Wkrótce w sprzedaży nowa linia produktów DDR5 producenta APACER

DDR5 marki Apacer

Apacer planuje wprowadzić do sprzedaży nową serię przemysłowych pamięci DDR5-4800 UDIMM i RDIMM, a także PCIe Gen4 x 4 o bardzo wysokiej pojemności. Oferta obejmować będzie cztery główne kategorie, a dokładniej pamięci: serwerowe, przemysłowe, konsumenckie i do gier. Pamięci DDR5 oferowane przez CSI dedykowane będą dla przedsiębiorstw. Znajdą zastosowanie m. in. w sztucznej inteligencji, centrach danych i aplikacjach przemysłowych. Innowacyjne rozwiązania zaspokoją potrzeby automatyki przemysłowej, inteligentnego transportu, branży lotniczej czy obronnej. Przepustowość pamięci DDR5 jest dwukrotnie większa niż w przypadku DDR4.

Ultra wysoka wydajność i jeszcze więcej możliwości

Jeśli szybkość transmisji jest obliczana na początkowym poziomie 4,8 Gb/s to jest to o 50% więcej niż obecne 3,2 GB/s pamięci DDR4. Oprócz poprawy wydajności pamięci DDR5, nastąpił progres w kierunku stabilności i efektywności energetycznej. Najnowsza pamięć zostanie wydana w specyfikacji UDIMM. Następnie RDIMM, SODIMM oraz innej obsługującej procesor Intel Alder Lake 12 generacji, Xeon Sapphire Rapids-SP czy AMD Zen4 EPYC Genoa. Wprowadzenie produktów do sprzedaży otworzy nowe możliwości biznesowe z partnerami strategicznymi wielu firm. Zgodnie z planem w drugiej połowie 2021 roku dostępne będą pierwsze egzemplarze, a w 2022 r. przedstawiona zostanie szersza oferta.

Efektywna technologia spełniająca potrzeby zastosowań na rynku wertykalnym

Wytrzymałe pamięci DDR5 marki APACER mogą pracować w rozszerzonym zakresie temperatur zgodnie z wymaganiami przemysłowymi. Dostępne są z wieloma powłokami ochronnymi. Zaletą produktów jest to, że działają w ekstremalnych warunkach jakie panują wewnątrz hal produkcyjnych. Sprawnie działają zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach, wilgotnym środowisku oraz są odporne na wibracje.

Inne wpisy

VPC-5640S – boxPC do inteligentnych zastosowań w pojazdach i AMR

VPC-5640S to bezwentylatorowy komputer kompaktowy klasy przemysłowej, domyślnie wyposażony w procesory 12. generacji Intel® Core™ i7-1265UE. Opcjonalnie obsługuje również wersje z procesorami Intel® Core™ i5 oraz i3. Co pozwala na odpowiednią konfigurację, w zależności od potrzeb i zróżnicowania…

Czytaj więcej

UTC-115K zaawansowany panel dotykowy All-in-One, spełniający wymagania nowoczesnych aplikacji interaktywnych i samoobsługowych

Seria komputerów panelowych UTC-115K firmy Advantech została wyposażona w energooszczędne procesory Intel® 12 Generacji. Mianowicie N97 o taktowaniu 2,0 GHz (4 rdzenie), zapewniający wydajność w lekkich aplikacjach. A także Core™ i3-N305 o taktowaniu 1,8 GHz…

Czytaj więcej

Nowe cyberbezpieczne rozwiązania pozwalające na ochronę przed zakłóceniami EMI we współczesnym przemyśle

Niniejszy artykuł przedstawia zaawansowane rozwiązania EMC, czyli w jaki sposób postępy technologiczne, jak kompatybilne elektromagnetycznie (EMC) subrack od nVent SCHROFF, mogą zwiększyć odporność współczesnych systemów i aplikacji przemysłowych, w tym kolejowych. Zakłócenia elektromagnetyczne (EMI) jako nieustanne zagrożenie dla…

Czytaj więcej