Zaawansowane rozwiązania nVent SCHROFF dla biznesu

wytrzymałe szafy

Systemy elektryczne posiadają przeróżne kształty i rozmiary czyli od wielkogabarytowych sterowników przemysłowych po pojedyncze komponenty, dlatego w ofercie CSI znaleźć można szereg obudów i wytrzymałe szafy, które spełniają wymagania nawet najbardziej specyficznych warunków przemysłowych. Szeroki wachlarz produktów obejmuje modułowe szafki, aż po małe obudowy połączeniowe. Rozwiązania nVent SCHROFF niejednokrotnie odporne są na kurz, żrące substancje, ekstremalne temperatury oraz szkodliwe skutki wibracji i wstrząsów.

Wszystkie produkty są synonimem innowacji od momentu powstania w 1962 roku w Niemczech, począwszy od opracowania euro system subrack, który pomógł stworzyć standard 19” jako uniwersalny. Obudowy spełniają standardy w zakresie ochrony elektroniki i są zgodne m.in. z normami IEC 60297-3-x i IEEE 1101.x.

nVent SCHROFF jako jeden z wiodących producentów rozwiązań mechaniki 19-calowej rozszerzył dodatkowo swoją gamę produktów o inne rozwiązania w zakresie obudów, wykraczające poza klasyczną technologię 19”. Przykładowo rodzina produktów Interscale skraca czas integracji dzięki funkcjonalnej konstrukcji obudowy, a akcesoria mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań. To sposób na oferowanie elastyczności w przypadku małych i niestandardowych płytek drukowanych.

Wytrzymałe szafy. Atrakcyjny wybór produktów dla wielu branż w celu ochrony wrażliwej elektroniki

Obudowy spełniają wymagania ochrony zgodnie z wieloma normami w tym IEC, IEEE, PICMG i Standardy VITA, a także wszelkimi związanymi z kolejnictwem. CSI S.A. dzięki doświadczeniu w branży jest idealnym partnerem w zakresie dostarczania bezpiecznych i niezawodnych produktów zapewniając doskonałe wsparcie i serwis.

Solidna ochrona w transporcie
Globalne inwestycje w infrastrukturę, takie jak drogi i koleje sprawiają, że niezawodne rozwiązania w obszarze ochrony elektroniki są kluczowe. W ofercie znaleźć można wytrzymałe szafy, mogące pracować w trudnych warunkach atmosferycznych, a także wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko narażenia na wstrząsy, wibracje i zakłócenia EMI/RFI przy zachowaniu zgodności z najnowszymi standardami. Portfolio produktowe zawiera komponenty i rozwiązania systemowe dla wszystkich technologii transportu kolejowego tj. w wagonach kolejowych, na torach, nastawniach i centrach danych.

Nowoczesna infrastruktura sieci danych
W przypadku usług komunikacyjnych nie powinno być miejsca na przestoje. Istnieje możliwość zabezpieczenia systemu za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań, w tym komunikacji danych i szafy. Rozwiązania nie tylko chronią sprzęt, ale także zapewniają najwyższą jakość czy żywotność. Poprawiają wydajność i ograniczenie konserwacji przy zachowaniu optymalnego kosztu. Te innowacyjne produkty zostały zaprojektowane tak, aby: uwzględnić wzrost mocy obliczeniowej.

Rozwiązania dla branży medycznej
W ofercie CSI znaleźć można rozwiązania dedykowane dla środowisk laboratoryjnych, gdzie warunki otoczenia sprawiają, że istnieje potrzeba zastosowania specjalnych produktów wyprodukowanych z komponentów przykładowo ze stali nierdzewnej.

Produkty dla branży zbrojeniowej
Zaletą współpracy z CSI jest to, że specjaliści zatrudnieni w firmie pomogą w doborze rozwiązań dedykowanych dla szeroko rozumianej branży militarnej. Nvent SCHROFF posiada pełną gamę produktów spełniających wiele standardów w tym MIL-STD-901D, MIL-STD 167 czy MIL-STD 180

Wszystko dla Automatyki
Kilkudziesięcioletnie doświadczenie na rynku sprawiło, że łatwo dostępnych w ofercie jest ponad 6000 produktów. W trakcie współpracy i ustalania szczegółów ze specjalistami CSI wybrany produkt może zostać przygotowany zgodnie z indywidualnym projektem przesłanym przez klienta.

Innowacje. Standard. Jakość na najwyższym poziomie
Zakupiony sprzęt w CSI jest wspierany przez globalny serwis i wsparcie sprzedaży co stanowi niebywały atut przy długofalowej współpracy. Portfolio produktów SCHROFF składa się z ponad 6000 standardowych produktów „szytych na miarę”. Rozwiązania są opracowywane, testowane i certyfikowane pod kątem zgodności w wielu krajach i aplikacjach.

