Czterordzeniowy mini komputer z bramą IoT oraz inteligentną samodiagnostyką – ARK-1123

ARK-1123 to seria małych, bezwentylatorowych komputerów embedded z czterordzeniowym procesorem Intel Celeron J1900 pracującym z częstotliwością 2.0GHz lub dwurdzeniowym Intel Atom E3825 z taktowaniem zegara 1.3GHz. Te miniaturowe komputery posiadają całkowitą ochronę EMC oraz certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki czemu seria ARK-1123 jest niezawodna 24/7.

Komputery działają bez zarzutu w zakresie temperatur od – 30 do ~ 70 °C, dlatego też kompakty, oferowane przez firmę CSI, mogą pracować w wymagających warunkach środowiskowych.

Seria ARK-1123 to pierwsze komputery mini PC z procesorem Quad Core J1900, które oferują funkcję Turbo. Kompakty te są bardzo wydajne, zbudowane z najwyższej jakości elementów konstrukcyjnych oraz posiadają oprogramowanie kompatybilne z przemysłowymi aplikacjami końcowymi.

Komputery kompaktowe serii ARK-1123 posiadają po jednym gnieździe pamięci SO-DIMM i obsługują do 8 GB pamięci RAM DDR3L 1333MHz. Możliwe jest zamontowanie 2.5” dysku  twardego z interfejsem SATA o maksymalnej wysokości 7 mm. Dane można zapisać również na dysku mSATA. Jednostki posiadają ponadto po jednym złączu MiniPCIe Full-Size oraz MiniPCIe Half Size, rozszerzenie urządzeń o moduły Wi-Fi, 3G/4GLTE oraz porty GbE i USB(w tym także USB 3.0). Kompakty firmy Advantech to urządzenia, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Komputery embedded oferują nie tylko przesył danych z urządzeń pomiarowych, ale także zapewniają ich analizę oraz skutecznie przyspieszają proces zarządzania oraz pomiaru. Seria ARK-1123 jest idealną bramą IoT z inteligentnym systemem samodiagnostycznym, przez co zapewnia kompleksowe samozarządzanie, niezawodną komunikację oraz stałe bezpieczeństwo.

Dla zwiększenia archiwizacji i przetwarzania danych, miniaturowe komputery z procesorem J1900 quad core są znacznie wydajniejsze niż poprzednie platformy.

Seria ARK-1123 składa się z trzech modeli z szerokim zakresem portów I/O do wyboru.

 

Charakterystyczną cechą komputera kompaktowego ARK-1123H jest obecność dwóch portów HDMI, pozwalających na wyświetlanie dwóch niezależnych obrazów do maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080. Kompakt przeznaczony jest dla wymagających aplikacji multimedialnych.

 

 

 

Z kolei komputer embedded ARK-1123C, wyposażony w procesor Intel Atom E3825 Dual Core, posiada wiele portów komunikacyjnych, między innymi dwa porty szeregowe RS-232/422/485 czy dwa porty GbE. Dzięki temu kompakt może być dedykowany do aplikacji używanych w fabrykach i w automatyzacji maszyn.

 

 

 

 

Ostatni z modeli, ARK-1123L, posiada dwa porty COM (RS-232 i RS-232/422/485) oraz dodatkową funkcję GPIO. Ponadto ten miniaturowy komputer PC zapewnia wysoką energooszczędność. Kompakt znajduje zastosowanie w systemach sterowaniem wejść/wyjść.

 

 

 

 

W celu zapewnienia dodatkowej ochrony komputerom all in one serii ARK-1123, dodany jest do nich program McAfee, uniemożliwiający uruchomienie aplikacji oraz wprowadzenie zmian przez osoby do tego nieupoważnione. Ponadto interfejs komunikacyjny OpenSSL umożliwia bezpieczną transmisję danych. Wszystkie usługi IoT współpracują z SUSISAccess.

Dodatkowe informacje:

• Procesor Intel Celeron J1900 quad core 2.0 GHz (funkcja Turbo 2.42GHz) lub Atom E3825 dual core 1.3 GHz
• Wymiary: 133.8 x 43.1 x 94.2 mm
• do 8 GB pamięci DDR3L 1066/1333MHz
• Szeroki zakres temperatur pracy od – 30 ~ 70 °C
• do 2 x porty RS-232/422/485
• do 2 x Intel GbE I210
• do 2 x USB2.0, 1 x USB3.0 oraz 8-bit DIO
• 1 x MiniPCIe Full-Size, 1 x MiniPCIe Half Size
• 2 x HDMI (niezależne wyświetlanie obrazów) lub VGA
• 12V DC, przykręcane gniazdo zasilania
• SUSIAccessMcAfee Embedded SecurityAcronis Backup and Recovery
• Montaż naścienny, VESA lub na szynie DIN
• System operacyjny: WES7Windows 7WE8SWindows 8

 

 

Inne wpisy

Wydajne rozwiązanie w formacie mini-ITX z procesorami serii N

MIX-ALND1 to warta uwagi płyta od AAEON, idealnie nadająca się do rozwiązań „low budget”. Jest wyposażona w procesory Intel® z serii N (Intel® N97, Intel® N50). Płyta zapewnia niski pobór mocy oraz dużą wydajność. Uzupełnia ją wbudowana…

Czytaj więcej

CSI S.A. na konferencji TEK.day w Gdańsku!

Już 15 września 2023 roku w centrum konferencyjnym AmberExpo odbędzie się konferencja Tek.day! Jest to jednodniowe wydarzenie, zrzeszające profesjonalistów związanych z produkcją i projektowaniem elektroniki. Spotkanie to przede wszystkim targi w formule table-top, szereg interesujących wykładów oraz praktyczne…

Czytaj więcej

Enterprise SSD to zoptymalizowana wytrzymałość do różnych zastosowań

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia pamięci masowej klasy przemysłowej wśród małych i średnich przedsiębiorstw, Apacer wprowadził na rynek nową serię Enterprise SSD. Produkty z serii charakteryzują się dużą pojemnością, żywotnością i niezawodnością klasy korporacyjnej, a także znacznie mniejszymi…

Czytaj więcej