Dyski SV240 TCG firmy Apacer z certyfikatem FIPS 140-2

Stacje bazowe 5G podejmują kluczowe zadania lokalnej transmisji i konwersji danych, stanowiąc niezawodną rolę w infrastrukturze przetwarzania brzegowego. Sieć 5G zapewnia bezprzewodową łączność szerokopasmową oraz szybszą i niezawodną komunikację elektroniczną pomiędzy urządzeniami (Machine to Machine) w rozbudowie IIoT. Więcej na temat technologii 5G piszemy tutaj. 6G jest nowym standardem technologii do wdrożenia, który ma gwarantować jeszcze wyższe prędkości danych (1 TB/s) i mniejsze opóźnienia (poniżej 100 mikrosekund) w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami.

Wraz z ewolucją technologii sieci telekomunikacyjnych wzrasta zagrożenie atakiem ransomware. Do aktywacji tego złośliwego oprogramowania dochodzi w przypadku, gdy użytkownik otworzy załącznik pochodzący z phishingowej wiadomości elektronicznej. Za jego pomocą hacker blokuje dostęp do systemów lub plików, a następnie żąda okupu (w kryptowalucie) w zamian za ich rozszyfrowanie. Ofiarą ataku może być każdy – począwszy od małych firm, po globalne koncerny, a nawet szpitale i instytucje bankowe.

 

Dyski TCG Opal SSD firmy Apacer z certyfikatem FIPS 140-2

Apacer ogłasza premierę nowej serii dysków SV240 TCG SSD z certyfikatem FIPS 140-2 nr 4386, wnosząc bezpieczeństwo przed atakiem ransomware na zupełnie nowy poziom. Federal Information Processing Standard określa standardy przetwarzania informacji opracowane przez dwa organy rządowe: Narodowy Instytut Standardów i Technologii w Stanach Zjednoczonych oraz Służbę Bezpieczeństwa Łączności w Kanadzie. FIPS 140-2 jest instrukcją zawierającą wymagania dotyczące zabezpieczeń modułów kryptograficznych w celu walidacji systemu zarządzania kluczami kryptograficznymi. Standard potwierdza, że w przypadku danego produktu wykorzystywane są odpowiednie normy bezpieczeństwa w zakresie przetwarzania danych (metody szyfrowania, algorytmy). FIPS 140-2 określa cztery poziomy ochrony. Certyfikat ten jest najbardziej pożądanym i najtrudniejszym do zdobycia dokumentem na świecie. W celu uzyskania FIPS 140-2 – certyfikatu zgodności z rygorystycznymi standardami zabezpieczeń i szyfrowania NIST, produkty Apacera poddane zostały licznym testom w celu wykluczenia jakichkolwiek braków w zabezpieczeniach.

Seria SV240 to dobrze wyważone dyski półprzewodnikowe (SSD) o doskonałej wydajności i niezawodnej żywotności. Produkty dostępne są w czterech formatach: 2,5″, M.2 2280, mSATA i MO297. Zaprojektowane z interfejsem SATA 3.2 (6 Gb/s), dyski SSD są w stanie zapewnić wyjątkową prędkość odczytu/zapisu danych. Seria SV240 SSD zapewnia szyfrowanie AES 256 i posiada zgodność z Trusted Computing Group (TCG) SSC Opal. Dyski SSD, oparte o pamięć 3D NAND Flash typu TLC zapewniają pojemność do 1920 GB. Gwarantują znacznie większą wydajność niż produkty z technologią 2D NAND. Funkcja End-to-End Data Protection gwarantuje integralność danych w wielu punktach ścieżki. Dodatkowo serię SV240 SSD wyposażono w silnik ECC LDPC, umożliwiający korekcję błędów. Seria posiada tryby oszczędzania energii, czujniki temperatury S.M.A.R.T zapobiegające przegrzaniu, DataDefender™ oraz SMART Read Refresh™.

Zastosowanie serii SV240 TCG SSD

Dzięki wzmocnionym funkcjom bezpieczeństwa, niezawodności oraz cienkiej i lekkiej obudowie, dyski od Apacera doskonale sprawdzą się w różnorodnych branżach. Należą do nich: sektor obronny, służba zdrowia, instytucje rządowe i finansowe. Nowa seria SV240 TCG SSD z walidacją FIPS 140-2 zapewnia bezpieczne rozwiązania SSD do pracy w nawet najbardziej rygorystycznych warunkach (-40°C~ 85°C). Te wytrzymałe dyski SSD znajdą zastosowanie w operacjach zarówno serwerowych jak i przemysłowych.

Inne wpisy

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej

Komputery panelowe OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 i PPC-3150S-RB

W niniejszym artykule dokonamy zestawienia dwóch typów komputerów panelowych różnych producentów. Będą to PPC-3150S-RB firmy Advantech oraz OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 firmy AAEON, oferujące zaawansowane możliwości i solidną konstrukcję, co czyni je idealnymi rozwiązaniami dla szerokiego zakresu zastosowań…

Czytaj więcej