12-portowe zarządzalne i niezarządzalne switche przemysłowe

12-portowe

Zarządzalne i niezarządzalne switche przemysłowe różnią się możliwością konfigurowania ustawień w zależności od potrzeb użytkownika. Switche niezarządzalne są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla statycznych sieci. Switche zarządzalne znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest bardziej swobodne zarządzanie ustawieniami. Pozwalają one m.in. na konfigurowanie wielu urządzeń, redundancje sieci oraz umożliwiają korzystanie z sieci VLAN. W szerokiej ofercie CSI S.A znaleźć można między innymi 12-portowe switche przemysłowe od Antaira Technologies, charakteryzujące się dużą odpornością na prace w trudnych warunkach.

Niezarządzalne Switche przemysłowe

LNP-1204G-10G-SFP-24 należy do serii przemysłowych gigabitowych niezarządzalnych switchów Ethernetowych PoE+. Switch jest wyposażony w osiem portów 10/100/1000Tx Gigabit Ethernet, obsługujących standard IEEE802.3at (Type 2) o maksymalnej mocy 30W/port oraz dwa 1G porty SFP. Posiada również dwa gniazda 10G SFP+, które gwarantują bezpieczną opcje dla połączeń światłowodowych, bez wystąpienia zakłóceń elektromagnetycznych. LNP-1204G-10G-SFP-24 obsługuje standardowe temperatury pracy od -40° do 65°C. Ponadto zapewnia wyższe napięcia wymagane przez standardy PoE zasilane niskim prądem wejściowym (12~55  VDC). To urządzenie PSE dostarcza do 30W mocy PoE+, eliminując tym samym konieczność zasilania sieci elektrycznej.

Zarządzalne Switche przemysłowe

W ofercie CSI S.A znajdują się także 12-portowe zarządzalne switche przemysłowe. Przełącznik LMX-1202G-SFP firmy Antaira Technologies jest wyposażony w 10 portów Ethernet 10/100/1000Tx i 2 porty światłowodowe SFP 100/1000Fx, który obsługuje moduły Single lub Multi-Mode. Zaawansowane funkcje filtrowania sieci i zabezpieczeń, takie jak, IGMP, VLAN, QoS, SNMP, RMON, Modbus TCP i 802.1X/ HTTPS/ SSH/ SSL usprawniają zarządzanie siecią w zdalnych systemach SCADA lub innych systemach sterowania. Model LMX-1202G-SFP-T może pracować w rozszerzonym zakresie temperatur -40°C~75°C. Zarządzalne switche przemysłowe są zgodne z normą IEC 61850-3.

W przypadku zapotrzebowania na większą moc, polecamy także najnowszy 12-portowy switch LMP-1204G-SFP-bt-24-T-BOS. Ten zarządzalny switch wyposażony jest w cztery porty 10/100/1000Tx (30W/Port), cztery światłowodowe SFP 100/1000. Oprócz tego produkt posiada cztery porty obsługujące standard IEEE 802.3bt (Type 4) dla maksymalnej mocy 95W/port. Standard ten rozszerza możliwości zarządzania energią PoE i umożliwia szereg nowych zastosowań. Mogą to być wymagające dużej mocy kamery IP PTZ z wbudowanymi grzałkami, systemy oświetlenia przemysłowego LED i monitory o wysokiej rozdzielczości. Switch pracuje w rygorystycznych warunkach przemysłowych (-40° do 75°C). Więcej o rozwoju technologii PoE piszemy tutaj.

Zastosowanie

12-portowe switche przemysłowe charakteryzują się wytrzymałą metalową obudową z ochroną IP30 i możliwością montowania na szynie DIN. Zapewniają również wysoką ochronę EFT i ESD dla przemysłowych aplikacji sieciowych. Są to m.in. automatyka przemysłowa, przemysł energetyczny, transport, czy systemy monitoringu wizyjnego. Produkty Antaira posiadają certyfikat C1D2 dla obszarów niebezpiecznych. Znajdą zatem zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wybuchu lub pożaru z powodu łatwopalnych gazów, pyłów czy oparów. Ethernet to standard, który spotkamy w większości sieci komputerowych. Wybór odpowiedniego przełącznika jest kluczowy dla udanej integracji podłączonych do portów PoE urządzeń przewodowych, takich jak WAP, czujniki IoT, kamery IP i oświetlenie LED.

W celu dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami:

Inne wpisy

BOXER-6646-ADP z hybrydowymi procesorami 12. generacji Intel® Core™

Firma CSI S.A. poszerza ofertę bezwentylatorowych komputerów przemysłowych typu Box PC o nowy BOXER-6646-ADP od AAEON. BOXER-6646-ADP jest wyposażony w hybrydowe procesory Intel® Core™ i7/i5/i3  12. generacji. Łącząc procesor o mocy 28W z technologiami Intel Gaussian i Neural…

Czytaj więcej

Nowoczesne listwy zasilające Rack Power

Inteligentne jednostki dystrybucji zasilania Rack Power służą do sterowania zasilaniem w szafach przemysłowych w tym szafach typu Open Frame Rack i obudowach do montażu na ścianie. Istnieje możliwość zaprojektowania zasilania, wykorzystując różne dostępne opcji konfiguracji. Zaletami produktu od nVent…

Czytaj więcej

II edycja konferencji TEK.day. Zapraszamy!

Już 30 marca na Tarczyński Arena we Wrocławiu odbędzie się II edycja konferencji TEK.day, w której CSI S.A. weźmie udział. Jest to jednodniowe wydarzenie dedykowane dla osób profesjonalnie związanych z elektroniką. Pierwsza edycja tego spotkania odbyła się 31 marca…

Czytaj więcej