ZEUS-WHI0 – modułowy system serwerowy dla dużych sieci przemysłowych

ZEUS-WHI0

AAEON ogłasza premierę nowego serwera w obudowie rack 19” o wysokości 4U z procesorem Intel® 11th Gen Core™ i5/i3. Komputer ZEUS-WHI0 jest pierwszym systemem AAEON wyposażonym w procesor 3. generacji Intel® Xeon® Scalable. Dzięki maksymalnie 40 rdzeniom i 80 wątkom, ta platforma zapewnia moc serwerową, korzystając jednocześnie z technologii peryferyjnych, takich jak Intel® Crypto Acceleration, Intel® VT-x i Intel® AES-NI.

Wyposażenie komputera w siedem gniazd PCle: 3 x PCIe x16 (Gen4 x16), 3 x PCIe x8 (Gen3 x4) oraz 1 x PCIe x8 (Gen4 x8) pozwala na obsługę nawet czterech kart GPU (w tym trzech PCI-Ex x16) zarówno lub zamiennie z kartami frame grabber lub modułami AI. Ponadto komputer jest wyposażony w osiem portów SATA, które mogą obsługiwać dyski HDD 2,5” lub 3,5” zamontowane w wewnętrznych zatokach na dyski.

Komputer jest wyposażony w sześć gniazd R-DIMM 2666MHz, z obsługą maksymalnie do 192GB pamięci operacyjnej RAM. Specyfikację uzupełnia złącze M.2 2280 typu M socket x1. Komputer zawiera również sześć portów USB 3.1 Gen 1 oraz jedno złącze RS (pod konsole) i złącze VGA (serwisowe). ZEUS-WHI0 pracuje w szerokim zakresie temperatur pracy (0°C~40°C). Funkcja TPM 2.0 zapewnia ochronę danych i zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem.

ZEUS-WHI0 – kompatybilne opcje zasilania i modularny system chłodzenia

ZEUS-WHI0 jest kompatybilny z trzema opcjami zasilania, które można konfigurować w zależności od wymagań projektowych. Standardową wersje komputera wyposażono w zasilacz Mini-Redundant 800W. Istnieje możliwość wymiany zasilacza na CRPS 1600W, który zapewnia jeszcze większe zapotrzebowanie na dużą moc. Dostępne jest również zasilanie PS2 ATX, stanowiące bardziej energooszczędne rozwiązanie.

Podobnie jak w przypadku trzech poziomów zasilania, ZEUS-WHI0 oferuje rozwiązania modularne w zakresie swojego systemu chłodzenia. Standardowa wersja serwera zawiera trzy wentylatory wewnętrzne. Dostępna jest opcja wyposażenia w dwa wentylatory tylne, co będzie odpowiedniejszym rozwiązaniem w bardziej wymagających warunkach środowiskowych. Dodatkowo model komputera można wyposażyć w moduł wentylatora zewnętrznego w przypadku zastosowań obejmujących wiele opcji rozszerzeń PCle, takich jak NIC, RAID czy karty graficzne. Taki system chłodzenia sprawia, że ZEUS-WHI0 sprawdzi się w wielu wymagających środowiskach pracy.

ZEUS-WHI0 oferuje niezawodną pracę oraz dużą ochronę sieciową. Ten nowoczesny komputer wbudowany oferuje wyjątkowe możliwości obliczeniowe, wszechstronne opcje konfiguracji, a także zaawansowane funkcje zabezpieczeń. Jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań w strukturach sieci przemysłowych, takich jak serwery GPU, serwery przemysłowe i szkielety sieci telekomunikacyjnych.

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej