Wydajne rozwiązanie w formacie mini-ITX z procesorami serii N

Płyta MIX-ALND1

MIX-ALND1 to warta uwagi płyta od AAEON, idealnie nadająca się do rozwiązań „low budget”. Jest wyposażona w procesory Intel® z serii N (Intel® N97, Intel® N50). Płyta zapewnia niski pobór mocy oraz dużą wydajność. Uzupełnia ją wbudowana grafika Intel® UHD i pamięć systemowa typu DDR5 4800MHz SODIMM do 32GB, usprawniając przetwarzanie brzegowe.

Przyjazne dla użytkownika udoskonalenia punktów sprzedaży i systemów kiosk

Integratorzy systemów wybierają płytę MIX-ALND1, gdyż cenią sobie niskie koszty początkowe, wspierane przez wydajne i efektywne procesory z serii N. Dodatkowym atutem są liczne porty, umożliwiające podłączanie urządzeń peryferyjnych m. in.: podwójne złącze GbE LAN, 2 porty USB 3.2 Gen.2, 6 portów USB 2.0, 2 porty RS-232/422/485, 4 porty RS-232.

Płyta MIX-ALND1 – zaawansowane rozwiązanie dla graczy

Płyta MIX-ALND1 posiada gniazda M.2 B-key i M-Key. Wraz z dodatkową pamięcią masową i kartami graficznymi umożliwia użytkownikom tworzenie zaawansowanych rozwiązań gamingowych. Udoskonala to pakiet grafiki Intel® UHD na płycie i odblokowuje prawdziwy potencjał urządzenia. Konstrukcja płyty posiada bogatą konfigurację opcji wyświetlania,  składającą się z 2 x HDMI 2.0 i 1 x DP 1.4 dla rozdzielczości 4K przy 60 Hz plus 18/24-bitowe dwukanałowe złącze LVDS. Daje możliwość obsługi jednocześnie trzech wyświetlaczy, zapewniając graczom niezapomniane wrażenia.

Automatyzacja maszyn

Płyta MIX-ALND1 oferuje obsługę łączności 4G, 5G i Wi-Fi poprzez klucze M.2 (B i E), dzięki czemu doskonale nadaje się jako sterownik CNC dla automatyki przemysłowej. Ponadto wewnętrzne złącza, w tym cyfrowe I/O i liczne złącza portów szeregowych ułatwiają integrację czujników w celu precyzyjnego wykrywania błędów. Na płycie znajdują się także gniazda M.2 dla SATA i PCIe, zapewniające wystarczającą pojemność do przechowywania programów czy danych. Dzięki temu możliwe jest  konfigurowanie powtarzalnych zadań dla zautomatyzowanych maszyn.

W związku z tym, że MIX-ALND1 posiada sporą ilość wewnętrznych złączy i szerokie opcje rozbudowy dla Wi-Fi, 5G, akceleracji AI czy dodatkowych modułów pamięci masowej, stanowi idealny wybór do upraszczania złożonych wymagań projektowych. Biorąc pod uwagę wydajność platformy procesorowej i możliwość konfiguracji wyświetlaczy, płyta jest przystępnym finansowo urządzeniem o niskim poborze mocy. Znajdzie zastosowanie w systemach typu kiosk, rozwiązaniach gamingowych i automatyzacji przemysłu.

Inne wpisy

CSI S.A. na konferencji TEK.day w Gdańsku!

Już 15 września 2023 roku w centrum konferencyjnym AmberExpo odbędzie się konferencja Tek.day! Jest to jednodniowe wydarzenie, zrzeszające profesjonalistów związanych z produkcją i projektowaniem elektroniki. Spotkanie to przede wszystkim targi w formule table-top, szereg interesujących wykładów oraz praktyczne…

Czytaj więcej

Enterprise SSD to zoptymalizowana wytrzymałość do różnych zastosowań

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia pamięci masowej klasy przemysłowej wśród małych i średnich przedsiębiorstw, Apacer wprowadził na rynek nową serię Enterprise SSD. Produkty z serii charakteryzują się dużą pojemnością, żywotnością i niezawodnością klasy korporacyjnej, a także znacznie mniejszymi…

Czytaj więcej

Nowy standard w zakresie przemysłowych rozwiązań komputerowych

BOXER-6751-ADP od firmy AAEON to bezwentylatorowy BOX PC, dedykowany do instalacji na szynę DIN. To wyjątkowo wszechstronne i wyrafinowane rozwiązanie w niewielkiej obudowie. Zawiera pokaźny wybór interfejsów obsługiwanych przez procesory Intel® Core™ 12. generacji (Core i3, i5,…

Czytaj więcej