PICO-EHL4 z nowymi procesorami Elkhart Lake

PICO-EHL4

Firma CSI S.A. posiada w swojej ofercie komputer przemysłowy PICO-EHL4 od AAEON. Ten kompaktowy komputer z serii PICO-ITX obsługuje procesory Intel® Atom™ najnowszej generacji, Celeron® z serii N i J oraz Intel Pentium® z rodziny Elkhart Lake. Zastosowane modele procesorów zapewniają prawie dwukrotnie większą moc obliczeniową oraz szybszą pamięć w porównaniu do poprzedniej generacji. Produkt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na tego typu sprzęt.

Bezwentylatorowy PICO-EHL4 oferuje do 16GB pamięci LPDDR4x3200MH z obsługą funkcji ECC in-band, co usprawnia proces integralności danych. Kontrola parzystości ECC umożliwia wykrywanie ewentualnych błędów w transmisji danych. Dodatkowym atutem urządzenia jest opcja rozszerzenia funkcjonalności komputera o kartę Fullsize mPCIe z obsługą SIM. Gniazdo M.2 E-key 2230 obsługuje moduły komunikacji bezprzewodowych (Wi-Fi, Bluetooth) oraz akceleratory AI nowej generacji.

PICO-EHL4 może łączyć się z wieloma urządzeniami dzięki dwóm portom Gigabit Ethernet LAN oraz czterem portom USB (2xUSB 3.2, 2xUSB 2.0). Zawiera dwa gniazda portów szeregowych (RS232/422/485), a także 4-bitowe złącza GPIO i I2C/SMBUS. Tym sposobem komputer łączy się z kamerami i czujnikami w celu uzyskania danych. Bogate I/O obejmuje również dwa porty COM oraz interfejsy (HDMIx2, LVDS/eDP1.3×1) umożliwiające podłączenie aż trzech niezależnych wyświetlaczy o rozdzielczości do 4K (60Hz). Na uwagę zasługuje także wyposażenie PICO-EHL4 w grafikę nowej generacji Intel® UHD Graphics. Urządzenie zawiera programowalny Watchdog, który na bieżąco monitoruje jego prawidłową pracę. W przypadku zaistnienia awarii lub wykrycia błędów wysyła sygnał do procesora, a następnie przeprowadza automatyczny restart.

Komputer jest przeznaczony do pracy w zakresie temperatur (od 0°C do 60°C). Prezentowany tu model komputera posiada ponadto kompaktowe rozmiary. Jego wymiary wynoszą 100mm x 72mm. Komputer przemysłowy PICO-EHL4 znajdzie zastosowanie m.in. w IoT, Smart City Kiosks, AI Edge Computing. Dzięki połączeniu wydajności z elastycznością PICO-EHL4 stanowi skuteczne rozwiązanie w technologii, która potrzebuje dużych mocy obliczeniowych.

Inne wpisy

Zabezpieczanie danych w aplikacjach wbudowanych. Przemysłowa seria WORM firmy Apacer

W odróżnieniu od tradycyjnych nośników pamięci, umożliwiających wielokrotny zapis i modyfikację danych, seria WORM (Write Once Read Many) firmy Apacer zapewnia ochronę danych poprzez umożliwienie jednokrotnego zapisu danych i zapobieganie ich kasowaniu, modyfikacji czy nadpisywaniu. Funkcja ochrony gwarantuje,…

Czytaj więcej

CSI S.A. zaprasza na dwie konferencje „Automatyzacja i robotyzacja produkcji – kierunek Przemysł 4.0” oraz „Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych” w Mielcu

CSI S.A. podczas trwania dwóch konferencji zaprezentuje innowacyjne rozwiązania wśród których wyróżnić można obudowy, szafy i kasety przemysłowe. Podczas trwania tak ważnych wydarzeń w regionie na pytania odpowie Pan Wiktor Kozioł, inżynier z ponad 20 – letnim doświadczeniem…

Czytaj więcej

Komputer modułowy (COM) NanoCOM-TGU – przyszłość w miniaturowych systemach komputerowych dla Przemysłu 4.0

Komputery modułowe COM Express Typ 10 NanoCOM-TGU firmy AAEON, wyposażone w procesory Intel Core 11. Generacji, łączą w sobie wysoką wydajność obliczeniową i wyjątkową energooszczędność z szeroką gamą zastosowań w wielu sektorach przemysłowych. Wykorzystanie procesorów Intel Core 11….

Czytaj więcej