Systemy automatycznego pobierania opłat

Systemy automatycznego pobierania opłat

Rozwiązania firmy Advantech, dostarczane przez CSI Computer Systems for Industry, oferują sprzęt przemysłowej klasy, który jest znany z bogatych funkcji, solidnej konstrukcji oraz szerokiego wachlarza rozszerzeń, odgrywających wielkie znaczenie w branży transportowej.

Poniżej przedstawiono kilka przykładów aplikacji, w których sprzęt przemysłowy znajduje zastosowanie w transporcie, a konkretnie w systemach automatycznego pobierania opłat.

System automatycznego pobierania opłat jest jedną z podstawowych aplikacji spotykanych na przystankach autobusowych, stacjach metra lub kolei. Rozwiązanie to wykorzystywane jest do automatycznych bramek, automatów biletowych czy elektronicznych systemów informacji pasażerskiej. W takiej aplikacji jednym z najważniejszych elementów jest zachowanie płynnego przepływu pasażerów, nawet w godzinach szczytu.

Przykładem urządzeń stosowanych w bramkach w metrze może być seria komputerów kompaktowych ITA-1000, która odegrała ważną rolę w zautomatyzowaniu systemu pobierania opłat w metropoliach w Chinach, Europie oraz w wielu innych regionach świata. Aplikacja zaspokaja potrzeby, jakie generuje stacja metra czy stacja pociągów miejskich i podmiejskich. Odniosła ona wielki sukces na całym świecie od Szanghaju, poprzez Singapur, aż do Mediolanu.

W godzinach szczytu zautomatyzowany system bramek musi utrzymywać stały przepływ pasażerów. Tego typu bramka powinna być stabilna i wyposażona w funkcję chroniącą przed zakłóceniami zasilania. Dla przykładu komputer kompaktowy ITA-1711 posiada procesor Intel Celeron J1900, pracujący z częstotliwością 2.0GHz, wbudowane 4G pamięci DDR3 i opcjonalny NVRAM. Urządzenie charakteryzuje się dużą liczbą portów, m.in. 14 x COM, 6 x USB, 2 x LAN. Ponadto komputer pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości full HD.

Seria ITA-1000 z uwagi na wspomnianą wyżej bogatą różnorodność złącz I/O, jest także idealnym rozwiązaniem dla aplikacji stosowanych w automatach biletowych (ticket vending machines – TVM). Składają się one zazwyczaj z panelu dotykowego z ekranem LCD LED, paneli na karty płatnicze oraz gotówkę, często także z czytników kart zbliżeniowych i czytników kart miejskich. Od początku produkcji, seria ITA-1000 zyskała poparcie wielu integratorów systemów i jest szeroko stosowana w setkach systemów TVM na całym świecie.

Systemy te muszą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w każdych warunkach środowiskowych, które obejmują zarówno ekstremalne temperatury jak i wpływ kurzu czy pyłu. Stąd komputery oferowane przez firmę CSI zostały zaprojektowane z myślą o dużych amplitudach temperatur. Bezwentylatorowa i hermetyczna konstrukcja również znacznie zmniejsza wpływ czynników środowiskowych na działanie urządzenia.

Potrzeby użytkowników w branży transportowej są olbrzymie i nadal się rozwijają. Dlatego też urządzenia dedykowane do transportu nadal są rozwijane i przeprojektowywane, tak aby uzyskać najbardziej optymalne rozwiązania, spełniające potrzeby przemysłu transportowego.

Pozostałe aktualności

Boxer-6450-TGU ekonomiczny komputer przemysłowy z procesorami 11 generacji Tiger Lake-U

Firma CSI S.A. ma przyjemność przedstawić ekonomiczny komputer przemysłowy marki Aaeon bazujący na wydajnych procesorach 11 generacji Tiger Lake-U. Jest to odchudzona wersja flagowego komputera BOXER-6643-TGU. Opisywany BOXER-6450-TGU ma wymiary 166 x 118 x 56 mm. Oferuje taki sam…

Dowiedz się więcej

SOM-5993 – wydajny moduł COM Express® Basic Type 7 z Ice Lake

CSI S.A. prezentuje najnowszy modułowy komputer przemysłowy od  firmy Advantech – SOM-5993. Ten wydajny moduł COM Express Basic Type 7 bazuje na niezwykle wydajnych procesorach Intel® Xeon® D z rodziny Ice Lake. Do dyspozycji użytkowników są następujące warianty CPU:…

Dowiedz się więcej

Karty SD i microSD z serii S750/S650 od ATP Electronics

W lipcu 2022 ATP Electronics, światowy lider w dziedzinie pamięci masowych, przedstawił nowe karty SD i microSD z serii S750/S650 3D TLC, zaprojektowane z przeznaczeniem nagrywania non-stop. Wymienione serie spełniają wymagania kamer i rejestratorów cyfrowych (DVR), systemów nadzoru, pojazdów autonomicznych i…

Dowiedz się więcej