Technologie bezpieczeństwa w dyskach SSD – Apacer Core Security Technology

ST170

Firma Apacer, producent profesjonalnych dysków i kart pamięci dla przemysłu i wojska, wprowadził grupę produktów Apacer Secure SSD, w której zaimplementował zaawansowaną technologię bezpieczeństwa Core Security Technology. Technologia ta składa się z trzech podstawowych funkcji:  CoreEraserCoreDestroyer i CoreProtector.

CoreEraser Technology

Technologia ta umożliwia dokładne i kompleksowe usunięcie danych z dysku, a po procesie czyszczenia, stosowania go tak, jak nowego dysku. Do wyboru są trzy klasy bezpieczeństwa.Class 1: Class 1: Quick Erase. 
Eliminuje tablicę FAT i MBR. Jest najprostszą funkcją, która powoduje, że dysk jest traktowany przez komputer jak nowy, niesformatowany, gotowy do założenia partycji i systemu plików.

 

Class 2: Full Erase.
Jest to bardziej kompleksowa czynność niż Quick Erase, gdyż kasowane są dane użytkownika (obszar dysku widoczny przez użytkownika), sektory zapasowe (niewidoczne dla użytkownika) oraz tablica partycji FAT i MBR. Sektory dysku po zakończeniu procedury Full Erase będą widoczne jako puste („FF” lub „00”), jak w nowym dysku.

 

Class 3: MIL Erase.
To najbardziej zaawansowana funkcja, zgodna z międzynarodowymi certyfikowanymi metodami czyszczenia dysku z danych, które spełniają standardy wojskowe i przemysłowe, jak np. NSA 9-12. MIL Erase kasuje tablicę FAT, MBR, a także dane użytkownika, pusty obszar dysku, sektory zapasowe, a następnie zapisuje całość losowymi danymi i weryfikuje poprawność zapisania losowych danych.

CoreDestroyer Technology

Jest to najbardziej zaawansowana metoda niszczenia danych na dysku połączona z kasowaniem obszaru systemowego, czyli usuwaniem firmware z kontrolera dysku. Skasowane są w 100% wszystkie dane w chipach pamięci NAND Flash, firmware kontrolera oraz tabela zarządzania. Dysk nie nadaje się do ponownego użytku przez użytkownika bez uprzedniego przywrócenia oprogramowania firmware przez producenta.

 

CoreProtector

Powszechne stosowanie dysków SSD zamiast HDD w aplikacjach typu mission critical powoduje coraz większe zagrożenie kradzieży strategicznych danych. Technologia CoreProtector wprowadza kilka klas ochrony danych przed kradzieżą:

Class 1: Data Protect.
Dyski SSD Apacer opuszczając fabrykę wyposażone są w unikalny 512-bajtowy klucz (Security Key), który jest aktualizowany za każdym razem, gdy komputer uruchamia się. System BIOS komputera może uzyskać klucz, a użytkownik hosta może użyć go jako hasło dostępu do wybranego programu użytkowego lub uruchamiania procesu. Błędne wprowadzenie klucza skutkuje przerwaniem wykonywania operacji dostępu.

 

Class 2: Write Protect.
Apacer stworzył wirtualny schemat zapisu (Virtual Write), który przepuszcza dane przez kontroler dysku i przechowuje je tymczasowo w pamięci bez zapisu na właściwej ku temu powierzchni dysku. System operacyjny może wtedy normalnie funkcjonować, ale ponieważ cały proces jest wirtualny, żadne dane nie zostaną faktycznie zapisane w pamięci Flash. Gdy host zostanie restartowany wszystkie tymczasowe dane znikają bez śladu. Virtual Write jest uruchomiony w systemie operacyjnym z poziomu nośnika, nie ma konieczności stosowania instalacji dodatkowych driverów itp. Jest to wewnętrzna funkcja dysku niezależna od systemu operacyjnego.

Class 3: Device Protect.
Stworzona jako bardzo wszechstronna funkcja, można uznać ją za połączenie ochrony przed odczytem i zapisem. Zapewnia kompleksową ochronę danych i zabezpieczenie przed nieautoryzowanym odczytywaniem plików z dysku. W momencie gdy ochrona jest włączona, Device Protect przepuszcza komendy odczytu przez kontroler, ale żadne poprawne dane nie mogą być zwrócone. Wszystkie próby odczytu na chronionym nośniku otrzymają odpowiedź: „FFh” lub „00h”, co oznacza „błędne dane”.

 

Interesujesz się technologiami bezpieczeństwa w pamięciach Flash?

Przeczytaj o Technologiach Nano Coating i Molding Protection oraz technologii CoreEraser!

Pozostałe aktualności

Boxer-6450-TGU ekonomiczny komputer przemysłowy z procesorami 11 generacji Tiger Lake-U

Firma CSI S.A. ma przyjemność przedstawić ekonomiczny komputer przemysłowy marki Aaeon bazujący na wydajnych procesorach 11 generacji Tiger Lake-U. Jest to odchudzona wersja flagowego komputera BOXER-6643-TGU. Opisywany BOXER-6450-TGU ma wymiary 166 x 118 x 56 mm. Oferuje taki sam…

Dowiedz się więcej

SOM-5993 – wydajny moduł COM Express® Basic Type 7 z Ice Lake

CSI S.A. prezentuje najnowszy modułowy komputer przemysłowy od  firmy Advantech – SOM-5993. Ten wydajny moduł COM Express Basic Type 7 bazuje na niezwykle wydajnych procesorach Intel® Xeon® D z rodziny Ice Lake. Do dyspozycji użytkowników są następujące warianty CPU:…

Dowiedz się więcej

Karty SD i microSD z serii S750/S650 od ATP Electronics

W lipcu 2022 ATP Electronics, światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, przedstawił nowe karty SD i microSD z serii S750/S650 3D TLC, zaprojektowane z przeznaczeniem nagrywania non-stop. Wymienione serie spełniają wymagania kamer i rejestratorów cyfrowych (DVR), systemów nadzoru, pojazdów autonomicznych i…

Dowiedz się więcej