RICO-3568 – nowy poziom wydajności oparty na architekturze RISC
Firma AAEON, wiodący dostawca w dziedzinie wbudowanych rozwiązań przemysłowych, ogłosiła premierę RICO-3568. To jednopłytkowy komputer RISC, oparty na platformie Rockchip RK3568 w formacie Pico-ITX Plus. Zaprojektowany z myślą o klientach poszukujących solidnego rozwiązania klasy przemysłowej dla rynków takich jak automatyka, digital signage czy edge computing. RICO-3568 zapewnia szeroką gamę interfejsów i opcji rozszerzeń. Dzięki temu może w pełni wykorzystywać możliwości platformy Rockchip RK3568 o wysokiej wydajności i niskim poborze mocy.
Z myślą o digital signage
Ten jednopłytkowy komputer posiada w standardzie do 4GB (opcjonalnie 8GB) pamięci LPDDR4. Dodatkowo 16GB pamięci eMMC, slot na kartę Micro-SD oraz mini-PCIe, wspierający mSATA jako opcję przechowywania danych. Dzięki procesorowi Quad-Core Arm® Cortex®-A55, zintegrowanemu NPU oraz procesorowi graficznemu Arm® Mali™-G52, płyta obsługuje szeroką gamę formatów kodowania i dekodowania video. Czyni ją to idealnym rozwiązaniem dla branży digital signage. Dodatkowo RICO-3568 posiada wyjścia video HDMI 2.0 oraz eDP 1.3. Co umożliwia mu wyświetlanie obrazu w rozdzielczości odpowiednio 4K oraz 2560 x 1600 pikseli przy 60Hz. Dzięki złączom LVDS, płyta jest również doskonałym wyborem dla zastosowań związanych z interfejsami człowiek-maszyna (HMI) w automatyce przemysłowej.
RICO-3568 oferuje liczne opcje komunikacji przemysłowej. W tym port szeregowy konfigurowalny jako RS-232/422/485, płytkę pinową do debugowania lub uzyskania dodatkowej funkcji dla RS-232 oraz konfigurowalne porty jak UART czy I2C. Dodatkowo, płyta posiada złącze GPIO, które umożliwia dostęp do wielu przemysłowych protokołów komunikacyjnych. W zakresie łączności bezprzewodowej, RICO-3568 wspiera zarówno Wi-Fi 6, jak i obsługę LTE za pośrednictwem gniazda mPCIe.
Projektowanie rozwiązań edge computing
Jego niewielka obudowa (100 mm x 80 mm) sprawia, że idealnie nadaje się do środowisk o ograniczonej przestrzeni. Bez uszczerbku dla wydajności. Pomimo niewielkich rozmiarów, oferuje szeroki zakres opcji łączności do integracji urządzeń peryferyjnych. W tym USB 3.2 Gen 1 (Type-C OTG x 1, Type A x 1), USB 2.0: Type-A x 1, Pin Header x 1, jak i 2 x GbE LAN.
Dzięki mocnemu procesorowi i wsparciu dla alternatywnych systemów operacyjnych (Android™ 12 lub Debian® 10), RICO-3568 oferuje elastyczność w projektowaniu rozwiązań edge computing. Wsparcie dla RS-232/422/485 oraz możliwość konfiguracji licznych protokołów komunikacyjnych sprawia, że RICO-3568 będzie idealnym rozwiązaniem do integracji z urządzeniami peryferyjnymi. Zapewni przy tym niezawodną komunikację w przemysłowych warunkach.
Wszystkie wymienione cechy powodują, że jednopłytkowy komputer RICO-3568 od AAEON, pracujący w standardowym zakresie temperatur 0°C~60°C lub opcjonalnie -20°C~60°C, otwiera nowy standard wydajności i wszechstronności w dziedzinie wbudowanych rozwiązań przemysłowych z wykorzystaniem architektury RISC.
Inne wpisy
CSI S.A. na Międzynarodowych Targach Systemów Zabezpieczeń i Ochrony – Security Expo 2024
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia CSI S.A. na Międzynarodowych Targach Systemów Zabezpieczeń i Ochrony – Security Expo 2024. Targi odbędą się w dniach 27-29 listopada w Centrum Ptak Warsaw Expo w Warszawie. Bez wątpienia to jedno z największych wydarzeń branżowych w…
BOXER-8642AI firmy AAEON: Wydajność i wszechstronność dla zaawansowanych aplikacji AI
Wraz z postępującą automatyzacją procesów i wzrostem zapotrzebowania na sztuczną inteligencję (AI) w przemyśle, rośnie również potrzeba odpowiednich platform sprzętowych, które spełnią wymagania nowoczesnych rozwiązań. BOXER-8642AI, oferowany przez firmę AAEON, to przemysłowy komputer AI, który stanowi odpowiedź na te…
Sprawdzone rozwiązania dla centrów danych i sieci
Szybkość zmian technologicznych stwarza nowe, znaczące wyzwania dla ochrony infrastruktury centrów danych i sieci. Zapotrzebowanie zwiększonej mocy przetwarzania, zmniejszenia opóźnień danych i obniżonych kosztów operacyjnych spotykają się z oczekiwanymi i nieoczekiwanymi konsekwencjami. Ciągle poszerzające się wymagania IT i komunikacyjne…