AIMB-208 – płyta główna Mini-ITX z procesorami Intel Core 12. i 13. generacji

AIMB-208

Firma CSI S.A. rozszerza swoje portfolio produktów o zaawansowaną płytę główną AIMB-208 od Advantech, zaprojektowaną w standardzie Mini-ITX.

Zwiększona wydajność obliczeniowa

Płyta główna AIMB-208 została zaprojektowana do pracy z najnowszymi procesorami Intel® Core™ 12. i 13. generacji, które oferują konfiguracje do 24 rdzeni i gwarantują wysoką wydajność obliczeniową. Kompatybilność z chipsetem H610E umożliwia wykorzystanie zaawansowanych funkcji tych procesorów. AIMB-208 obsługuje do 64GB pamięci RAM typu DDR4 o częstotliwości 3200MHz w formacie SO-DIMM, zapewniając wysoką przepustowość i wydajność pamięci. Urządzenie wyposażono także w zaawansowaną zintegrowaną jednostkę graficzną (iGPU).

Opcje rozbudowy

Umieszczenie zaawansowanej zintegrowanej jednostki graficznej (iGPU) na płycie AIMB-208 umożliwia optymalne wykorzystanie slotów PCIe do instalacji modułów rozszerzeń. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie liczby portów LAN (Local Area Network), co jest niezwykle użyteczne wszędzie tam, gdzie istnieje zapotrzebowanie na liczne połączenia sieciowe, a zwłaszcza w aplikacjach związanych z systemami wizyjnymi. Dodatkowo płyta oferuje 2 złącza SATA III oraz 2 gniazda M.2 (M.2 M-Key dla NVMe, M.2 E-Key dla łączności Wi-Fi).

Rozbudowane możliwości I/O

Płytę AIMB-208 zaprojektowano z myślą o łatwej adaptacji do różnorodnych wymagań technologicznych. Urządzenie wyposażono w 4 wyjścia video (2x DP, 1x HDMI, 1x LVDS/eDP), co jest przydatne w aplikacjach monitorowania. Płyta zawiera 6 portów COM i 10 portów USB (6 x USB 2.0, 4 x USB 3.2), zapewniając szybką i efektywną transmisję między różnymi urządzeniami i sensorami. Takie rozwiązanie jest niezwykle ważne w inteligentnych aplikacjach (AI), które wymagają zaawansowanej, elastycznej infrastruktury I/O do skutecznego zarządzania procesami oraz do gromadzenia i przetwarzania danych.

Dodatkowe parametry płyty

Płyta główna jest przystosowana do pracy w temperaturach od 0°C do 60°C, a jej zasilanie wynosi 12V ATX. Urządzenie posiada 8-bitowe GPIO i opcjonalnie moduł TPM w standardzie 2.0. Funkcja Watchdog umożliwia monitorowanie działania urządzenia i automatyczny restart w przypadku awarii. Płytę AIMB-208 wyposażono w oprogramowanie DeviceOn, które umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie urządzeniami w czasie rzeczywistym. Ułatwia to identyfikację potencjalnych problemów i umożliwia błyskawiczną minimalizację przestojów, przyczyniając się do redukcji kosztów operacyjnych. Advantech dostarcza spersonalizowany BIOS, system operacyjny, Windows i Ubuntu. Producent zapewnia również aktualizacje najnowszego oprogramowania układowego i łatek zabezpieczeń systemu, co gwarantuje jego optymalną wydajność i bezpieczeństwo.

Szerokie możliwości zastosowania

AIMB-208 to wydajna i funkcjonalna płyta główna Mini-ITX, którą zaprojektowano z myślą o zaawansowanych zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych. Urządzenie zoptymalizowano pod kątem wykorzystania w przetwarzaniu brzegowym (Edge Computing) oraz inteligentnej automatyzacji (RPA i AI). Produkt oferuje dużą moc obliczeniową, rozbudowane opcje I/O, a także liczne możliwości rozbudowy i zdalne zarządzanie urządzeniami. Płyta główna z takimi parametrami znajdzie zastosowanie m.in. w automatyzacji produkcji, diagnostyce in-vitro oraz w systemach samoobsługowych.

Inne wpisy

Komputer BOXER-8621AI z modułem NVIDIA® Jetson Orin Nano™

CSI S.A. prezentuje nowy komputer BOXER-8621AI wyposażony w moduł AI NVIDIA® Jetson Orin Nano™ od AAEON. Oparto go na 6-rdzeniowym procesorze Cortex®-A78AE. To kompaktowe urządzenie z zakresu dedykowanych rozwiązań AI gwarantuje doskonałą wydajność obliczeniową, dochodzącą nawet do…

Czytaj więcej

Płyta główna MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji dla IoT Edge

CSI S.A. przedstawia MIX-ALPSD1 z procesorami Intel® Core™ 12. generacji (dawniej Alder Lake PS). Jest to nowa przemysłowa płyta główna w formacie Mini-ITX marki AAEON. Dzięki technologii Intel® Hyper-Threading zintegrowanej ze sprzętem, MIX-ALPSD1 stanowi zrównoważone rozwiązanie dla projektów wymagających…

Czytaj więcej

Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne TEKNOKOL

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu prezentującego ramiona nośne marki TEKNOKOL. Systemy ramion nośnych stały się nieodzownym produktem wciąż rozwijającego się przemysłu. Ułatwiają i przyśpieszają pracę operatorom w zakładach produkcyjnych. System ramion nośnych wpływa również na poprawę bezpieczeństwa pracy operatora….

Czytaj więcej