Poniżej przykładowa lista testów jakie przechodzą produkty nVent SCHROFF:

a) Test obciążenia statycznego i dynamicznego zgodnie z IEC 61587-1
b) Kontrola materiału
c) Solna mgła zapewniająca odporność na korozję
d) IP IEC 60529
e) Test wydajności ekranowania elektromagnetycznego zgodnie z VG 95373
f) Symulacje i modelowanie termiczne
g) Pomiary wydajności powietrza w tym masowy przepływ powietrza i hałas akustyczny
h) Testy środowiska wewnętrznego i zewnętrznego (zgodnie z IEC 61969-3)
i) nVent (IEC 62194-1)
j) Testy klimatyczne składają się z różnych temperatur, wilgotności i testy przemysłowe
k) Testy integralności sygnału (szybkie płyty montażowe)
l) DVT (testy weryfikacyjne projektu)
ł) Testy wewnętrzne umożliwiają szybsze wprowadzanie innowacji
m) Precyzyjne i wiarygodne wyniki testów dzięki regularnej kalibracji
n) Test sejsmiczny zgodnie z IEC 61587-2, MIL 167, MIL 810G, MIL 901D, IEC 61587 DL3

 

Wytrzymałe szafy. Możliwość integracji przez dostawcę lub samodzielnie – czyli pięć poziomów współpracy

Istnieje możliwość współpracy w zakresie od poziomu 0 czyli dostawy pojedynczych części do poziomu 5 czyli z pełnym systemem integracji.

POZIOM 0: TYLKO KOMPONENTY MECHANICZNE
Poziom 0 nie zawiera żadnej integracji. Klient otrzymuje poszczególne części do dalszej obróbki, a montaż odbywa się we własnym zakresie na terenie zakładu przedsiębiorstwa

POZIOM 1: MONTAŻ MECHANICZNY
Poszczególne części są wbudowane w podzespół lub obudowę. Produkt dostarczany jest w pełni zmontowany. Wspólne podzespoły i obudowy są dostępne z magazynu jako standardowe pozycje.

POZIOM 2: MONTAŻ ELEKTRYCZNY I MECHANICZNY
Opcja zawiera montaż mechaniczny obudowy według indywidualnego projektu, produkcję i montaż komponentów przy minimalnym okablowaniu i testowaniu. Obejmuje to zapewnienie zasilania, skrzynek na baterie i złącza bloków, a także montaż wentylatorów, wiązek kablowych i elementów pasywnych.

POZIOM 3: MONTAŻ OBUDOWY ELEKTRONICZNEJ
Kompletne, sterowane elektronicznie podzespoły takie jak zasilacze, kompleksowe okablowanie, płyty montażowe, jednostki monitorujące i rozwiązania chłodzące są montowane w systemie plug-and-play. Testy funkcjonalne są przeprowadzane i dokumentowane.

POZIOM 4: CAŁKOWITA INTEGRACJA
Systemy plug-and-play są uzupełniane komponentami i oprogramowaniem. Ten poziom rozciąga się od instalacji oprogramowania, aż do uruchomienia urządzeń. Sprawne działanie całego systemu jest zapewnione i udokumentowane.

POZIOM 5: KOMPLETNE ZINTEGROWANE ROZWIĄZANIE WRAZ Z LOGISTYKĄ
Opcja ta zawiera w pełni sprawne systemy, projektowane i konfigurowane na zamówienie, zintegrowane z wszystkimi elementami aktywnymi i pasywnymi. Zapewnione jest wsparcie dystrybucyjne i logistyczne. Gotowe produkty są wysyłane bezpośrednio do klienta zapewniając w ten sposób: kompletne rozwiązanie.

Standardy i modyfikacje

Zaletą współpracy jest możliwość modyfikacji produktów i zamówienia zgodnie z trzema systemami opisanymi poniżej. Spośród ponad 6000 standardowych modeli można wybrać i skonfigurować własne rozwiązanie.

Standard

Zmodyfikowane

Dostosowane pod projekt klientów

Rozwiązania gotowe

Produkty platformowe zmodyfikowane w celu spełnienia szczególnych wymagań klientów

Opracowanie rozwiązania pod konkretną aplikację

 • Ponad 6000 pozycji
 • Dostęp do bezpłatnych plików: raporty z testów,
  certyfikaty, dane CAD itp.
 • Duży wybór kolorów
 • Różne rozmiary
 • Wiele rodzajów wycięć
 • Krótki czas dostawy
 • Różne konfiguracje
 • Dostosowane rozmiary
 • Niestandardowe kolory
 • Indywidualne opakowanie
 • Różne wycięcia
 • Wdrożenie dostarczone przez klienta części do obudowy

RÓŻNORODNOŚĆ ZASTOSOWAŃ

 

WIELOFUNKCYJNE SZAFKI ELEKTRONICZNE
Sprawdzają się w wielu przedsiębiorstwach i są wykonywane m.in. ze stali i aluminium o szerokiej gamie wymiarów. Istnieje możliwość wyboru: poziomów ochrony IP / NEMA, perforacji części pokrywy, wentylatorów i wymienników ciepła powietrze-woda. Dostępna jest również opcja ekranowania RFI dla do 60dB przy 1GHz / 40dB przy 3GHz. Wielość akcesoriów umożliwia wzbogacenie wybranych produktów.

