Poprawa procesu produkcyjnego i jego efektywności

Poprawa procesu produkcyjnego

Dziś automatyzacja pracy jest podstawą zwiększenia kompetencji korporacji. Niestety nie da się przeprowadzić tego procesu w firmie bez profesjonalnych urządzeń oraz oprogramowania. A jeśli myślimy o automatyzacji aplikacji przemysłowych, trzeba zasięgnąć porady ekspertów.

Przemysł związany z produkcją dóbr zazwyczaj korzysta z systemu Planowania Zasobami Przedsiębiorstwa (ERP), który ma za zadanie obsługę ich zleceń, wyposażenie i inne operacje wewnętrzne istotne dla całego procesu. Wszystko to musi oczywiście współpracować z Supervisory Control and Data Acquisition (SCADA) lub Programmable Logic Controller (PLC), czyli systemami kontroli urządzeń w fabryce. Brak integracji obu systemów, powoduje niższą wydajność oraz potrzebę ręcznej obsługi, aby choćby zakończyć proces produkcji.

W celu efektywnego wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa, oprogramowanie WebAccess Advantecha zapewnia rozbudowane funkcje zarządzania SCADA z funkcją RESTful Web Services. Oprogramowanie pozwala programistom łatwo i bezproblemowo zintegrować dane, jak również umożliwia efektywnie osiągnąć cel, poprzez usprawnione procesy pracy oraz zapewnienie dokładności i przyspieszenie czasu reakcji.

Wymagania systemu

Ponieważ oryginalny system ERP oraz system zarządzania produkcją to niezależne procesy, wymagają dużych nakładów pracy ręcznej, między innymi przekazywania informacji z centrali do linii produkcyjnych, tworzenie zleceń (pliki Excel) z systemu ERP, generowanie różnorodnych raportów czy drukowanie etykiet, itp.

Rozwiązanie to jest nie tylko uciążliwe i czasochłonne, ale również generuje duże ryzyko popełnienia błędu i nie jest w stanie zagwarantować poprawność nanoszonych danych. Dlatego też, oprócz zapewnienia automatycznego sterowania i monitorowania funkcji zarządzania procesami, nowe rozwiązanie SCADA musi zaoferować lepsze metody konwersji danych i udostępniać wszystkie informacje.

Opis systemu

Firma Advantech oferuje komputery przemysłowe wyposażone w oparte o przeglądarkę oprogramowanie HMI/SCADA – WebAccess, aby spełnić wymagania klienta.

Poprzez zapewnienie otwartych interfejsów (RESTful Web ServicesWidget Interfaces oraz WebAccess APIsWebAccess Advantecha może z łatwością przesyłać wszelakie dane. W tym przypadku, ten zautomatyzowany układ urządzeń zastosowanych w danej fabryce może zostać zainstalowany w centrum sterowania produkcją i jest w stanie automatycznie importować oraz eksportować zlecenia z systemu ERP do systemu zarządzania produkcją w celu uzyskania odpowiedniego celu.

Ponieważ wszystkie procedury produkcyjne są wykonywane przez system bez interwencji człowieka, nowy tryb skraca przepływ pracy, oszczędzając czas oraz zaangażowanie zasobów ludzkich. WebAccess może połączyć szeroką gamę sterowników PLC, kontrolery lub urządzenia I/O, umożliwiając programistom projektu integrację wymaganych urządzeń peryferyjnych w jednym systemie SCADA.

System zapewnia intuicyjne i interaktywne funkcje wyświetlania stanu wszystkich zintegrowanych urządzeń na ekranie za pomocą dynamicznych obrazów. Dzięki temu użytkownicy mogą bezpośrednio monitorować i kontrolować każdy element procesu produkcyjnego w czasie rzeczywistym. WebAccess nie tylko importuje, ale także eksportuje odpowiednie dane do systemu rejestrowania wszystkich parametrów produkcyjnych oraz oblicza liczbę pozostałych materiałów i gotowych produktów, tak aby wygenerować szereg raportów i dokumentów.

Produkty potrzebne do wdrożenia systemu:

  • Advantech WebAccess oprogramowanie bazujące na HMI/SCADA
  • ACP-4000 Obudowa 4U Rackmount

Wchodząc w przestrzeń Internet of Things (IoT), oczekuje się coraz więcej od przedsiębiorstw. Z pomocą przychodzą odpowiednie mechanizmy wymiany danych między różnymi systemami, traktowane jako centralny punkt rozwiązania. Program WebAccess Advantecha jest zdolny do agregowania danych przychodzących i wychodzących, przy jednoczesnej minimalizacji ich powielania i zwalniając użytkowników z pracochłonnych procesów, znacznie ułatwia w ten sposób funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Inne wpisy

ICS-6280 – 4-portowe urządzenie sieciowe na szynę DIN z opcją bypass

ICS-6280 to 4-portowe urządzenie sieciowe klasy przemysłowej do montażu na szynę DIN, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu optymalnej wydajności pracy w trudnych warunkach. Produkt od AAEON posiada procesor Intel® Atom™ x6425E i oferuje większą wydajność w porównaniu…

Czytaj więcej

Dyski SV240 TCG firmy Apacer z certyfikatem FIPS 140-2

Stacje bazowe 5G podejmują kluczowe zadania lokalnej transmisji i konwersji danych, stanowiąc niezawodną rolę w infrastrukturze przetwarzania brzegowego. Sieć 5G zapewnia bezprzewodową łączność szerokopasmową oraz szybszą i niezawodną komunikację elektroniczną pomiędzy urządzeniami (Machine to Machine) w rozbudowie IIoT….

Czytaj więcej

Tablet RTC-710AP – Niewiarygodnie trwała i wytrzymała konstrukcja

AAEON wprowadza na rynek RTC-710AP – wytrzymały tablet przemysłowy cechujący się lepszą wydajnością w stosunku do swoich poprzedników. Model z serii RTC wyposażony jest w procesor Intel® Celeron™ N3350 (opcjonalnie N4200). Jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym i wielofunkcyjnym tabletem…

Czytaj więcej