Systemy automatycznego pobierania opłat

Systemy automatycznego pobierania opłat

Rozwiązania firmy Advantech, dostarczane przez CSI Computer Systems for Industry, oferują sprzęt przemysłowej klasy, który jest znany z bogatych funkcji, solidnej konstrukcji oraz szerokiego wachlarza rozszerzeń, odgrywających wielkie znaczenie w branży transportowej.

Poniżej przedstawiono kilka przykładów aplikacji, w których sprzęt przemysłowy znajduje zastosowanie w transporcie, a konkretnie w systemach automatycznego pobierania opłat.

System automatycznego pobierania opłat jest jedną z podstawowych aplikacji spotykanych na przystankach autobusowych, stacjach metra lub kolei. Rozwiązanie to wykorzystywane jest do automatycznych bramek, automatów biletowych czy elektronicznych systemów informacji pasażerskiej. W takiej aplikacji jednym z najważniejszych elementów jest zachowanie płynnego przepływu pasażerów, nawet w godzinach szczytu.

Przykładem urządzeń stosowanych w bramkach w metrze może być seria komputerów kompaktowych ITA-1000, która odegrała ważną rolę w zautomatyzowaniu systemu pobierania opłat w metropoliach w Chinach, Europie oraz w wielu innych regionach świata. Aplikacja zaspokaja potrzeby, jakie generuje stacja metra czy stacja pociągów miejskich i podmiejskich. Odniosła ona wielki sukces na całym świecie od Szanghaju, poprzez Singapur, aż do Mediolanu.

W godzinach szczytu zautomatyzowany system bramek musi utrzymywać stały przepływ pasażerów. Tego typu bramka powinna być stabilna i wyposażona w funkcję chroniącą przed zakłóceniami zasilania. Dla przykładu komputer kompaktowy ITA-1711 posiada procesor Intel Celeron J1900, pracujący z częstotliwością 2.0GHz, wbudowane 4G pamięci DDR3 i opcjonalny NVRAM. Urządzenie charakteryzuje się dużą liczbą portów, m.in. 14 x COM, 6 x USB, 2 x LAN. Ponadto komputer pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości full HD.

Seria ITA-1000 z uwagi na wspomnianą wyżej bogatą różnorodność złącz I/O, jest także idealnym rozwiązaniem dla aplikacji stosowanych w automatach biletowych (ticket vending machines – TVM). Składają się one zazwyczaj z panelu dotykowego z ekranem LCD LED, paneli na karty płatnicze oraz gotówkę, często także z czytników kart zbliżeniowych i czytników kart miejskich. Od początku produkcji, seria ITA-1000 zyskała poparcie wielu integratorów systemów i jest szeroko stosowana w setkach systemów TVM na całym świecie.

Systemy te muszą pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w każdych warunkach środowiskowych, które obejmują zarówno ekstremalne temperatury jak i wpływ kurzu czy pyłu. Stąd komputery oferowane przez firmę CSI zostały zaprojektowane z myślą o dużych amplitudach temperatur. Bezwentylatorowa i hermetyczna konstrukcja również znacznie zmniejsza wpływ czynników środowiskowych na działanie urządzenia.

Potrzeby użytkowników w branży transportowej są olbrzymie i nadal się rozwijają. Dlatego też urządzenia dedykowane do transportu nadal są rozwijane i przeprojektowywane, tak aby uzyskać najbardziej optymalne rozwiązania, spełniające potrzeby przemysłu transportowego.

Inne wpisy

ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu…

Czytaj więcej

Dyski SV240 TCG firmy Apacer z certyfikatem FIPS 140-2

Stacje bazowe 5G podejmują kluczowe zadania lokalnej transmisji i konwersji danych, stanowiąc niezawodną rolę w infrastrukturze przetwarzania brzegowego. Sieć 5G zapewnia bezprzewodową łączność szerokopasmową oraz szybszą i niezawodną komunikację elektroniczną pomiędzy urządzeniami (Machine to Machine) w rozbudowie IIoT….

Czytaj więcej

Tablet RTC-710AP – Niewiarygodnie trwała i wytrzymała konstrukcja

AAEON wprowadza na rynek RTC-710AP – wytrzymały tablet przemysłowy cechujący się lepszą wydajnością w stosunku do swoich poprzedników. Model z serii RTC wyposażony jest w procesor Intel® Celeron™ N3350 (opcjonalnie N4200). Jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym i wielofunkcyjnym tabletem…

Czytaj więcej