VARISTAR ELEKTRONICZNY
• Otwarte szafki z ozdobną ramą
• Drzwi i okładziny zapewniające stopień ochrony IP20 lub IP55

VARISTAR EMC

 • Najlepsza wydajność w ekranowaniu RFI do 60dB przy 1GHz
 • Doskonałe tłumienie dzięki perforowanym drzwiom i wejściu kablowemu
 • Raporty z testów dostępny dla wielu konfiguracji szafy

NOVASTAR
• Estetyka połączona z wysoką funkcjonalnością i innowacyjnością
• M.in dla rynku audio-wideo, a także dla laboratoriów czy centrów sterowania

STOJAK LABORATORYJNY

 • Otwarta rama 19” do zastosowań laboratoryjnych
 • Najbardziej wydajny sposób instalacji półki lub obudowy

EURORACK

 • Stopień ochrony IP 40
 • Rama skręcana
 • Elastyczna konstrukcja ramy aluminiowej

Wzmocnione szafy

Wzmocnione wytrzymałe szafy nVent SCHROFF zapewniają ochronę urządzeń mobilnych w warunkach na lądzie, powietrzu lub morzu. Produkty te są zaprojektowane tak, aby wytrzymały ekstremalne warunki, spełniając jednocześnie najsurowsze wymagania bezpieczeństwa. W ofercie znaleźć można produkty na potrzeby militarne czyli aplikacji o wysokich wymaganiach w zakresie wstrząsów i wibracji, a także
certyfikowanych platform produktowych dla MIL-STD-901D. Dodatkowo są odporne na trzęsienie ziemi. Wybrane produkty zawierają również innowacyjną ochronę IP/NEMA i EMC.

SZAFA VARISTAR

 • Odporna na trzęsienia ziemi
 • Cokół zgodny z NEBS
 • Opcjonalne ekranowanie RFI

VARISTAR MIL

 • Odporny na wstrząsy i wibracje w najbardziej wymagającym środowisku
 • Testowana zgodnie z MIL-STD-901D
 • Ekranowanie RFI w celu uniknięcia zakłóceń elektromagnetycznych

 

Nowoczesne szafy. Możliwości chłodzenia

wytrzymałe szafy

 

SZAFY KOMUNIKACYJNE

Jeśli chodzi o ochronę infrastruktury IT to nVent ma wszystko, czego potrzeba w przeróżnych wersjach a także wymiarach wraz z możliwością modyfikacji. W szafach zintegrowane jest również ogrzewanie w formie „wymiennik powietrze-woda”, a także monitoring środowiskowy i opcje kontroli dostępu.

SERWER VARISTAR I SIEĆ

 • Szeroki wybór szaf sieciowych i serwerowych
 • Różne wersje w wielu wymiarach
 • Indywidualne konfiguracje z różnych standardowych produktów w ramach usługi SCHROFF ServicePlus

KOLOKACJA VARISTAR
• Maksymalna ochrona dostępu
• Elastyczne zarządzanie kablami

SZAFKI CHŁODZONE WODĄ VARISTAR
• Najwyższa wydajność chłodzenia na najmniejszej powierzchni

CHŁODZENIE SZAFY. TACE WENTYLATORÓW 19”

 • Do chłodzenia pojedynczych komponentów i zespołów w szafach 19”
 • Wysoki przepływ powietrza do ukierunkowanego odprowadzania ciepła
 • Z wentylatorami osiowymi lub promieniowymi
 • Aprobaty UL i CE

WYMIENNIKI CIEPŁA POWIETRZE/WODA

 • Zwiększenie wydajności chłodzenia na szafę w centrach danych lub do zapewnić nadmiarowość chłodzenia
 • Najbardziej energooszczędne urządzenia o wydajności chłodniczej do 40 kW na stojak
 • Pasywny wymiennik ciepła
 • Zintegrowany w szafie aktywny wymiennik ciepła
 • Rzędowy wymiennik ciepła

Inne wpisy

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej

Komputery panelowe OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 i PPC-3150S-RB

W niniejszym artykule dokonamy zestawienia dwóch typów komputerów panelowych różnych producentów. Będą to PPC-3150S-RB firmy Advantech oraz OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 firmy AAEON, oferujące zaawansowane możliwości i solidną konstrukcję, co czyni je idealnymi rozwiązaniami dla szerokiego zakresu zastosowań…

Czytaj więcej