Przegląd oferty klimatyzatorów McLean

CSI - kompletne rozwiązania systemów komputerowych dla przemysłu

W naszej ofercie znajdują się różne serie klimatyzatorów firmy McLean przeznaczonych dla wielu aplikacji. Klimatyzatory przemysłowe produkowane przez firmę McLean charakteryzują się wysokim współczynnikiem efektywności energetycznej, który jest określany stosunkiem mocy chłodzenia do mocy pobranej z sieci zasilającej w celu jej uzyskania.

 

Stosowanie klimatyzatorów w przemyśle jest istotne ze względu na wydłużenie żywotności nieraz bardzo drogich urządzeń na liniach technologicznych i minimalizuje ryzyko ich awarii z powodu przegrzania. Należy pamiętać bowiem iż podwyższenie temperatury pracy urządzeń elektronicznych o 10 stopni Celsjusza skraca ich żywotność o połowę co przedstawia poniższy wykres:

Poniższa tabela przedstawia główne cechy klimatyzatorów McLean znajdujących się w naszej ofercie:

V-Series Spectracool T-Series PROAIR
 

NEW

Dostępne moce

chłodzenia L35L35

300÷2000 W 1260÷5900 W 235÷15210 W do 2100 W

Temperatura pracy

(od ÷ do, °C)

20 ÷ 55 –40 ÷ 55 –40 ÷ 55 –40 ÷ 55
Napięcia zasilania (VAC) 230 115, 230, 400 115, 230, 400 115, 230, 400
Obszary zastosowania Przemysł, indoor

Bardzo trudne warunki

przemysłowe,

outdoor /indoor,

telekomunikacja

Przemysł,

outdoor /indoor,

telekomunikacja

Przemysł spożywczy,

higieniczne,

outdoor /indoor,

trudne warunki

przemysłowe

Spełniane standardy

CE, Kein, UL,

GOST, IP56

UL/cUL, Type 12/3R/4,

CE, Telcordia,

GR- 487, GOST

UL/cUL, Type 12/3R/4,

CE, Telcordia,

GR- 487, GOST

UL/cUL, Type 12/3R/4,

UR/cUR Type 4X, GOST

 

Każdy z modeli klimatyzatorów przed wysyłką jest funkcjonalnie testowany przez producenta tak aby klient miał pewność iż otrzymuje pełno sprawny produkt. Stosowanie wydajnych klimatyzatorów firmy McLean pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej oraz zapewnienie odpowiednich warunków pracy urządzeń.

Dużą zaletą klimatyzatorów firmy McLean jest to iż standardowe modele oraz części zamienne są dostępne bezpośrednio z magazynów w Niemczech i Polsce dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić krótkie czasy dostaw. Klienci firmy CSI posiadają dodatkowo możliwość uzyskania kompleksowego doradztwa technicznego na temat doboru, instalacji i stosowania klimatyzatorów.

 

V-Series

Grupa klimatyzatorów V-Series przeznaczona jest do zastosowań wewnątrz budynków dla zakresu temperatur pracy do 55°C. Mają solidną konstrukcję obudowy wykonaną w całości ze stali i zapewniającą stopień ochrony IP56 zabezpieczający skutecznie przed zabrudzeniami kurzem i wodą. Do chłodzenia wykorzystano rotacyjny kompresor klasy T3 pozwalający zwiększyć efektywność chłodzenia o 50% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań oraz posiadają unikalny pasywny system zarządzania kondensatem. W standardowej ofercie modele V-Series dostępne są o mocach od 300 W do 2000 W. Nowinką konstrukcyjną jest tu możliwość pracy bez potrzeby stosowania dodatkowych filtrów nawet w bardzo zabrudzonym środowisku co jest możliwe dzięki specjalnej powłoce na skraplaczu. W razie zabrudzenia wystarczy po odkręceniu zewnętrznej pokrywy klimatyzatora przepłukać skraplacz wodą pod ciśnieniem w celu pozbycia się ewentualnego zabrudzenia. Obudowa ponadto jest przygotowana na stosowanie filtrów w razie potrzeby które wsuwa się w łatwy sposób pod pokrywę. Klimatyzatory typu V-Series posiadają certyfikaty CE, GOST i przeznaczone są do aplikacji dla przemysłu motoryzacyjnego, systemów pakowania, systemach produkcji papieru, magazynowania i innych.

Spectracool

Najbardziej wszechstronna grupa klimatyzatorów o mocach od 1347 W do 5900 W, którą można podzielić na te do zastosowań w aplikacjach wewnątrz budynków oraz na zewnątrz. Modele do zastosowań zewnętrznych cechują się zakresem temperatur pracy od –40 do 55°C i oprócz funkcji chłodzenia, wyposażone są w opcję grzania. Wszystkie komponenty użyte do konstrukcji wykonane są z materiałów odpornych na korozję, a w razie potrzeby cała obudowa klimatyzatora może być wykonana ze stali nierdzewnej. Klimatyzatory zewnętrzne posiadają podgrzewanie kompresora, kontrolę ciśnienia, przycisk awaryjny i spełniają wymagania Telcordia GR-487.

