Aetina – innowacyjne rozwiązania NVIDIA dedykowane AI

NVIDIA

Aetina jest producentem innowacyjnych komputerów przemysłowych dedykowanych AI oraz specjalistycznych kart graficznych dla branż AI, IoT oraz Edge Computing. Udostępnia szereg rozwiązań z akceleracją GPU, wyposaża komputery oparte na architekturze ARM i x86 oraz układy ASIC w sztuczną inteligencję. Jako dostawca najnowocześniejszych rozwiązań przemysłowych, Aetina oferuje szeroką gamę produktów spełniających wymagania wielu branż, takich jak lotnicza, transportowa oraz obronna. Produkty znajdą zastosowanie także w automatyzacji fabryk, uczeniu maszynowym czy w branży gamingowej.

Rozwiązania NVIDIA

Jako członek sieci partnerskiej NVIDIA Elite, Aetina od 2017 roku produkuje platformy i systemy zasilane przez moduły NVIDIA Jetson. Należą do nich m.in. wbudowane komputery o niewielkich rozmiarach, które obsługują różne moduły system-on NVIDIA Jetson (SoM), w tym seria Jetson Orin: Jetson AGX Orin, Jetson Orin NX i Jetson Orin Nano.

W ofercie tego producenta znajdziemy zatem szeroki asortyment z serii Nvida Jetson; od modułów o wysokiej wydajności do tych na poziomie podstawowym. Nowe modele komputerów wbudowanych Aetina oparte na NVIDIA Jetson, które znajdują się także w ofercie CSI S.A to: AIB-SO21/31, AIB-SN31/41, AIE-KO21/31, AIE-KN31/41, AIB-MO22/32, AIB-MN32/42, AIE-KO22/32 i AIE-KN32/42. Te systemy i platformy, należące do DeviceEdge, są kompatybilne z kilkoma rodzajami czujników i rozszerzeń sprzętowych, dzięki czemu można je łatwo zintegrować z większymi systemami opartymi na sztucznej inteligencji. Moduły mogą działać jako całkowicie samodzielny komputer AI w aplikacji Edge Computing.

Moduły MXM zasilane przez rodzinę NVIDIA RTX

Aetina wprowadziła również na rynek moduły MXM zasilane przez NVIDIA RTX: M3A4500-WP, M3A2000-VY i M3A1000-PP. Stanowią one odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich systemów sztucznej inteligencji, nawet tych, które obejmują naprawdę duże obciążenia związane z wnioskowaniem i analizą danych w czasie rzeczywistym. Oparte na architekturze Ampere moduły obsługują architekturę CUDA w wersji 8.6, OpenGL 4.6, Vulkan 1.2, DirectX 12 Ultimate, Shader Model 7.0, a także 64-bitowe systemy operacyjne Windows 10/11 i 64-bitowe Linux. Dla modułów MXM przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach, producent oferuje opcjonalną usługę powłoki ochronnej. Ponadto zapewnia dostępność produktów przez okres co najmniej 5 lat oraz gwarantuje wsparcie techniczne, aby wspierać klientów i przyczyniać się do obniżenia kosztów wdrażania projektów związanych z AI.

Konfiguracja, integracja i customizacja systemu

Aetina zapewnia usługi integracji oprogramowania i sprzętu umożliwiające bezpośrednie importowanie BSP, oprogramowania i sterowników do platformy NVIDIA Jetson, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Aetina opracowuje i weryfikuje sterowniki dla urządzeń peryferyjnych i obsługuje wstępną instalację oprogramowania na życzenie. Dodatkowo oprogramowanie oraz sterowniki są na bieżąco poddawane aktualizacjom i udostępniane klientom do pobrania. Projektowanie na zamówienie zgodnie z życzeniem klienta oraz integracja urządzeń peryferyjnych z listy Aetina AVL są możliwe w oparciu o MOQ (Minimum Order Quantity) i projekt. Zespół specjalistów przydzielony do produktów z serii NVIDIA Jetson na bieżąco weryfikuje usługi integracyjne, usuwa błędy oraz oferuje doradztwo w zakresie rozwiązań firmy.

Inne wpisy

Dlaczego DDR5 ma znaczenie dla serwerów: Czy warto dokonać zmiany?

Który typ pamięci jest odpowiedni dla danej platformy serwerowej? – RDIMM vs UDIMM W ciągu ostatniej dekady liczba rdzeni procesorów serwerowych gwałtownie wzrosła z 12 rdzeni na gniazdo do 96, a ostatnio do 128 rdzeni na gniazdo. Przepustowość pamięci skalowała…

Czytaj więcej

Różnica pomiędzy NVMe a PCIe

Przy deskrypcji dysków SSD, termin „PCIe” jest zwykle pisany razem ze słowem „NVMe”, przez co może nasunąć się pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy NVMe a PCIe? Nieustanny postęp technologiczny sprawia, że warto na moment cofnąć się do początków standardu…

Czytaj więcej
3D NAND

Ewolucja pamięci Flash

Ewolucja pamięci Flash sięga korzeniami schyłku XX wieku, kiedy to skonstruowane zostały jej dwa podstawowe typy, NOR oraz NAND. Wprowadzenie architektury NAND Flash do użytku przez firmę Toshiba w 1989 roku było działaniem napędzającym dalszy rozwój tej technologii. Zagwarantowało…

Czytaj więcej