Aetina – innowacyjne rozwiązania NVIDIA dedykowane AI

NVIDIA

Aetina jest producentem innowacyjnych komputerów przemysłowych dedykowanych AI oraz specjalistycznych kart graficznych dla branż AI, IoT oraz Edge Computing. Udostępnia szereg rozwiązań z akceleracją GPU, wyposaża komputery oparte na architekturze ARM i x86 oraz układy ASIC w sztuczną inteligencję. Jako dostawca najnowocześniejszych rozwiązań przemysłowych, Aetina oferuje szeroką gamę produktów spełniających wymagania wielu branż, takich jak lotnicza, transportowa oraz obronna. Produkty znajdą zastosowanie także w automatyzacji fabryk, uczeniu maszynowym czy w branży gamingowej.

Rozwiązania NVIDIA

Jako członek sieci partnerskiej NVIDIA Elite, Aetina od 2017 roku produkuje platformy i systemy zasilane przez moduły NVIDIA Jetson. Należą do nich m.in. wbudowane komputery o niewielkich rozmiarach, które obsługują różne moduły system-on NVIDIA Jetson (SoM), w tym seria Jetson Orin: Jetson AGX Orin, Jetson Orin NX i Jetson Orin Nano.

W ofercie tego producenta znajdziemy zatem szeroki asortyment z serii Nvida Jetson; od modułów o wysokiej wydajności do tych na poziomie podstawowym. Nowe modele komputerów wbudowanych Aetina oparte na NVIDIA Jetson, które znajdują się także w ofercie CSI S.A to: AIB-SO21/31, AIB-SN31/41, AIE-KO21/31, AIE-KN31/41, AIB-MO22/32, AIB-MN32/42, AIE-KO22/32 i AIE-KN32/42. Te systemy i platformy, należące do DeviceEdge, są kompatybilne z kilkoma rodzajami czujników i rozszerzeń sprzętowych, dzięki czemu można je łatwo zintegrować z większymi systemami opartymi na sztucznej inteligencji. Moduły mogą działać jako całkowicie samodzielny komputer AI w aplikacji Edge Computing.

Moduły MXM zasilane przez rodzinę NVIDIA RTX

Aetina wprowadziła również na rynek moduły MXM zasilane przez NVIDIA RTX: M3A4500-WP, M3A2000-VY i M3A1000-PP. Stanowią one odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich systemów sztucznej inteligencji, nawet tych, które obejmują naprawdę duże obciążenia związane z wnioskowaniem i analizą danych w czasie rzeczywistym. Oparte na architekturze Ampere moduły obsługują architekturę CUDA w wersji 8.6, OpenGL 4.6, Vulkan 1.2, DirectX 12 Ultimate, Shader Model 7.0, a także 64-bitowe systemy operacyjne Windows 10/11 i 64-bitowe Linux. Dla modułów MXM przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach, producent oferuje opcjonalną usługę powłoki ochronnej. Ponadto zapewnia dostępność produktów przez okres co najmniej 5 lat oraz gwarantuje wsparcie techniczne, aby wspierać klientów i przyczyniać się do obniżenia kosztów wdrażania projektów związanych z AI.

Konfiguracja, integracja i customizacja systemu

Aetina zapewnia usługi integracji oprogramowania i sprzętu umożliwiające bezpośrednie importowanie BSP, oprogramowania i sterowników do platformy NVIDIA Jetson, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Aetina opracowuje i weryfikuje sterowniki dla urządzeń peryferyjnych i obsługuje wstępną instalację oprogramowania na życzenie. Dodatkowo oprogramowanie oraz sterowniki są na bieżąco poddawane aktualizacjom i udostępniane klientom do pobrania. Projektowanie na zamówienie zgodnie z życzeniem klienta oraz integracja urządzeń peryferyjnych z listy Aetina AVL są możliwe w oparciu o MOQ (Minimum Order Quantity) i projekt. Zespół specjalistów przydzielony do produktów z serii NVIDIA Jetson na bieżąco weryfikuje usługi integracyjne, usuwa błędy oraz oferuje doradztwo w zakresie rozwiązań firmy.

Inne wpisy

Hot i Cold Storage

Zapobieganie błędom odczytu w pamięciach Hot i Cold Storage (ATP)

W dobie gwałtownego wzrostu i konsumpcji danych, wybór odpowiedniego medium przechowywania staje się wyzwaniem nie tylko pod względem pojemności, ale także niezawodności oraz integralności danych. W miarę jak urządzenia pamięci NAND flash przechodzą przez liczne operacje w swoim…

Czytaj więcej

Dlaczego DDR5 ma znaczenie dla serwerów: Czy warto dokonać zmiany?

Który typ pamięci jest odpowiedni dla danej platformy serwerowej? – RDIMM vs UDIMM W ciągu ostatniej dekady liczba rdzeni procesorów serwerowych gwałtownie wzrosła z 12 rdzeni na gniazdo do 96, a ostatnio do 128 rdzeni na gniazdo. Przepustowość pamięci skalowała…

Czytaj więcej

Różnica pomiędzy NVMe a PCIe

Przy deskrypcji dysków SSD, termin „PCIe” jest zwykle pisany razem ze słowem „NVMe”, przez co może nasunąć się pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy NVMe a PCIe? Nieustanny postęp technologiczny sprawia, że warto na moment cofnąć się do początków standardu…

Czytaj więcej