Zaawansowane rozwiązania CSI dla przemysłu – obudowy przemysłowe Hoffman

obudowy przemysłowe

Przez ponad 25 lat działalności w CSI wyklarował się dynamiczny model oferty obudów przemysłowych i towarzyszących im przemysłowych ramion operatorskich HMI oraz związanych z nim elementów mocujących i akcesoriów. Charakteryzuje się on tym, iż nie tylko ograniczamy się do sprzedaży standardowych produktów, ale także wchodzimy z odbiorcami w swoistą interakcję, aby jak najbardziej dopasować produkt do jego potrzeb. Dlatego przez te ponad 25 lat doświadczenia bardzo cenna jest dla nas informacja zwrotna klienta jak w danej aplikacji sprawują się nasze produkty i jak reagują na warunki w których funkcjonują. W ofercie znajdują się m.in. obudowy przemysłowe Hoffman.

Dzięki temu wiemy jakie podzespoły dobrać do danego rozwiązania, aby spełniały wyznaczone zadania. Kompletne rozwiązanie to takie, które nie wymaga już dodatkowych przeróbek po stronie odbiorcy i jest gotowe do łatwego montażu w miejscu jego przeznaczenia. Dlatego po naszej stronie jest zapewnienie wszelkich dodatkowych wycięć, elementów mocujących czy montaż monitora lub elementów wentylacji w dostarczanej obudowie. Szczególnie należy pamiętać o zaplanowaniu wszelkich niezbędnych wycięć w obudowach ze stali nierdzewnej, gdzie wykonanie nawet kilku pozornie prostych otworów za pomocą przysłowiowej wiertarki będzie niezwykle uciążliwe.

Dla klientów, którzy przed wprowadzeniem na rynek swoich urządzeń potrzebują certyfikacji produktów, wykonujemy również wstępne badania laboratoryjne urządzeń opartych na naszych podzespołach w celu sprawdzenia czy dane rozwiązania spełniają wymagania dyrektywy EMC. Kluczową cechą dla użytkownika w przemyśle jest niezawodność i żywotność urządzeń elektronicznych. W zależności od panujących warunków środowiskowych można ją wydłużyć poprzez odpowiednie chłodzenie wnętrza obudowy za pomocą kratek wentylacyjnych lub klimatyzatorów. Przyjmuje się, iż zwiększenie temperatury o 10 stopni Celsjusza wewnątrz obudowy skraca żywotność nieraz bardzo drogich urządzeń przemysłowych o połowę! Dlatego warto stosować odpowiednie chłodzenie bez obawy o zmniejszenie szczelności obudowy, ponieważ dedykowane kratki wentylacyjne i klimatyzatory do obudów przemysłowych posiadają stopień szczelności IP54, IP55.

Obudowy przemysłowe

Przykładem niestandardowych rozwiązań jakie możemy zaproponować są obudowy do drukarek etykiet, systemów identyfikacji produktów czy kontroli dostaw stosowane przez wielkie centra logistyczne, a także przez zakłady produkcyjne przemysłu spożywczego. Wymagają one nieraz zaprojektowania dodatkowych drzwiczek, szybek inspekcyjnych, a także wykonania z odpowiednio odpornego materiału na dane warunki środowiskowe w których będą używane. Szczególnie ma to znaczenie dla infrastruktury w przemyśle spożywczym w związku ze stosowaniem mocnych środków czyszczących. Użycie nieodpowiedniego materiału nieraz kończy się koniecznością wymiany obudowy na nową już po kilku tygodniach jej użytkowania.

Szczególnie interesującym produktem jako obudowa naścienna lub do montażu na ruchomych ramionach HMI jest obudowa serii GL66. Model o stopniu ochrony IP66 oferowany w wersji ze stali nierdzewnej, jak i zwykłej. Malowanie proszkowe może być wykonane w jednym z kilkunastu oferowanych kolorów z palety RAL. Obudowy GL66 mają kwasoodporną konstrukcję. Mogą znaleźć zastosowanie w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. A także w środowisku morskim i w każdym innym, w którym występuje zagrożenie korozją. Dla najbardziej wymagających zastosowań dostępne są także obudowy przemysłowe Hoffman do stref zagrożonych wybuchem spełniające dyrektywy ATEX. Standardowe rozwiązania katalogowe dostępne w ponad 100 wersjach umożliwiają szybką wysyłkę i dostawę w ciągu 1 -2 dni roboczych.

Solidne ramiona nośne Hoffman

Ciekawym rozwiązaniem umożliwiającym ergonomiczną obsługę stanowisk operatorskich HMI są ramiona nośne Hoffman. Jest to solidne rozwiazanie o szerokim zakresie możliwości montażowych i regulacji. Zapewniają wygodną pionową i poziomą regulację oraz ergonomiczną pracę na zamontowanych urządzeniach. Wersja wzmocniona VHD (Vertical Heavy Duty) pozwalają na montaż urządzeń o masie 20…57kg na ramionach o długości 1m. Jest dostępny także w wykonaniu ze stali nierdzewnej. Syspend występuje w czterech wersjach przeznaczonych do różnych zastosowań. Uzupełnieniem oferty działu obudów przemysłowych jest asortyment działów komputerów przemysłowych i kart pamięci flash. Pozwala odbiorcy na kompleksową dostawę u jednego dostawcy bez potrzeby dodatkowego montażu i okablowywania montowanych podzespołów.

Więcej informacji uzyskać można kontaktując się z działem obudów przemysłowych: https://www.csi.pl/dzial-mechaniki-19q 

Drukowanie

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej