Wolnostojąca obudowa A30S4E ze stali nierdzewnej – ochrona elektroniki w najtrudniejszych warunkach środowiskowych

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

Obudowy serii A30S4E są produkowane przez firmę Hoffman. Zostały one zaprojektowane specjalnie z myślą o aplikacjach pracujących w ciężkich warunkach przemysłowych. Szafa ze stali nierdzewnej typu 304 lub 316L jest wolnostojącym rozwiązaniem stworzonym specjalnie do montażu bardzo dużych urządzeń elektrycznych  i elektronicznych, a także wielu mniejszych jednostek. Wolnostojąca obudowa A30S4E ze stali nierdzewnej jest dostępna w ofercie CSI.

Unikalne cechy obudowy A30S4E zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o przemyśle naftowym, petrochemicznych, celulozowo-papierniczym czy oczyszczalniach ścieków. Niemniej produkt ten znajduje zastosowanie także w sektorze spożywczym czy farmaceutycznym.

Szafa serii A30S4E posiada stopień ochrony IP66 oraz IK10. Ponadto obudowa zapewnia doskonałą odporność na korozję oraz zapobiega degradacji sprzętu w trudnych warunkach środowiskowych. Konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej typu 304 lub 316L ze ściankami o grubości 2,5 mm. A30S4E to solidna, spawana obudowa, pozbawiona ostrych krawędzi, w której wszystkie części konstrukcji są uziemione.

Drzwi szafy są ryglowanie dzięki wytrzymałemu uchwytowi ze stali nierdzewnej 316L POWERGLIDE® z trzypunktowym mechanizmem zatrzaskowym. Uszczelka poliuretanowa (IP66) zapewnia natomiast bardzo dobrą ochronę przed wnikaniem kurzu, brudu, wody czy oleju.

W zależności od potrzeb klienta istnieje możliwość zainstalowania elektroniki na płycie montażowej lub na panelach rackowych. Ponadto płytę montażową można zamontować na dowolnej głębokości szafy.

Ulokowanie całego systemu okablowania w cokole konstrukcji pozwala użytkownikowi wykorzystywać w całości pozostałą przestrzeń obudowy do celów montażowych. Wysokość cokołu w standardzie wynosi 100mm, a poprzez łatwy demontaż przedniej podstawy zapewniony jest dostęp do kabli. Podobne ułatwienie dają zdejmowane płyty podłogowe wewnątrz szafy.

Konstrukcja umożliwia maksymalną elastyczność projektowania obudowy.  Ponadto obudowa A30S4E dostępna jest w czterech wykonaniach: szafa jednodrzwiowa z pojedynczym dostępem (pojedyncze drzwi z przodu obudowy), jednodrzwiowa z podwójnym dostępem (pojedyncze drzwi z przodu i z tyłu obudowy), dwudrzwiowa z pojedynczym dostępem oraz dwudrzwiowa z podwójnym dostępem.

Obudowa A30S4E w ofercie CSI

Obudowa A30S4E oferowana przez firmę CSI dostępna jest w kilku wersjach rozmiarowych od 1800x600x400mm do 2000x1560x800mm, bez cokołu lub z wysokim cokołem (200mm) oraz z różną grubością ścian i podłogi. Dla tego modelu przewidziane są także różnorodne akcesoria dodatkowe. Są to m.in. płyta montażowa ze stali ocynkowanej z zestawem montażowym, oświetlenie LED czy zabezpieczenie drzwi przed zamykaniem dedykowane dla dużych obudów.

Na wyposażeniu każdej obudowy znajduje się kieszeń na dokumenty. Zapewnia ona zatem wygodne miejsce do przechowywania schematów, instrukcji obsługi i innych dokumentów wewnątrz obudowy. Kieszeń zamontowana jest wewnątrz solidnych, usztywnianych drzwi szafy, których kąt otwarcia wynosi 100°.

Obudowy ze stali nierdzewnej marki Hoffmana, należącej do Grupy Pentair Equipment Protection, są produkowane w polskiej fabryce w Dzierżoniowie. Oferują one klientom elastyczność produktową, użyteczność i efektywność. Estetyczne wykończenie szafy A30S4E jednocześnie spełnia europejskie wymagania w wielu aplikacjach, jak i zapewnia solidną konstrukcję. Dodatkowo nowy design z podwójnym dostępem idealnie nadaje się do montażu dużych, ciężkich urządzeń. Sprawdzi się zatem wszędzie, gdzie specjalne uszczelnienie oraz sztywność konstrukcji są bardzo ważne. Obudowa ze stali nierdzewnej to doskonałe rozwiązanie dla systemów rozruchowych, sterowników napędów i PLC.

Inne wpisy

Przesuń granice swojej pracy z serią produktów SanDisk Professional

SanDisk Professional to linia produktów stworzona z myślą o profesjonalistach, którzy potrzebują niezawodnych i wydajnych rozwiązań do przechowywania danych. Niezależnie od tego, czy jesteś fotografem, filmowcem, czy inżynierem danych, produkty SanDisk Professional oferują technologie, które sprostają Twoim wymaganiom. Wysoka Wydajność…

Czytaj więcej

Bezwentylatorowy Boxer-6711-ADN do obsługi aplikacji Edge Computing

Bezwentylatorowy Boxer-6711-ADN firmy AAEON to zaawansowany komputer przemysłowy typu BoxPC do instalacji na szynie DIN. W celu zapewnienia optymalnej wydajności i trwałości, wyposażony został w szybkie i łatwo dostępne interfejsy. BOXER-6711-ADN stanowi najlepsze rozwiązanie do sterowania…

Czytaj więcej

conga-SA8 – nowy moduł SMARC 2.1 o wysokiej wydajności i niskim zużyciu energii

Należący do rodziny komputerów modułowych (COM) conga-SA8 bazuje na nowoczesnej platformie, integrującej procesory z serii Intel Atom x7000RE (“Amston Lake”). Wysoka wydajność przy jednoczesnym minimalizowaniu zużycia mocy stanowi idealne rozwiązanie dla mobilnych aplikacji przemysłowych oraz urządzeń pracujących na bateriach….

Czytaj więcej