Przemysłowe moduły Embedded USB
Moduły eUSB przeznaczone są do zastosowań przemysłowych wymagających wysokiej niezawodności i niewielkich rozmiarów. Mogą być stosowane w komputerach jednopłytkowych Mini-ITX oraz w komputerach typu Pico-ITX, box PC i podobnych, posiadających złącza USB – 10 pin (2 x 5 pin). Do modułów wykorzystuje się najwyższej klasy pamięci typu SLC oraz semi industrial MLC. eUSB znajdują zastosowanie m. in. w aplikacjach wojskowych, gamingowych, telekomunikacyjnych, czy w przemyśle górniczym.
Tematyka problemu:
- Dobór odpowiedniego nośnika do posiadanego sprzętu,
- Miniaturyzacja sprzętu,
- Konieczność zastosowania sprzętu odpornego na trudne warunki środowiska pracy, np. wstrząsy i wibracje,
- Potrzeba energooszczędnego trybu pracy.
Wsparcie CSI:
W ofercie CSI znajduje się bogata gama nośników typu Embedded USB produkowanych przez firmy Apacer, ATP, Cactus czy APRO. CSI pomaga klientom w doborze odpowiedniego modelu do ich wymagań.
Ogólne informacje o Embedded USB:
Moduły eUSB są bezpośrednio wpinane w płytę główną w 2×5 pin złącze USB jako miniaturowe dyski bootowalne SSD. Dostępne są modele zbudowane w oparciu o przemysłową pamięć NAND Flash SLC lub półprzemysłową MLC. Powyższe modele pozwalają na rozszerzenie praktycznie dowolnego urządzenia o możliwość komunikacji w standardzie USB 2.0 (zarówno w przypadku rozbudowy istniejących urządzeń, jak i tworzenia nowych) i charakteryzują się sekwencyjnym zapisem i odczytem danych na poziomie ok. 30MB/s. eUSB są także wysoce odporne na wstrząsy do 50G i wibracje do 15G, mogą też pracować w szerokim zakresie temperatur od -45 do 90°C.
Każdy producent oferuje dla swoich produktów szereg zaawansowanych funkcji pozwalających na ich niezawodną pracę w warunkach przemysłowych, jak np. Wear Leveling, PowerProtector chroniący przed zanikiem zasilania czy NanoCoating zapewniający wodoodporność i pyłoszczelność. Oprócz wersji standardowych (raster 2,54), występują również tzw. low-profile (raster 2,00). Stosuje się je m.in. w przypadku konieczności skrócenia wysokości modułu, gdy mamy do czynienia z ograniczoną ilością miejsca. W zależności od umiejscowienia złącza na płycie komputerowej wyróżnia się również wiele konfiguracji eUSB, o różnych kątach nachylenia złącza, np. wertykalnie, horyzontalnie lub też pod innym kontem.
Dostępne pojemności: 128MB ~ 32GB
Co wyróżnia moduły eUSB?
- Łatwy montaż – wystarczy tylko wpiąć w gniazdo USB, moduł zostanie automatycznie odczytany przez komputer bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania
- Mała powierzchnia wydzielania temperatury (brak obudowy)
- Bardzo niski pobór mocy: w trybie aktywnym wynosi ok. 181 mA, a w trybie uśpienia tylko 402 μA
- Brak dodatkowych kabli – ograniczenie liczby i wielkości komponentów
- Kompaktowy rozmiar
Jakich informacji potrzebujemy od klienta:
- Jaki jest rodzaj komputera/płyty głównej (łącznie z jego part numberem), do którego ma zostać dobrany moduł eUSB?
- Jaka jest wymagana pojemność nośnika?
- Jaki został zaplanowany rodzaj systemu operacyjnego?
- W jakim zakresie temperatur ma pracować moduł eUSB?
Dodatkowe informacje:
Sprawy techniczne (Dział Industrial Flash)
Osoba | Stanowisko | Telefon | |
Kamil Ćwiertnia | Product Manager | kamil.cwiertnia@csi.pl | 12 323-62-13 |
Łukasz Zachara | Spejalista ds. Sprzedaży | 12 323-62-14 |
Sprawy techniczne (komputery przemysłowe, systemy operacyjne, wsparcie produktowe) – email:
Inne wpisy
Zapobieganie błędom odczytu w pamięciach Hot i Cold Storage (ATP)
W dobie gwałtownego wzrostu i konsumpcji danych, wybór odpowiedniego medium przechowywania staje się wyzwaniem nie tylko pod względem pojemności, ale także niezawodności oraz integralności danych. W miarę jak urządzenia pamięci NAND flash przechodzą przez liczne operacje w swoim…
Dlaczego DDR5 ma znaczenie dla serwerów: Czy warto dokonać zmiany?
Który typ pamięci jest odpowiedni dla danej platformy serwerowej? – RDIMM vs UDIMM W ciągu ostatniej dekady liczba rdzeni procesorów serwerowych gwałtownie wzrosła z 12 rdzeni na gniazdo do 96, a ostatnio do 128 rdzeni na gniazdo. Przepustowość pamięci skalowała…
Aetina – innowacyjne rozwiązania NVIDIA dedykowane AI
Aetina jest producentem innowacyjnych komputerów przemysłowych dedykowanych AI oraz specjalistycznych kart graficznych dla branż AI, IoT oraz Edge Computing. Udostępnia szereg rozwiązań z akceleracją GPU, wyposaża komputery oparte na architekturze ARM i x86 oraz układy ASIC w sztuczną inteligencję….