Przemysłowe karty microSD embedded Seria 803 Cactus

cactus industrial

Przemysłowe aplikacje embedded wymagają, aby nośniki do przechowywania danych były możliwie najmniejszego formatu i jednocześnie spełniały takie parametry jak, wysoka wytrzymałośćniezawodność oraz długa żywotność. Wszystkie te funkcjonalności można znaleźć w przemysłowych kartach microSD firmy Cactus Technologiesseria 803.

Do tej pory karty microSD nie były powszechnie stosowane w przemyśle. Większość z nich jest dedykowana na rynek konsumencki. Są one oparte na pamięci NAND Flash TLC (Tri-Level-Cell) i mają ograniczoną wytrzymałość, zaledwie do 200 zapisów. Zazwyczaj też wszystkie produkty SD i microSD mogą pracować w zakresie temperatur od -25°C do 85°C.  Dla aplikacji, w których wymagana jest wyższa wytrzymałość na trudne warunki otoczenia, jak na przykład konieczność pracy w rozszerzonych temperaturach od -45°C do 90°C Cactus oferuje karty microSD. Są one testowane w większych temperaturach, dlatego posiadają gwarancję niezawodnej pracy przez cały okres eksploatacji w warunkach przemysłowych.

Seria 803 kart micro SD, znajdująca się w ofercie CSI, oparta jest na pamięci NAND Flash SLC i posiada bardzo wysokie cykle zapisu, 70000 cykli to standard. Charakteryzuje się długowiecznościąkontrolą BOM i niezawodnością – microSD mogą pracować ponad 5 lat bez dodatkowego modyfikowania. Sekwencyjny odczyt wynosi 20MB/s, a sekwencyjny zapis – 17MB/sMTBF osiąga wartość 4 mln godzin.

Karty microSD serii 803 dostępne są w pojemnościach od 1 do 4 GB. Mają niewielkie rozmiary (15×11×1mm) oraz małą wagą (około 0.25 gram).

Cactus Technologies łączy także w serii 803 przemysłowej klasy ECCWear LevelingWrite Abort Protection Circuitry oraz Defect Management, dzięki temu czyni to karty microSDnajsolidniejszym z dostępnych produktów.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze przemysłowej karty microSD do swojej aplikacji, prosimy o kontakt z ekspertami CSI.

Cechy

 • Przemysłowy standard SDA wersja 1.1 i 2.0
 • Pojemność karty od 1GB do 4GB
 • Obsługa CPRM
 • Obsługa SPI Mode
 • Unikalny elektroniczny Serial Card ID
 • Odczyt sekwencyjny do 20MB/sec
 • Zapis sekwencyjny do 17MB/sec
 • 4 miliony godzin MTBF
 • Zgodny z RoHS
 • 5 lat gwarancji
 • Memory type SLC NAND
 • Endurance cycles >2 Million
 • Standardowa temperatura pracy (°C) -25~+85
 • Rozszerzona temperatura pracy (°C) -45~+90

Inne wpisy

Systemy klawiaturowe i podkładki pod mysz marki TEKNOKOL

Wieloletnia i owocna współpraca CSI S.A. ze światowym producentem ramion nośnych, jakim jest firma TEKNOKOL, pozwala na stwierdzenie, że warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie kolejne rozwiązania: systemy klawiaturowe oraz podkładki pod mysz. Systemy klawiaturowe ECO W ofercie wyróżnić można systemy…

Czytaj więcej

Innowacyjna karta PCIe dla połączeń sieciowych w automatyce przemysłowej

Globalna produkcja dynamicznie przekształca się w kierunku coraz bardziej zaawansowanej automatyzacji. Wraz z tymi szybkimi zmianami pojawiają się nowe wyzwania, związane z sieciami przemysłowymi. Zaawansowane urządzenia wymagają kompleksowej łączności Ethernet, podczas gdy obudowy mieszczące systemy zmniejszają się, by maksymalnie…

Czytaj więcej

Komputery panelowe OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 i PPC-3150S-RB

W niniejszym artykule dokonamy zestawienia dwóch typów komputerów panelowych różnych producentów. Będą to PPC-3150S-RB firmy Advantech oraz OMNI-3155HTT-BT-A1-1012 firmy AAEON, oferujące zaawansowane możliwości i solidną konstrukcję, co czyni je idealnymi rozwiązaniami dla szerokiego zakresu zastosowań…

Czytaj więcej