Unikalna sprzętowa synchronizacja czasu i dokładność pozycjonowania, czyli RBX-I2000

RBX-I2000

W sierpniu 2022 r. firma AAEON wprowadziła pierwszy autonomiczny kontroler robota RBX-I2000. Wykorzystuje on zintegrowaną sprzętowo synchronizację czasu do udoskonalania technologii zewnętrznych autonomicznych robotów mobilnych. Jako pierwszy sterownik robota oferuje precyzyjną dokładność pozycjonowania na poziomie centymetra w czasie rzeczywistym, zapewniając przy tym wielokanałową synchronizację z kamerami Velodyne, Xsens i stereo.

RBX-I2000. Wyjątkowa moc obliczeniowa

Wyrafinowany mechanizm RBX-I2000 zasila 11. generacja procesorów Intel® (i7/i5/i3/Celeron) z 4 rdzeniami i 8 wątkami do precyzyjnego przetwarzania algorytmicznego. Tak zaawansowany procesor oznacza, że RBX-I2000 jest wyposażony w moc niezbędną do sprzętowej synchronizacji czasu z czterema portami wyjściowymi PPS oraz ToD. Zostaje w ten sposób usprawniona fuzja czujników na dwóch złączach.

RBX-I2000 obsługuje do 64GB dwukanałowej pamięci DDR4 3200 MHz oraz klucz M.2 M PCIe Gen4 x4 NVMe SSD do 2 TB. Ponadto GbE x 4, HDMI 2.0 x 1. rozbudowany interfejs RS-232/485, USB 3.0 x 4, CANbus, GPIO czy 8-bitowe DIO są w stanie zapewnić integrację wielu urządzeń peryferyjnych. Urządzenie posiada również gniazdo rozszerzeń zawierające M.2 E Key 2230 oraz mPCIe (1 x dla modułu GPS, 1 x dla magistrali PEAK CANbus). Zastosowanie grafiki Intel® Iris®Xe dodatkowo sprawia, że RBX-I2000 staje się jeszcze bardziej wszechstronnym urządzeniem.

Szybkość i dokładność na poziomie centymetra

Największymi ulepszeniami oferowanymi przez RBX-I2000 są szybkość i dokładność pozycjonowania. Odchodząc od synchronizacji czasu opartej wyłącznie na oprogramowaniu, opóźnienie RBX-I2000 zmniejszono ze standardowych 100 ~ 200 mikrosekund do około 20 nanosekund. Dzięki zaawansowanym 4-kanałowym portom synchronizacji, RBX-I2000 jest w stanie zapewnić bardziej precyzyjne dane dotyczące dokładności położenia za pośrednictwem szerszej gamy czujników, przy czym każdy port obsługuje dwa kanały 9600bps i 115200bps. I to właśnie, wraz z synchronizacją czasu T-BOX i wbudowaną 9-osiową obsługą IMU Xsens MTi-670, umożliwia kontrolerowi robota wykorzystanie Movella™ Xsens RTK do generowania danych pozycyjnych na poziomie centymetra, a także danych sygnałowych ze zintegrowanego skryptu 3D LIDAR SLAM.

Ta bezwentylatorowa jednostka montowana na ścianie pracuje w standardowym zakresie temperatur 0°C ~ 50°C. Obsługuje napięcie zasilania od 9 do 36V (opcjonalnie 12V) z automatycznym włączaniem systemu wsparcia. Dzięki tak dużemu zwiększeniu szybkości przetwarzania i dokładności pozycjonowania, RBX-I2000 z założenia ma stanowić wyjątkową podstawę dla inteligentnych zastosowań w rolnictwie i górnictwie oraz rozszerzyć zakres opcji dostępnych w dziedzinie Przemysłu 4.0.

Inne wpisy

Wydajne rozwiązanie w formacie mini-ITX z procesorami serii N

MIX-ALND1 to warta uwagi płyta od AAEON, idealnie nadająca się do rozwiązań „low budget”. Jest wyposażona w procesory Intel® z serii N (Intel® N97, Intel® N50). Płyta zapewnia niski pobór mocy oraz dużą wydajność. Uzupełnia ją wbudowana…

Czytaj więcej

CSI S.A. na konferencji TEK.day w Gdańsku!

Już 15 września 2023 roku w centrum konferencyjnym AmberExpo odbędzie się konferencja Tek.day! Jest to jednodniowe wydarzenie, zrzeszające profesjonalistów związanych z produkcją i projektowaniem elektroniki. Spotkanie to przede wszystkim targi w formule table-top, szereg interesujących wykładów oraz praktyczne…

Czytaj więcej

Enterprise SSD to zoptymalizowana wytrzymałość do różnych zastosowań

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia pamięci masowej klasy przemysłowej wśród małych i średnich przedsiębiorstw, Apacer wprowadził na rynek nową serię Enterprise SSD. Produkty z serii charakteryzują się dużą pojemnością, żywotnością i niezawodnością klasy korporacyjnej, a także znacznie mniejszymi…

Czytaj więcej