIe” jest zwykle pisany razem ze słowem „NVMe”, przez co może nasunąć się pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy NVMe a PCIe? Nieustanny postęp technologiczny sprawia, że warto na moment cofnąć się do początków standardu…

Czytaj więcej