Szybkie karty przemysłowe – CFast 2.0 HS

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

Przemysłowe karty Apacer CFast 2.0, to nowość w ofercie krakowskiej firmy CSI. Karty te charakteryzują się wysoką przepustowością danych i pozwalają na sekwencyjny odczyt/zapis do 285/260 MB/s. Dzięki zastosowaniu pamięci NAND Flash SLC (Single Level Cell) oraz zaawansowanym technologiom Power Failure Management i Wear Leveling, karty CFast 2 charakteryzują się najwyższym poziomem niezawodności, trwałości i integralności danych.

Te nowe karty pamięci flash są wyposażone w najbardziej wydajny interfejs SATA 6.0 Gb/s. Dodatkowo karty CFast 2 charakteryzują się również wysoką uniwersalnością, ponieważ są w pełni kompatybilne w dół ze standardem SATA 3Gb/s i 1.5 Gb/s.

Karty dostępne są w pojemnościach od 4 do 32GB, są przystosowane do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur od -40 do +85°C oraz są odporne na wstrząsy i wibracje. MTBFwynosi ponad 2.000.000 godzin.

Jedną z wielu dodatkowych funkcji tego urządzenia jest również S.M.A.R.T. (Self Monitoring, Analysis and Reporting Technology) oraz korekcja błędów ECC 40-bit/1KB. Dla efektywności energetycznej karta CFast 2 wykorzystuje opcję Device Sleep, która pozwala na zmniejszenie zużycia energii, gdy urządzenie nie jest w trybie pracy. Ponadto karta posiada funkcję ATA Secure Erase, która umożliwia bezpieczne wymazanie danych użytkownika oraz chroni kartę przed szkodliwym atakiem.

Z uwagi na niewielkie rozmiary (42.8 x 36.4 x 3.6 mm) karty Apacer CFast 2.0 są idealnym rozwiązaniem nawet dla bardzo małych urządzeń. Karty te znajdują zastosowanie w aplikacjach wojskowych, lotnictwie, komputerach osobistych, urządzeniach interaktywnych czy w serwerach.

Inne wpisy

Zarządzane produkty NAND od ATP

Omówione w niniejszym artykule produkty NAND od ATP Electronics łączą pamięć flash NAND i kontroler sprzętowy zintegrowane w tym samym pakiecie układów scalonych. Upraszcza to projekt interfejsu aplikacji, umożliwiając wewnętrznemu kontrolerowi zarządzanie pamięcią flash i zwalnia host z…

Czytaj więcej

Kompaktowy de next-TGU8 – duża wydajność w małym formacie!

Komputer jednopłytkowy de next-TGU8 jest wyposażony w procesory Intel® Core™ i7/i5/i3/Celeron® 11. generacji (w zależności od wersji). To pierwszy tego typu komputer jednoukładowy, którego producentem jest AAEON, charakteryzujący się tak małym formatem (86 mm x 55 mm)…

Czytaj więcej

ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu…

Czytaj więcej