Zabezpieczanie danych w aplikacjach wbudowanych. Przemysłowa seria WORM firmy Apacer

seria WORM

W odróżnieniu od tradycyjnych nośników pamięci, umożliwiających wielokrotny zapis i modyfikację danych, seria WORM (Write Once Read Many) firmy Apacer zapewnia ochronę danych poprzez umożliwienie jednokrotnego zapisu danych i zapobieganie ich kasowaniu, modyfikacji czy nadpisywaniu. Funkcja ochrony gwarantuje, że raz zapisane dane nie mogą być już zmienione. Seria jest więc idealnym rozwiązaniem do przechowywania oraz zabezpieczania danych w wielu aplikacjach przemysłowych.

Karty w formatach SD-WORM oraz mSD-WORM oferują od 8GB do 128GB pojemności. Pozwala to na elastyczne dopasowanie do wymagań konkretnych aplikacji. Mogą osiągać prędkości sekwencyjnego odczytu do 70MB/s i zapisu do 65MB/s – kwestia istotna dla aplikacji wymagających szybkiego przesyłania dużych ilości danych. Ponadto, karty charakteryzują się niskim zużyciem energii, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w urządzeniach przenośnych i wbudowanych. Zaawansowane algorytmy ECC, globalne wyrównywanie zużycia oraz zarządzanie blokami zapewniają niezawodność i wydłużoną żywotność. Karty zachowują pełną zgodność ze specyfikacją SD/mSD Card 6.1. Obejmuje to zarówno format, jak i system plików, gwarantujące kompatybilność z szeroką gamą urządzeń dostępnych na rynku. Należy jednak zwrócić uwagę, że używają one systemu plików FAT32, co może ograniczać ich zastosowanie w niektórych systemach i aplikacjach.

Seria WORM obejmuje również format USB (AH322-M). Napędy o pojemnościach: 8GB, 16GB i 32GB są zgodne ze standardem USB 2.0. Przeznaczono je do bezpośredniego podłączenia do gniazda USB-A. Seria może osiągać prędkości sekwencyjnego odczytu do 38MB/s i zapisu do 19MB/s. Należy uwzględnić, że wydajność zapisu jest o 50% niższa w porównaniu do standardowego USB. Jest to szczególnie istotne w scenariuszach wymagających częstego zapisu danych.

Seria WORM. Zastosowanie

Serię przeznaczono do pracy w standardowym zakresie temperatur tj. -25°C~ +85°C w przypadku kart SD i microSD oraz rozszerzonym tj. -40°C~+85°C w przypadku dysków USB, co umożliwia jej stosowanie w ekstremalnych środowiskach przemysłowych, gdzie kluczowe są niezawodność przechowywania danych jak i zachowanie ich nienaruszalności.

Wspomniane karty i dyski, dzięki swojej główniej funkcji, są w stanie zapewnić, że raz zapisane dane pozostaną niezmienione. Jest to najważniejszy element dla zapewnienia zgodności z przepisami, wielu audytów czy ochrony własności intelektualnej. Znajdą więc praktyczne zastosowanie w bardzo wielu sektorach przemysłowych, a ich użycie przyczynić się może do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności operacyjnej. Idealnie sprawdzą się w systemach monitoringu, rejestratorach danych, urządzeniach medycznych, systemach kontroli dostępu, archiwach (wojskowych, państwowych, policyjnych) oraz innych aplikacjach, gdzie kluczowe i niezbędne jest zachowanie oryginalności danych, jak np. w przypadku zapisów prawnych, dokumentacji medycznej czy ważnych danych audytowych.

Należy podkreślić, że prezentowana seria WORM jest nie tylko technologicznie zaawansowanym rozwiązaniem przechowywania danych, ale także zapewniającym wysoki poziom ochrony i niezawodności. Stanowi to niezbędny element w wielu aplikacjach przemysłowych. Jej unikalne cechy jak ochrona danych, zaawansowane zarządzanie flash oraz wysoka wydajność, sprawiają, że stanowi rozwiązanie znacznie wykraczające poza dotychczasowe metody przechowywania danych.

Inne wpisy

Rewolucja wytrzymałości i prędkości danych – seria NANODURA Dual B600Sc od ATP

Seria NANODURA Dual B600Sc to zaawansowane nośniki USB, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu dodatkowej przestrzeni dyskowej i szybkich transferach danych w  kompaktowej formie. Są zgodne ze specyfikacjami SuperSpeed USB3.2 Gen1x1. Pozwala to na przesyłanie danych z prędkością do…

Czytaj więcej

EPIC-RPS9 z szerokim spektrum zastosowań (od automatyzacji produkcji po zarządzanie infrastrukturą energetyczną)

4-calowy komputer jednoukładowy EPIC-RPS9 firmy AAEON stanowi przykład innowacyjnego rozwiązania, łączącego w sobie zaawansowane technologie z elastycznością zastosowań. Dla firm poszukujących komputera przemysłowego, który będzie nie tylko wydajny i niezawodny, ale również elastyczny, płyta EPIC-RPS9 to wybór…

Czytaj więcej

CSI S.A. wystawcą na Evertiq Expo w Krakowie 12 czerwca 2024!

Z radością informujemy, że CSI S.A. będzie wystawcą na targach Evertiq EXPO, które odbędą się już 12 czerwca 2024 roku w Krakowie! Jest to jedno z największych spotkań branżowych w kraju. Od 2011 roku zrzesza osoby profesjonalnie związane…

Czytaj więcej