Cyberbezpieczeństwo w sieci

przemysłowe switche zarządzalne

Przemysłowe Switche zarządzalne

Sieć OT (Technologia Operacyjna) staje się coraz bardziej powszechna w transporcie. Jest odseparowana od typowej sieci informatycznej (IT) choć ściśle z nią współpracuje. OT to wszelkiego rodzaju urządzenia i systemy do zarządzania i monitorowania fizycznych urządzeń. Technologia operacyjna ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa publicznego, gdyż kontroluje wszystkie urządzenia stosowane przez przedsiębiorstwa i zakłady przemysłowe. Bezpieczeństwo jest jednym najważniejszych obszarów współpracy między wymienionymi technologiami. IT zabezpiecza i dostarcza sieci LAN/ WiFi, zabezpiecza też dostęp do tych sieci z Internetu. Technologia operacyjna jest niezwykle istotna dla ciągłości biznesowej, a więc bezpieczeństwo w tym obszarze jest również niekończącym się procesem. Zamykanie tej luki bezpieczeństwa wymaga złożonego podejścia do projektu. W Antaira Technologies, produkującej Przemysłowe Switche Ethernet, konwertery mediów i urządzenia bezprzewodowe, bezpieczeństwo to priorytet.

Przemysłowe Switche zarządzalne od firmy Antaira służą pełnej kontroli dostępu od uwierzytelnienia po autoryzację. Wyposażone są w zaawansowane funkcje filtrowania i bezpieczeństwa sieci. Są to min.: IGMP, VLAN, QoS, SNMP, RMON, Modbus TCP oraz 802.1X/HTTPS/SSH/SSL. Poprawiają one zarządzanie siecią w zdalnych systemach SCADA. Posiadają też funkcję „custom label„. Pozwala ona tworzyć i nadawać unikalne nazwy poszczególnym portom, w celu łatwiejszego zarządzania zdalnymi urządzeniami sieciowymi umieszczonymi w terenie.

Dedykowane rozwiązania typu: Low-Voltage 30W PoE+ Switches:

LMX-0804G-SFP-T: 8-portowy w pełni zarządzalny switch mający porty RJ-45 z funkcją Auto MDI/MDI-X. Porty SFP umożliwiają zastosowanie dowolnej wkładki SFP, a tym samym wydłużenie dystansu transmisji do 120km po światłowodzie. Przełącznik Layer 2 Ethernet.

LMX-1002G-SFP-T: 10-portowy switch Ethernet, wyposażony w 8 gigabitowych portów Ethernet i 2 gniazda SFP o podwójnej szybkości (100/1000) do podłączenia światłowodu. Przełącznik Layer 2 Ethernet obsługuje Jumbo Frame do 9.6K dla dużych pakietów danych Ethernet

LMX-1802G-SFP-T: 18-portowy zarządzalny switch, wyposażony w 16 portów Ethernet 10/100/1000Tx i 2 sloty SFP 100/1000. Przełącznik Layer 3 Ethernet.

Przedstawiane w niniejszym artykule przemysłowe przełączniki mogą być montowane na szynie DIN lub na ścianie. Pomagają efektywnie zarządzać ruchem sieciowym na dużą skalę. Zapewniają bezpieczeństwo i są wyposażonym w przyjazną dla użytkownika konsolę zarządzania. Spełniają wszelkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa cybernetycznego jak: ACL, RADIUS, RMON, TACACS+, zarządzanie dostępem, SNMP v1/v2c/v3. Charakteryzują się szerokim zakresem temperatur pracy (-40°C do 75°C). A także wzmocnioną obudową (IP 30), odporną na warunki przemysłowe i czynniki atmosferyczne.

Dedykowane rozwiązania z zakresu Low-Voltage 90W PoE bt Devices:

LMP-0702G-SFP-T-V2: 7-portowy zarządzalny Switch Ethernet PoE+ z wbudowanymi 4 portami 10/100/1000Tx, portami Ethernet obsługującymi standard IEEE802.3at/af dla maksymalnej mocy 30W/port, 1 portem 10/100/1000Tx Gigabit Ethernet oraz 2 portami 100/1000 podwójnych gniazd SFP do podłączenia światłowodu. W pełni zarządzalny switch Ethernet Light Layer 3, mający możliwość obsługi otwartego protokołu ITU-T G.8032 Ethernet Ring Protection Switch (ERPS), mającego czas przywracania sieci <50ms.

LMP-1204G-SFP-T: 12-portowy switch PoE+ z zarządzanym Ethernetem, wyposażony w 8 portów Ethernet 10/100/1000Tx, które obsługują IEEE802.3at/af dla maksymalnie 30W/port oraz 4 porty światłowodowe SFP 100/1000Fx, obsługujące moduły Single lub Multi-Mode. W pełni zarządzalny przełącznik Layer 2 Ethernet.

LMP-2012G-SFP-T: 12-portowy switch Ethernet z zarządzaniem PoE+, wyposażony w 8 portów Ethernet 10/100/1000Tx, które obsługują IEEE802.3at/af dla maksymalnie 30W/port, 2 porty 100/1000Fx obsługujące moduły Single lub Multi-Mode. W pełni zarządzalny przełącznik Layer 2 Ethernet.

Wszystkie zaprezentowane tu switche mają redundantne zasilanie z zakresu 12-48 VDC. Ponadto przekaźnik alarmowy, aktywowany przy utracie zasilania lub odłączeniu portu zabezpiecza przed wyładowaniami. Pozwala to na niezwykle szerokie ich zastosowanie w tzw. środowisku przemysłowym.

Pozostałe aktualności

Szybka i bezpieczna transmisja dzięki przemysłowym urządzeniom sieciowym

Komunikacja sieciowa to nieodzowny element nowoczesnych aplikacji przemysłowych. A urządzenie sieciowe to podstawowa jednostka. Aby transmisja była bezpieczna i szybka rozbudowuje się dostępne urządzenia sieciowe w oparciu o najnowocześniejsze platformy sprzętowe. W tym artykule przybliżymy dwa urządzenia sieciowe firmy…

Dowiedz się więcej

Wysokowydajny przemysłowy dysk SSD PCIe Gen4 x4 firmy Apacer pokonuje konkurencję

Najszybszy przemysłowy dysk Szybkie wdrażanie technologii 5G spowodowało wzrost zapotrzebowania na duże ilości pamięci masowej w przeróżnych zastosowaniach. Są to np.  telemedycyna, inteligentna opieka zdrowotna czy inteligentne budynki użyteczności publicznej.  Aplikacje tego typu wymagają nośników pamięci, które zapewniają dużą szybkość,…

Dowiedz się więcej

conga-MA7 – przemysłowy moduł COMe mini z Elkhart Lake

Komputer przemysłowy mini CSI S.A. wprowadza na rynek komputer przemysłowy w standardzie COMe mini type 10 conga-MA7 dostępny z procesorami Intel Atom z rodziny x6000E oraz Pentium J6426 i Celeron J6413 (Elkhart Lake). Cechą charakterystyczną tej rodziny procesorów jest…

Dowiedz się więcej