Klimatyzatory Spectracool do zastosowań wewnętrznych charakteryzują się aktywnym zarządzaniem kondensatem co eliminuje potrzebę odprowadzania skroplin. Dzięki osobnemu obiegowi powietrza chłodzącego wewnątrz szafy i zewnętrznego zapewniony jest stopień ochrony IP56 UL Type 12/3R/4. Klimatyzatory z omawianej serii mają ciekawy, przemysłowy wygląd, ich osłony w całości wykonane są ze stali co zabezpiecza je przed przypadkowymi uszkodzeniami, jak w przypadku osłon plastikowych, a większość śrub łączeniowych została w miarę możliwości ukryta. Bardzo ciekawie rozwiązano sposób montażu klimatyzatora do szafy, który można montować bezpośrednio na ściance czy drzwiach obudowy lub też zamontować nieco wewnątrz obudowy, aby jego obrys zbytnio nie wystawał za szafę. Wewnętrzna część obudowy wyposażona jest dodatkowo w specjalne haki ułatwiające montaż klimatyzatora. Wbudowany termostat oraz zintegrowany z klimatyzatorem wyświetlacz z przodu obudowy pozwala na bieżące monitorowanie parametrów powietrza wewnątrz urządzenia. W przypadku przekroczenia zadanej wartości temperatury użytkownik jest o tym informowany. Klimatyzatory Spectracool posiadają także funkcję automatycznego wyłączenia w przypadku otwarcia drzwi. W celu uzyskania maksymalnej wydajności chłodzenia, urządzenia wyposażono dodatkowo w aluminiowe filtry.

Seria klimatyzatorów Spectracool przeznaczona jest do aplikacji związanych z automatyką przemysłową, telekomunikacją, militarnych czy systemach dla oczyszczalni ścieków.

T-Series

Grupa klimatyzatorów T-Series charakteryzuje się szerokim zakresem mocy i dostępne modele zaczynają się już od mocy 235 W a najmocniejszy klimatyzator tej serii posiada moc chłodzącą nieco ponad15 kW. Wszystkie klimatyzatory z tej serii dzięki ogrzewaniu kompresora przeznaczone są do pracy w zakresie temperatury od –40°C do +55°C i oprócz funkcji chłodzenia mają także funkcję grzania. Poziom hałasu mierzony z odległości 1,5 metra dla klimatyzatora 235 W to 63 dB natomiast dla modelu o mocy 15 kW wynosi on 68 dB. Seria T-Series podobnie jak Spectracool wyposażona jest podwójny wentylator skraplacza w celu zapewnienia redundancji i niezawodności działania. Spełniane standardy i certyfikaty to UL/cUL Listed, CE, Telcordia GR-487, Type 12/3R/4 oraz Type 4X dla wersji ze stali nierdzewnej. Główne przeznaczenie T-Series to aplikacje automatyki przemysłowej, telekomunikacyjne, systemy bezpieczeństwa i obronności oraz układy pakujące.

PROAIR

PROAIR to seria przeznaczona do najbardziej wymagających warunków takich jak przemysł spożywczy gdzie istnieje potrzeba częstego mycia urządzeń pod ciśnieniem. Stosowana także w środowiskach szczególnie narażonych na korozję. Wszystkie wersje do zastosowań wewnętrznych mają standardowo elektromechaniczny termostat oraz tłumik przepięć. Spełniane certyfikaty i standardy to Type 12/3R/4 oraz Type 4X dla wersji ze stali nierdzewnej.

Klimatyzatory dachowe

Znajdują zastosowanie najczęściej tam gdzie nie ma miejsca z boku obudowy na zamontowanie klimatyzatora. Z przodu znajduje się panel sterowania do ustawienia żądanej temperatury wraz z wyświetlaczem informującym o aktualnych warunkach. Bezpośrednio z magazynu dostępne są modele o mocach 645 W i 967 W, cechujące się stopniem ochrony Type 12.

Pozostałe aktualności

Produkty marki TEKNOKOL usprawniają pracę oraz rozwiązują szereg niedogodności w przedsiębiorstwie

Złożenie kompletnego zamówienia w jednym miejscu tj. u jednego dostawcy pozwala na wprowadzenie znacznych oszczędności w przedsiębiorstwie. To nie tylko jedna dostawa wszystkich potrzebnych komponentów pod jeden adres, ale też możliwość stworzenia magazynu w Polsce czy też inicjowanie działań…

Dowiedz się więcej

Komputer BOXER-8641AI prezentuje do 6x większą wydajność AI dzięki NVIDIA® Jetson AGX Orin™

Łącząc 8-rdzeniowy 64-bitowy procesor ARM v8.2 z architekturą NVIDIA Ampere, komputer przemysłowy BOXER-8641AI wykorzystuje pełen potencjał NVIDIA Jetson AGX Orin. Ten bezwentylatorowy kompakt posiada 1792 rdzenie CUDA® i 56 rdzeni Tensor dla nawet 200 TOPS. Dzięki czemu oferuje do…

Dowiedz się więcej

Boxer-6450-TGU ekonomiczny komputer przemysłowy z procesorami 11 generacji Tiger Lake-U

Firma CSI S.A. ma przyjemność przedstawić ekonomiczny komputer przemysłowy marki Aaeon bazujący na wydajnych procesorach 11 generacji Tiger Lake-U. Jest to odchudzona wersja flagowego komputera BOXER-6643-TGU. Opisywany BOXER-6450-TGU ma wymiary 166 x 118 x 56 mm. Oferuje taki sam…

Dowiedz się więcej