Bezobsługowe kompaktowe klimatyzatory do szaf elektrycznych firmy McLean – promocja do 30 września 2013

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

Miło nam poinformować iż grupa Pentair objęła promocją klimatyzatory do szaf sterowniczych z grupy V-Series. Przy jednorazowym zamówieniu 10 sztuk przyznawany jest dodatkowy rabat. Klimatyzatory dostępne są z magazynu europejskiego, czas ich dostawy na terenie polski to ok 5 dni roboczych.

Zaletą serii klimatyzatorów naściennych jest brak potrzeby odprowadzania skroplin. Obsługa klimatyzatorów jest identyczna jak zwykłej lodówki, podłącza się je do prądu i działa. Co więcej, bezobsługowe kompaktowe klimatyzatory typu V-series posiadają nowoczesny rotacyjny kompresor. Pozwala on na osiągnięcie wysokiego współczynnika efektywności (mocy chłodniczej do mocy pobranej przez klimatyzator z sieci) o wartości do 2,5. Płaska konstrukcja umożliwia montaż na ścianie lub drzwiach szafy elektrycznej. Dodatkowe haczyki umożliwiają zaczepienie klimatyzatora przed przykręceniem, co znacząco ułatwia jego montaż. Klimatyzatory V-Series posiadają solidną stalową obudowę malowaną proszkowo na kolor RAL7035. Termostat pozwala na nastawienie temperatury powietrza w zakresie +20C   +55C. Klasa ochrony w obiegu cyrkulacji wewnętrznej powietrza wynosi IP56.

VA060325G052S

Moc chłodnicza

(L35/L35) [W]

400  600 1200 1500  2000

Zużycie energii

(L35/L35) [W]

 225 420 565 610 855

Współczynnik

efektywności

(L35/L35)

1,8 1,4 2,1  2,5 2,3

Bezobsługowe kompaktowe klimatyzatory V-Series bez potrzeby stosowania dodatkowych filtrów

Nowinką konstrukcyjną jest także możliwość pracy klimatyzatorów V-Series bez potrzeby stosowania dodatkowych filtrów nawet w bardzo zabrudzonym środowisku co jest możliwe dzięki specjalnej powłoce na skraplaczu. W razie zabrudzenia wystarczy po odkręceniu zewnętrznej pokrywy klimatyzatora przepłukać skraplacz wodą pod ciśnieniem w celu pozbycia się ewentualnego zabrudzenia. Obudowę ponadto przygotowano na stosowanie filtrów w razie potrzeby, które wsuwa się w łatwy sposób pod pokrywę.

Firma McLean należąca do grupy Pentair to lider na rynku amerykańskim rozwiązań klimatyzacji do szaf sterowniczych, elektrycznych i szeroko pojętej automatyki przemysłowej, posiadający ponad 30 letnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Stosowanie klimatyzatorów w przemyśle jest istotne ze względu na wydłużenie żywotności nieraz bardzo drogich urządzeń na liniach technologicznych i minimalizuje ryzyko ich awarii z powodu przegrzania. Należy pamiętać bowiem iż podwyższenie temperatury pracy urządzeń elektronicznych o 10 stopni Celsjusza skraca ich żywotność o połowę.

Bezobsługowe kompaktowe klimatyzatory typu V-Series posiadają certyfikaty CE, GOST i przeznaczone są do aplikacji wewnętrznych dla przemysłu motoryzacyjnego, systemów pakowania, systemach produkcji papieru, magazynowania i szeroko pojętej automatyki przemysłowej.

haczyki ułatwiające montaż, skraplacz pokryty specjalną powłoką zapobiegającą zabrudzeniu

Inne wpisy

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej

Komputery panelowe OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 i PPC-3150S-RB

W niniejszym artykule dokonamy zestawienia dwóch typów komputerów panelowych różnych producentów. Będą to PPC-3150S-RB firmy Advantech oraz OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 firmy AAEON, oferujące zaawansowane możliwości i solidną konstrukcję, co czyni je idealnymi rozwiązaniami dla szerokiego zakresu zastosowań…

Czytaj więcej