Maksymalizacja wydajności i optymalizacja efektywności z nowymi modułami COM Express (Compact, Type 6) firmy AAEON

COM-RAPC6 i COM-ADNC6

Firma AAEON wprowadziła na rynek dwa nowe moduły: COM-RAPC6 i COM-ADNC6. Obie płyty mają znacząco różne specyfikacje i zastosowania, ale łączy je wspólny cel, którym jest dostarczenie niezawodnych, wydajnych i elastycznych rozwiązań dla sektora przemysłowego.

Maksymalizacja wydajności dla zaawansowanych zastosowań

COM-RAPC6 to komputer modułowy (COM), wykorzystujący najnowsze procesory Intel® Core™ 13. Generacji, oferując użytkownikom szeroki zakres możliwości konfiguracyjnych. Moduł ten może obsłużyć do 14 rdzeni i 20 wątków, co zapewnia znakomitą moc obliczeniową. Dzięki pamięci DDR5 2xSODIMM do 64GB, COM-RAPC6 jest idealny do zastosowań wymagających intensywnej pracy procesora. Stanowi zaawansowaną konfigurowalną opcję dla bramek typu Edge i rozwiązań z zakresu robotyki.

Kluczowym aspektem COM-RAPC6 jest jego zdolność do obsługi aż sześciu modułów PCIe, co pozwala na instalację zaawansowanych kart graficznych i szeroką rozbudowę sieci LAN. Ponadto, moduł oferuje zaawansowane opcje komunikacji szeregowej przez UART, 8-bitowe GPIO i SMBus. Wspieranie przez platformę Intel® technologii Time Coordinated Computing (TCC) i Time-Sensitive Networking (TSN) dodatkowo podkreśla jego zaawansowanie i adaptacyjność.

Optymalizacja efektywności wdrożeń przemysłowych

Z kolei COM-ADNC6 skupia się na efektywności energetycznej oraz ekonomicznej, oferując procesory z serii Intel Atom®x, serii N oraz Core i3-N305. Czyni go to idealnym rozwiązaniem dla kontrolerów przemysłowych oraz wielu budżetowych aplikacji.

COM-ADNC6 wyróżnia się znakomitą łącznością, dzięki 2.5GbE LAN oraz elastycznym opcjom PCIe, umożliwiającym łatwą rozbudowę i konfigurację. Możliwości komunikacji szeregowej dodatkowo zwiększają jego atrakcyjność w przemyśle, szczególnie w projektowaniu rozwiązań takich jak programowalne sterowniki logiczne.

Oba prezentowane komputery modułowe (COM) COM-RAPC6 i COM-ADNC6 zaprojektowano z myślą o specyficznych wymaganiach i zastosowaniach. Począwszy od zaawansowanych aplikacji przetwarzających dane na krawędzi, po energooszczędne i kosztowo efektywne rozwiązania dla kontrolerów przemysłowych. Oba egzemplarze mają możliwość pracy w rozszerzonych warunkach temperatur (-40°C~+85°C). A elastyczność i wydajność, połączone z szerokimi możliwościami rozbudowy, czynią je dedykowanymi narzędziami dla Przemysłu 4.0.

Inne wpisy

Dyski SSD E1.S firmy ATP – wyjątkowe w swojej klasie

Dyski SSD E1.S są zgodne ze standardem Enterprise and Datacenter Standard Form Factor (EDSFF) i zaprojektowane do serwerów 1U Edge. Ponadto charakteryzują się efektywnym wykorzystaniem przestrzeni oraz zaawansowanymi funkcjami i technologiami. Zatem są wprost idealne dla branż: automotive,…

Czytaj więcej

Mały format do wielkich projektów, czyli PICO-RAP4 od AAEON

Komputer jednopłytkowy PICO-RAP4, znajdujący się w ofercie CSI S.A., to kompaktowa jednostka firmy AAEON, wykorzystująca procesory 13. Generacji Intel, w formacie Pico-ITX (2.5”). Zapewnia niezrównaną wydajność w niepozornej formie. Ponadto umożliwia tworzenie światowej klasy aplikacji…

Czytaj więcej

Zapraszamy na Tek.day w Gdańsku!

Śpieszymy poinformować, że firma CSI S.A. będzie jednym z wystawców na TEK.day! To  wyjątkowe  jednodniowe wydarzenie branżowe. Odbędzie się 26 września 2024 roku w AmberExpo. Skierowane do profesjonalistów związanych z projektowaniem i produkcją elektroniki. Serdecznie zapraszamy na<a...

Czytaj więcej