Szafy Varistar w standardzie militarnym MIL-S-901D

Szafy Varistar MIL

Obudowy przemysłowe Varistar MIL od nVent SCHROFF znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie panują wymagające warunki środowiskowe. Bardzo dobrze sprawdzą się także w trudnych warunkach atmosferycznych.

Szafy Varistar MIL charakteryzują się wysokim stopniem ochrony IP55. Zostały podwójnie zabezpieczone przed korozją, są ocynkowane i malowane proszkowo. Nośność dynamiczna wynosi 150 kg, a obciążenie statyczne 1600 kg, co czyni je wyjątkowo solidnymi i wytrzymałymi na znaczne obciążenia.

Te solidne obudowy 19” spełniają normę wojskową MIL-S-901D, która dotyczy wstrząsów mechanicznych o dużym natężeniu i stosuje się do sprzętu montowanego na statkach. Szafy Varistar MIL spełniają także następujące standardy: IEC 60529; IEC 61587-1; IEC 60297-3-100; IEC 61587-3; IEC 61587-1. Zgodnie z dyrektywą RoHS spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące odporności na wstrząsy i wibracje.

Zaletą produktów jest wyposażenie w amortyzatory, dzięki czemu znajdą one zastosowanie w aplikacjach mobilnych. Dostępne modele 1013020110130-198 posiadają ochronę EMC o parametrach: 60 dB przy 1 GHz, 40 dB przy 3 GHz (IEC 61587-3). Różnią się od siebie jedynie rodzajem amortyzacji. W standarcie możemy dostać szafy o wymiarach: wys. 1800 mm, szer. 600 mm, gł. 800 mm w kolorze RAL 7032.

Niewątpliwym atutem Varistar MIL jest to, że szafy mogą zostać skonfigurowane pod indywidualne wymagania klienta zgodnie z preferencjami i przesłanym projektem. Dodatkowo zostały zaprojektowane w oparciu o szafę Varistar, przez co wykazują się wysoką zdolnością do integracji. Wykorzystuje się je w takich branżach jak kolejnictwo, transport, telekomunikacja. Szafy Varistar MIL stosuje się również w branży morskiej, a w szczególności na statkach, gdzie panują specyficzne warunki środowiskowe. Istnieje możliwość przygotowania specjalnego magazynu dla klientów wraz z gwarancją szybkiej dostawy z Polski.

Inne wpisy

Oferta zasilaczy przemysłowych firmy FSP

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy dwa nowe modele zasilaczy przemysłowych tj.: YH5151 oraz YH5301, podchodzących z oferty firmy FSP. Urządzenia te zostały zaprojektowane z myślą o najwyższych standardach jakości i niezawodności, niezbędnych w wielu nowoczesnych zastosowaniach przemysłowych. <a...

Czytaj więcej

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej