Kalibracja ekranu dotykowego w komputerach panelowych

kalibracja ekranu dotykowego

Kalibracja ekranu dotykowego

Czy wiecie jak poprawnie skalibrować ekran w komputerze panelowym?  My wiemy jak. I chcemy się tą wiedzą z Wami podzielić. Dlatego zamieszczamy poniżej krótką, ale dokładną instrukcję jak to zrobić krok po kroku.

 

Proste zadanie

Kalibracja ekranu dotykowego nie jest trudnym wyzwaniem. Trzeba jednak wiedzieć jak się do tego zabrać. W niniejszym artykule postaramy się to zwięźle opisać.

Pierwszą czynnością, którą powinniśmy wykonać, aby skalibrować ekran dotykowy w swoim komputerze lub monitorze panelowym jest zainstalowanie właściwego sterownika.

Następnie uruchamiamy aplikację Penmount jako Administrator, po czym klikamy Configure. Ważną kwestią jest, aby nasze urządzenie do kalibracji było widoczne w programie (Zrzut ekranu poniżej przedstawia PenMount 6000 USB).

Kalibracja ekranu dotykowego

 

W kolejnym kroku klikamy Standard Calibration, która jest wystarczająca w 99,9% przypadków. Gdyby jednak okazało się, że mamy problem z poprawnym skalibrowaniem ekranu, to należy wybrać opcję Advanced Calibration, gdzie mamy więcej opcji do wyboru.

 

Po wybraniu kalibracji pokażę nam się biały ekran, z kropką w lewym górnym rogu. (Sytuację przedstawia zrzut ekranu poniżej)

Należy przytrzymać przez chwilę kropkę, po czym przeniesie się ona na prawy górny róg, następnie prawy dolny i kolejno lewy dolny róg. Po tak wykonanej operacji, program poprosi nas jeszcze o skalibrowanie punktu, więc wykonujemy czynności zgodnie z instruktażem.

 

Gdy skalibrujemy wszystkie punkty, biały ekran się zamknie i zostaniemy przniesieni do okna, w którym mogliśmy zainicjować naszą kalibrację.

Kalibracja ekranu dotykowego została zakończona. Od tej pory nasz ekran będzie wreszcie poprawnie reagował na dotyk użytkownika. Możemy już korzystać z naszego urządzenia.

Pozostałe aktualności

Ramka danych CAN

Ramka danych CAN i mechanizmy zapewniające niezawodność

Ramka danych CAN. Formaty Klasyczny protokół CAN obsługuje dwa formaty ramki danych CAN. Zasadniczo różnią się one tylko długością identyfikatora CAN. Classical Base Frame Format (CBFF)” obsługuje długość 11 bitów dla identyfikatora CAN, a „Classical Extended Frame Format (CEFF)” obsługuje…

Dowiedz się więcej
Standard CAN

Magistrala CAN

Powstanie i zastosowanie magistrali CAN Controller Area Network (CAN) to standard magistrali transmisyjnej stworzony przez firmę Robert Bosch GmbH już na początku lat osiemdziesiątych. Standard CAN powstał w wyniku zapotrzebowania branży motoryzacyjnej. Ilość i skomplikowanie wszelkich elektronicznych elementów…

Dowiedz się więcej
Technologia VPX

Technologia VPX

Technologia VPX została zaprezentowana na targach Bus & Board (VITA) już w 2004, ale dopiero w ostatnich latach zyskuje na popularności, głównie ze względu na rosnącą liczbę producentów i na spadające ceny. VPX, zdefiniowany przez grupę roboczą VITA (ang. VME…

Dowiedz się więcej